Café „MODERNE" Leidscheplein 19-21 Amsterdam G. J. DE BOER spel wel het meest verkieslijk is. Met een verren trap een partijgenoot, die zich aan een andere zijde van het veld bevindt, aan het werk te zetten, beteekent doorgaans een bal geven aan een vrijen man. Nu moet men echter maar niet steeds door dit systeem handhaven. Bij het kiezen van een systeem houde men rekening met de omstan digheden. Bij stormachtig weer spele men liever het korte spel. Immers, geeft men de ballen met verre trappen door de lucht aan, dan is men nooit zeker, dat ze den mede speler bereiken. Ze worden dan vaak met recht een speelbal van den wind. Is het veld tevens nog erg modderig, dan moet men ook weer niet den bal over den grond aangeven, maar op een kleine hoogte daarvan. Dan is er geen sprake van, dat ze ontijdig in de modder blijven steken. Houdt dus bij het kiezen van Uw spel systeem rekening met de omstandigheden, die voor de richtige uitvoering daarvan een be letsel kunnen zijn. Dan is er nog iets, dat ons bij het bijwonen van een der wedstrijden van een onzer elf tallen uit de lagere regionen onaangenaam getroffen heeft. We bezitten n.l. in sommige elftallen eenige spelers, die in dat team iet of wat op den voorgrond treden. Dat is voor die spelers heel aardig misschien, maar het heeft verder toch heel weinig om het lijf. Echter schijnt dit den knapen in het hoofd geslagen te zijn. Waitf oogenschijnlijk verbeelden ze zich, dat deze grootere technische vaardig heid hun het recht geeft hun mondje danig te roeren, en het vriend en vijand op het veld onaangenaam te maken. Het is soms verbijs terend te zien, hoe men, beschikkend over een gezond stel hersenen, elkaar op een der gelijke onhebbelijke wijze het plezier kan ver gallen, omdat men soms meent verongelijkt te zijn. Wanneer men het gekrakeel tegen den aan voerder soms nog hoort, dan moet men toch eigenlijk medelijdend zijn schouders ophalen en zich afvragen: Zouden ze nu heusch niet wijzer zijn?" Hebt toch respect voor uw aan voerder. Al meent ge ook door den captain verongelijkt te worden, eerbiedigt zijn be slissingen. Ge zult heusch in uw leven het nog wel eens meer meemaken, dat uw haantje geen koning kraaien kan, maar dat ge uw wil aan dien van anderen, die boven u gesteld zijn, moet ondergeschikt maken, al doet ge dit ook nog zoo ongaarne. Gaat in een wedstrijd niet krakeelen, maar respecteert uw aanvoerder. Als ge met zijn beslissingen niet accoord gaat en denkt verongelijkt te worden, is er de gewone weg, dien ge volgen kunt. Bederft echter voor uzelf, maar voora! voor uw medespelers niet het genoegen van den wedstrijd. Het is toch in ieder geval prettiger een wedstrijd in een aangename stemming te verliezen, dan hem onder gekra keel en gekanker te winnen, zij het ook met groote cijfers. Een aanvoerder wordt aange steld om eenheid en leiding aan de ploeg te geven. Verzet ge u daartegen, dan ontneemt ge daardoor aan het instituut van „aanvoer der" zijn grootste waarde. Don 't grouse, if your partner makes a mistake. Think of your own and try to cor rect him. OBSERVER. A.F.C.-Muziekafdeeling. Officieel. De Jaarl. Ledenvergadering op 5 Februari werd bezocht door meer dan 20 werkende en ondersteunende leden. 13 A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1925 | | pagina 13