gende halfbacklinie, zijn doel maagdelijk te houden. Aan den anderen kant gaf ook Karei niet thuis en iedereen dacht reeds, dat de wedstrijd in een puntloos spel zou eindigen, toen een paar minuten voor het einde de strandmenschen bij een plotselingen uitval een goal wisten te forceeren. Het was een hard gelag en een groote teleurstelling voor de vele A.F.C.-supporters, die allen vurig gehoopt hadden, dat we het nieuwe seizoen met een overwinning zouden inluiden. Het vertoonde spel gaf echter vertrouwen voor de toekomst en dit vertrouwen werd den volgenden wedstrijd tegen D.E.C. niet be schaamd. Met 21 wisten onze jongens te winnen, doch het was een zwaar bevochten zege. De D.E.C.-ers vertoonden een vlug en goed sluitend spel en waren mede door het zwakke spel van onze halfs voor de rust voortdurend in de meerderheid. Toch wisten wij de leiding te nemen en deze zelfs tot 20 te vergrooten. Na de rust speelden wij beter, doch toen bleven merkwaardiger wijze verdere doelpunten voor ons uit, hoe wel de D.E.C.-doelman het zwaar te ver antwoorden kreeg. Eindelijk slaagde D.E.C. er in een tegenpunt te maken en onze achter hoede moest alle zeilen bijzetten om den ver overden voorsprong te behouden. Alandt verdedigde zijn doel echter meesterlijk en on der groote spanning kwam het einde met een 21 overwinning, waarmede we meer kre gen, dan ons toekwam. De eerste twee punten v/aren echter binnen. De volgende week slaagden we er in op ons terrein West-Frisia met 41 te kloppen. Reeds kort na het begin wist Verhoeven den Enkhuizer keeper met een scherp schot te passeeren. Onze voorhoede, waarin vooral Kali en Wolters uitblonken, was bijzonder op dreef en wist nog drie maal te scoren, waartegenover de Frisianen slechts één tegen punt konden stellen. De Enkhuizers speelden een primitief spel, waren echter zeer fanatiek en trapvast. Vooral de beide backs waren enorm. In Enkhuizen, waar de toestand van het terrein van dien aard is, dat het zeer moeilijk is hierop voetbal te spelen, zooals het behoort te worden gespeeld, zal het zeer zeker niet gemakkelijk zijn West-Frisia te verslaan. Zondag 12 October speelden we tegen W.F.C. in Wormerveer en ook nu wisten onze jongens te zegevieren. Spanning was er echter genoeg, want W.F.C. had steeds de leiding. Eerst was het 10 voor W.F.C.. wij maken gelijk, W.F.C. neemt opnieuw de leiding, wij maken weer gelijk en jawel eindelijk slaagden we er in het winnende goaltje te fokken, zoodat we de twee dure puntjes mee naar Mokum konden nemen. We hadden nu 6 punten in vier wedstrij den en stonden er dus zeer goed voor. We hoopten nu allen j.l. Zondag ook Alcmaria Victrix aan onzen zegekar te binden, daar we dan een goede gooi zouden doen naar de eerste plaats. Helaas, es hat nicht sollen sein. We verloren met 20, een uitslag weliswaar geflatteerd, doch niet geheel en al onverdiend. We speelden weer met hetzelfde elftal als de vorige weken, t.w. C. Alandt, P. Bos, J. van Nek, J. Huyer, Hütter, Breethoff, Verhoeven, Noordendorp, Ascherman, P. Wolters, Knopper. De Alkmaarders, waarbij o.a. ons oud-lid Zweedijk de backplaats bezette, beschikten ever een hardwerkende, snelle ploeg, die in ae competitie ongetwijfeld nog wel van zich zal doen spreken. Vooral de wings waren door hun snelheid uiterst gevaarlijk. Het eerste kwartier waren we dan ook voortdu rend in de minderheid en wist Alcmaria met een scherp schot in den hoek Alandt te pas seeren. Dit is onzen jongens te veel en luide aangemoedigd door de talrijke A.F.C.-sup porters komen ze onstuimig opzetten. Het wil voor echter maar niet vlotten; het binnentrio houdt het spel te kort, waardoor de Alc- maria-verdediging steeds gelegenheid krijgt het leer weg te werken, terwijl wanneer de bal bij onze buitenspelers komt, deze slechts zelden een behoorlijken voorzet geven, doch dikwijls of achter de lijn plaatsen of op het Alcmaria-doel, met welke schoten de keeper natuurlijk niet de minste moeite heeft. Toch hadden we in deze periode wel een tegenpunt verdiend, doch Fortuna is niet met ons en rust gaat in met 10 achterstand. Ook na de hervatting zijn we in de meerderheid en het Alcmaria-doel ontkomt eenige malen op on begrijpelijke wijze aan een doorboring. Wel driemaal draait de bal op de doellijn, doch in het allerlaatste moment is er nog steeds een Alkmaarsche schoen, die het leer weet te expedieeren. Deze tegenslag schijnt onze spelers te ontmoedigen; ze worden nerveus en verschillende goede kansen worden door slecht schieten en zenuwachtig pingelen ver knoeid. Alcmaria doet intusschen menigen gevaarlijken uitval; de Alkmaarsche voor- 2 A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1924 | | pagina 2