zet van Tacke en nog voor de rust maakte Piet Bos er 20 van. Na de hervatting scoorden de beide Pieten elk nog eens en aldus wonnen we met 40. In verband met de bekerwedstrijden speel den we dan 3 weken achter elkaar geen com petitiewedstrijden. 22 Maart bonden we in Zaandam den strijd aan tegen Z.V.V., waar van na een matig partijtje voetbal met 20 werd gewonnen. Zondag a.s. speelt het eerste zijn laatsten wedstrijd tegen Hollandia in Hoorn. Van invloed op den competitiestand is deze match niet. We staan muurvast op de vijfde plaats en zelfs een nederlaag kan ons daarvan niet afbrengen. Hoewel Hollandia op eigen ter rein een zeer gevaarlijke tegenpartij is, reke nen we er op, dat onze jongens alles in het werk zullen stellen om de Hoornsche worte len van mijn vriend Mosquito af te drogen, want de smadelijke nederlaag in Amsterdam door ons geleden, moet gewroken worden. Dus jongens, tanden op elkaar en denkt om de revanche. Wat de bekerwedstrijden betreft, hebben we ons dit jaar ware cupfighters getoond. Vele onzer enthousiaste aanhangers droom den ons reeds in de demi-finale of finale te zien uitkomen, toen we onverwachts in de derde ronde dóór den legendarischen „out sider gewipt werden. Onze loting was verre van gelukkig en onze spelers hebben het dan ook niet gemakkelijk gehad. Voor de eerste ronde moesten we uit spelen tegen onzen ouden tegenstander V.V.A.en het was te voorzien, dat dit weder een vinnig partijtje zou worden. Het was een spannende, doch ruw gespeelde wedstrijd, waaraan de onvol doende leiding niet weinig schuld had. V.V. A. was aanvankelijk sterk in de meerderheid en wist deze voor de rust in een dubieus doel punt uit te drukken, daar volgens diverse spelers de bal de doellijn nog niet gepasseerd had. Na de rust zijn onze aanvallen zeer ge vaarlijk en weten we niet alleen gelijk te maken, doch zelfs de leiding te nemen. Hoe wel V.V.A. fanatiek aanvalt en ons doel her haaldelijk in groot gevaar verkeert, komt het einde met een 21 overwinning voor ons. Een gelijk spel had V.V.A. wel verdiend, doch het resultaat was hetzelfde geweest, daar volgens het nieuwe Beker-reglement bij gelijk spel niet wordt verlengd, doch de be zoekende vereeniging in de volgende ronde komt. De volgende week moesten we een tus- schenronde spelen en daar loten we waar achtig tegen onze Zandvoortsche vrienden. Waar Zandvoort dit seizoen op eigen terrein nog ongeslagen was, zag het er boos voor ons uit en gaven we onze jongens in het diepste van ons hart geen schijn van een kans. Een groot aantal supporters toog mede, om den titanenstrijd te aanschouwen, en deze hebben ondanks koude en hagelbuien geen spijt ge had van hun tochtje naar het onder deze weersomstandigheden allesbehalve bekoor lijke badplaatsje. We missen Piet Bos, terwijl ook Tacke nog steeds niet van de partij is. Knopper speelt nu linksbuiten en Hartog rechtsbuiten. Zandvoort wint den toss en verkiest eerst met den sorm in den rug te spelen. We vreezen het ergste en denken, dat het spoedig goaltjes bij ons zal gaan regenen. Direct valt Zandvoort aan, maar onze achter hoede staat pal en zet de voorhoede aan het werk, die een gevaarlijke aanval onderneemt, die Zandvoort bijna noodlottig was gewor den. Gesteund door den orkaan, komen de Zandvoorters voortdurend opzetten en onze achterhoede krijgt het zwaar te verantwoor den. Allen werken echter als paarden en slechts zelden krijgen de geelzwarte voor- waartsen gelegenheid tot schieten. Diverse corners op ons doel veroorzaken even zoo vele angstige momenten, doch Karei in het doel is buitengewoon safe en weet steeds te redden. Een paar kanjers van Houtkamp en Keesman weet hij op sublieme wijze te stop pen en een vrije schop keihard even buiten het strafschopgebied genomen, weet hij nog net corner te slaan. Zandvoort ziet in, dat het zoo niet gaat en begint nu nog een extra schepje er op te leggen, doch hoe ze ook sjouwen en zwoegen en hoe het publiek ook loeit en tiert, we weten de score blank te houden. Af en toe doet onze voorhoede ge vaarlijke uitvallen. Bij een dezer weet de Zandvoort-keeper niet beter te doen dan den aanstormenden Wolters bij de beenen vast te houden, de bal rolt door en waar de scheids rechter denkt, dat niemand onzer spelers er meer bij kan, fluit hij voor een vrijen schop tegen Zandvoort. Jammer, want juist als hij fluit, weet de toeloopende Kali het leer nog net te bemachtigen en in het onbeschermde Zandvoortdoel te doen belanden. Ondanks het feit, dat we nu van zijn beslissing nadeel hebben, kan scheidsrechter Romeyn hieraan niets meer veranderen en krijgen we een vrijen schop te nemen juist op den rand van het strafschopgebied, die door Ascherman hoog wordt overgetrapt. Zandvoort doet nu nog eenige verwoede aanvallen, doch Karei is onvermurwbaar en tot groote vreugde der onzen komt de rust met blanken stand. Na de A. F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1925 | | pagina 2