Naast het Bestuur, dat in algemeenen zin leiding geeft en den weg aanwijst langs wel ken de A.F.C. er komen moet, bestaat er nog een ander lichaam, dat, in een afgebakend onderdeel, een zeer gewichtige taak vervult. We bedoelen de elftal-commissie. Ook deze commissie hebben we zelf op het kussen gebracht, en we hebben het gedaan in de wetenschap, dat wij menschen kozen, die ten volle voor hun taak berekend zijn. Want behalve een veeljarige voetballoopbaan, die zij achter den rug hebben, konden zij ook nadien door het bezoeken van wedstrijden gelegenheid te over vinden, om een oordeel over spelers te vormen, en last not least ken nen ze onze spelers op een duimpje. Nu is het, dat spreekt vanzelf, mogelijk, dat men van inzicht verschilt. En het is be grijpelijk, zelfs gewenscht, dat men dit uiten wil. De eenige manier echter, om dit te doen, dat is de ridderlijke manier, n.l. zich te wen den tot het Bestuur of de Commissie. Zoekt die lichamen op, en betoog daar met klem van redenen; zet uwe meening daar tegenover de hunne, en verdedig ze zoo hard nekkig, als ge het zelf wilt. Dat is volkomen fair play. Hebt ge dit gedaan, en nemen de genoem de lichamen eene beslissing, dan kunt en moogt ge niets anders doen, dan deze aan vaarden. De practijk zal dan leeren, wie het bij het rechte eind had. Alle andere middelen, die te baat kunnen worden genomen, om verschil van meening te demonstreeren, als kuipen onder elkaar, het zich niet ten volle geven in wedstrijden, (of erger) stemming maken onder elkaar, per sonen in verkeerd daglicht stellen, enz. enz., ze kunnen niet genoeg veroordeeld worden. Het toegeven door de leiders aan een derge lijke aanmatiging zou beteekenen, de eerste stap naar destructie. Er moet een geest van vertrouwen en waar deering ten opzichte van elkaar heerschen. En de leiders dienen maatregelen te nemen, die het ten eenenmale onmogelijk maken, dat zich feiten als hierboven genoemd, voordoen. We kennen gelukkig nog geen „raden van spelers" die het aandurven, eigen wil door te drijven, omdat ze zich zelf zelf onmisbaar voelen. Men speelt toch alleen, omdat men graag speelt, en men doet het ambiteus, omdat trouw en gehechtheid aan de club, die men graag bovenaan ziet, voor ons een prikkel zijn, om zoo goed mogelijk te spelen. Daarenboven weet men, dat het spel des temeer een genot is, naarmate men het spel beter speelt. Wanneer men wrevelig is, omdat men de keuze van de Elftal-Commissie niet in vol doende mate waardeert en dus het vertrou wen in die Commissie ontbreekt, dan zal dik wijls in het spel een afteekening tevinden zijn van die wrevelige gemoedsstemming. En dat is een groote fout. Wat men ook van de Elftal-Commissie moge denken, men stelle er vertrouwen in en spele steeds zijn beste spel. Men kent immers de motieven niet, die de Elftal-Commissie er toe bewegen een be paalde keuze te doen. Vertrouwen in de eerste plaats, in de twee de plaats nog eens vertrouwen, en in de derde plaats de goede wil en bezieling, dat zijn de eigenschappen, die ons elftal moeten voeren (als het kan) naar de eereplaats. OBSERVER. (Tusschen haakjes, waar blijven de men schen met hun opmerkingen?) Billard-Concours. Inschrijvingen ingewacht uiterlijk 29 October 1924. Waar we nu in het keurige clublokaal van „1919" een prachtige gelegenheid hebben om billard-wedstrijden te spelen, heeft de Club avond-Commissie gemeend zoo spoedig mo gelijk een Billard-Concours te moeten uit schrijven, in de vaste overtuiging, dat hiervoor van de zijde onze leden groote animo zal be staan. Het concours neemt Zaterdag 1 November a.s. een aanvang. Reeds gaven zich hiervoor een veertigtal deelnemers op, die in vier klas sen zullen worden ingedeeld met handicap. Waar vermoed wordt, dat nog meerderen aan deze wedstrijden zullen deelnemen, kunnen inschrijvingen nog schriftelijk worden inge diend bij den heer J. Prent, p.a. Café Former, Kleine Gartmanplantsoen 7, of mondeling op clubavond uiterlijk 25 October a.s. Zij, die meenen wegens billard-kunde of beter gezegd onkunde, niet aan deze wed strijden te moeten deelnemen, behoeven zich niet te laten afschrikken, daar reeds meerde- 5 A. FC.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1924 | | pagina 5