Café „MODERNE" Leidscheplein 19-21 Amsterdam G. J. DE BOER Ahrends II—A. F.C. IV. Ons vierde opende het seizoen met een ge lijk spel tegen een stevige kampioensconcur rent. Voorzeker een gunstig voorteeken, in aanmerking genomen, dat het elftal eenigS- zins verzwakt was door identiteitskaart-nala tigheid van v. d. Heide en de Langen. Waar de aangestelde A.V.B.-scheidsrech- ter niet verscheen, belastte een lid van Ahrend zich met de leiding. Ahrend pakt, na den toss te hebben gewonnen, dadelijk fanatiek aan. Vooraal hun rechtsbuiten, die zich in de luid ruchtige sympathie van het publiek mocht verheugen, rende als een hinde langs de lijn. De onzen werden dan ook hopeloos terug gedrongen, maar na een kwartier spelens wis ten ze zich iets los te werken, dank zij het goede verdedigen der backs, die met den zwoegenden spil de voorhoede genoeg kansen gaven hun voetbal-talenten te toonen. Deze was echter zeer gehandicapt door het onvol doende werken der beide vleugels. Met blan ken stand wordt gedraaid. Dadelijk zijn we in de meerderheid; aardige aanvallen stranden echter vaak door buitenspel van den linker vleugel. Door tactisch inloopen op een terug- gespeelden bal weet Schooneboom den Ahrends keeper te verschalken. Ahrends komt nu met verdubbelde woede opzetten, doch heeft geen succes. In de laatste instantie weet onze junior Visser zijn heiligdom op verdien stelijke wijze schoon te houden. Na een Ahrends-aanval afgeslagen te heb ben, bemachtigt Weggeman den bal, dribbelt door de vijandelijke linies heen en geeft met een mooi schot den Ahrends doelman geen schijn van een kans. Ahrends laat den moed nog niet zinken, onvermoeid zwoegen ze voort en wanneer na een voorzet van links een worsteling voor ons doel ontstaat, wordt Visser met een mooien kopbal gepasseerd. Weer komt Ahrends opzetten, aangemoedigd door een Indianengebrul. De linksbinnen wil schieten, trapt in een der vele ongelijkheden in het terrein, waardoor de bal zoo'n aller raarst slingereffect krijgt, dat hij via des kee pers rechterschoen in de goal belandt. In dezen stand 22komt geen veran dering en hoewel het laatste doelpunt jammer was, kunnen de onze toch met den uitslag tevreden zijn. L. Van de A.F.C.-Muziekafdeeling. Tot leden der Feestcommissie van de Mu ziekafdeling zijn gekozen de Heeren P. Wes- sel, P. de Langen en E. E. Levenbach, met de opdracht voor 6 December a.s. een Sinter klaasavondje voor te bereiden. De Reds Band gaf haar eerste uitvoering van dit seizoen bij de„B.V. 1919", ter eere van haar eerste lustrum. Deze sympathieke vereeniging, die A.F.C. zoo welwillend haar clublokaal voor de Zaterdagavonden afstond, ontving ook ons op buitengewoon gulle en hartelijke wijze, waarvoor hierbij nogmaals de dank van de muziekafdeeling. Ook over het succes mochten we tevreden zijn en belooft de Band dit jaar beter te wor den dan het vorige. De bezetting der strijk instrumenten is nog steeds het zwakke punt en tevens het beletsel een hooger muzikaal doel na te streven. Met het oog op het vermoeiende van veel fuiven, is in overleg met het Dagelijksch Be stuur van de A.F.C. besloten, niet bij wel dadigheidsgelegenheden te spelen. Hoe hard dit ook moge klinken, achten we zulks noo- dig om te voorkomen, dat de Band met aan- A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders! Hfe S?JI

Schakels (clubbladen) | 1924 | | pagina 9