die periode was bepaald eerste-klas. Piet Bos snorde keer op keer langs de lijn en na en kele minuten weet Kali uit een zijner voor zetten onhoudbaar te doelpunten, spoedig daarop gevolgd door een tweede goal van Wolters, eveneens gemaakt uit een voorzet van Piet. We staan dus 20 voor, een wer kelijk ongekende weelde voor ons, en op de tribune denken we den wedstrijd al in den zak te hebben. D. E. C. denkt er echter an ders over en komt. waar onze voorhoede het blijkbaar nu mooi genoeg vindt, gevaar lijk opzetten. Onze achterhoede blijkt niet erg in conditie en doet angstig onzeker. Voorloopig gaat het nog goed, doch na een half uur is een misverstand in de achter hoede ons noodlottig en weet D. E. C. een tegenpunt te scoren, om enkele seconden vóór halftime zelfs den gelijkmaker in ons net te kogelen. Na rust_ ontspint zich een heftige strijd om de leiding, waarbij D. E. C. na ca. 10 minuten spelen de gelukkige is. Onze voorhoede schijnt nu eindelijk in te zien, dat het zoo niet langer gaat en begint wat steviger aan te pakken, zoodat de D. E. C.-verdediging het zwaar krijgt te ver antwoorden. De vurig verlangde en ver diende gelijkmaker blijft echter uit, ook al scheelt het dikwijls maar een haartje. Helaas krijgt Huyer een armongeval. waardoor hij moet uitvallen. Verhoeven valt nu in en gaat linksbuiten spelen terwijl Piet Bos cen tervoor gaat. Dit blijkt een verbetering, want steeds talrijker worden onze aanvallen. Piet weet eenige malen gevaarlijk door te breken, doch de D. E. C.-keeper weet door goed uit- loopen eenige goals te verhinderen. Alle aanwezigen voelen, dat er een goal voor ons moet komen, want onze jongens zijn niet voor het D. E. C.-doel weg te slaan. Bij een onzer aanvallen wordt Ascherman in het strafschopgebied genomen. De penalty wordt evenwel jammerlijk door hem naast ge schoffeld. Dus weer een zekere kans ver keken. Nog enkele minuten zijn te spelen. D. E. C. tracht door talmen met ingooien en uittrappen tijd te winnen. Ten slotte gelukt dit ook, want onder groote spanning komt het einde met een 32 overwinning van D. E. C., een overwinning, die zeer zeker niet verdiend was, daar een gelijk spel op zijn minst ons deel had moeten zijn. De volgende week trokken we naar Enk- huizen" zonder van Nek, Ascherman en Huyer, dus zwaar gehandicapt. Voor deze gelegenheid hadden we de groote luxe-om nibus van Mey Fiorani gecharterd. Het was een gezellig tofertje door het schilder achtige Noórd-Holland, dat bovendien nog begunstigd werd door schitterend winter weer. We brachten de onderstaande ge broken combinatie in het veld Alandt P. Bos Ruys Tacke Hütter Breethoff Verhoeven Neseker Noordendorp Wolters Knopper Het West-Frisia-veld was zoo glad als zeep, waardoor goed voetbal ten eenenmale onmogelijk was. Het was een groote glij partij van beide kanten. Goed schieten was hiet mogelijk, hetgeen aanvankelijk in ons voordeel was, daar de Enkhuizers spoedig 1 eenige goede kansen voor open goal kregen, die echter door den gladden bal teloor gingen. Toch hebben de Enkhuizers het eerst succes, als door een misverstand een vrije schop door onze achterhoede hard tegen Hüter wordt geschoten. De bal springt kei hard terug voor ons doel, onze achterhoede kan zich door het gladde veld niet spoedig genoeg herstellen, waarvan West-Frisia pro fiteert door den bal langs den uitloopenden Karei te jagen. Het ziet er niet naar uit, dat wij dezen achterstand spoedig zullen in halen, want onze voorhoede, met uitzonde- DAGELIJKSCHE BEURTDIENSTEN ZAANSTREEK-ROTTERDAM en AMSTERDAM-ROTTERDAM VISA VERSA VISA VERSA Behalve de dagelijksche beurtdienst in beide richtingen zijn er motorbooten disponibel voor het afhalen en bezorgen van goederen aan veemen en pakhuizen, wat aanzienlijk goedkooper is dan het vervoer per as terwijl voor groote partijen lichters beschikbaar zijn tot het overnemen en rechtstreeks vervoeren dier goederen in bovengenoemde richtingen en andere plaatsen. jp-»rr\/AMr*rQ*jirE,D Inlichtingen worden gaarne door ons verstrekt. Aanbevelend, P. E. VAN DER MEER. AMSTERDAM Singel 137 bij Torensluis. Tel. 44567, 42709 - Amstel t/o 21 bij de Blauwbrug. Tel. 34034 ROTTERDAM: Linker Rottekade 103. Tel. 3201, 4031 - Terwenakker Tel. 6607 ZAANDAM (Joh. Gorrée) Oostzijde Jan Sybrandsteeg. Tel. 669. 3 A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1924 | | pagina 3