Direct na de hervatting zijn we weer in de meerderheid. Vermelding verdient nog een keiharde klinker van Breethof, die helaas van de paal terugspringt. We zijn nu be paald sterker en het is werkelijk verdiend als kort daarop olters handig Deen passeert en de Boer met een mooi schot geen schijn van een kans geeft. De stand is gelijk. De op de tribune aanwezige A.F.C.-ers brullen als gekken en ook het overige publiek, vooral de jongens-tribune, begint zich te roeren. Er ontspint zich nu een spannende strijd om de leiding. Langzamerhand komt Ajax in de meerderheid, doch verder dan Piet Bos brengt ze het meestal niet. Als Piet de Ajax- voorhoede den bal weer ontnomen heeft, brengt hij het leer iets te ver zelf op, met het gevolg, dat hij den bal kwijt raakt. Dit is ons noodlottig. Piet kan zich niet vlug genoeg herstellen, de bal komt bij de Natris (die volgens velen in buitenspelpositie stond), deze brengt vliegensvlug op, zet voor en Iseker heeft geen moeite Alandt te passee- ren. Kort daarop weer een rush van de Natris, weer een voorzet en weer is het Iseker, die ongedekt staande, kans ziet te scoren. In enkele minuten is de stand dus 3 1 voor Ajax. Dat is onzen jongens te erg. Fanatiek komen ze weer opzetten en aanval op aanval op het Ajax-doel volgt. Bij een dezer aan vallen maakt Couton hands even buiten het strafschopgebied. Maas neemt den vrijen schop en schiet keihard in den uitersten hoek. Couton houdt echter het leer met zijn borst tegen, doch kan niet verhinderen, dat de terugspringende bal door den inloopenden Knopper in het doel wordt gewerkt. De stand is nu 32 en onze jongens werken hard om een gelijk spel te forceeren. Het lijkt echter, of ze te veel van hun krachten hebben ge vergd; ze raken vermoeid en Ajax neemt het spel weer in handen. Nog tweemaal hebben we geluk, als Ajax tegen de bovenlat aan schiet en dan blaast scheidsrechter Aerts inrukken. We kunnen zonder twijfel met veel vol doening op dezen wedstrijd terugzien. Onze spelers hebben zich van hun beste zijde laten zien en hebben allen zonder uitzonde ring hard gewerkt. Vooral onze achterhoede was prima en Piet Bos was de beste back van het veld. Voor was het hoofdzakelijk de linkervleugel, die verdienstelijk werk ver richtte. Van de halfbacks verdient speciaal Breethof een pluim voor zijn harde werken. Als langst aangebleven 2e klasser kwamen we in het bezit van een door den heer Gos- schalk uitgeloofden zilveren beker alsmede van een zilveren medaille. Dit zijn de eerste prijzen, die dit seizoen gewonnen werden. Laten we hopen, dat ze nog door velen ge- volqd zullen worden. V. Het nieuwe seizoen. Ons eerste elftal speelt a.s. Zondag zijn eersten competitiewedstrijd op eigen terrein tegen Zandvoort. Een drommels lastige tegenstander, dien we uit de laatste jaren maar al te goed kennen en waarvan het ons tot heden nog nimmer gelukt is te winnen. Het wordt nu eindelijk eens tijd, dat we met deze traditie breken. En het kan nu. We be schikken over een elftal, dat zeer zeker niet voor Zandvoort behoeft onder te doen en indien er door onze jongens met hetzelfde élan gespeeld wordt als tegen Ajax, kan de uitslag niet twijfelachtig zijn. Deze eerste wedstrijd moet gewonnen worden. Een goed begin is het halve werk. Eerste-elftal-spelers, leest den bezielenden krijgszang van „Nico in dit nummer, beseft waar het om gaat en het kan niet anders, of bij eendrachtig, ernstig willen en onvermoeid werken moet a.s. Zondag de overwinning aan ons zijn. Jongens, denkt daaraan! Heel A. F. C. rekent op jullie! Het tweede elftal speelt a.s. Zondag uit tegen Blauw Wit III en het derde, dat in de reserve 3e klasse A uitkomt, tegen Z.F.C. Ill in Zaandam. Beide elftallen zijn hoofdzake lijk uit jonge en nieuwe krachten samenge steld en zullen het, naar we hopen, nog ver brengen, indien de spelers eerst wat aan elkaar gewend zijn. Met belangstelling zien we de uitslagen van a.s. Zondag tegemoet. Onze lagere elftallen zijn a.s. Zondag nog vrij. Het vierde elftal is ingedeeld in de reserve le klasse C van den A. V. B. en heeft als tegenstanders: Hortus II, Wilhel- mina Vooruit II, Sloterdijk II, Oosterpark II, Ahrends II en O.B.K. II. Het vijfde speelt in de reserve 2e klasse D teqen: Swift IV, D.S.O. II, Blauw Wit VII Wilh. Vooruit III, Ahrends III, S.L.T.O. en J.O.S. II. Het zesde speelt in de reserve 3e klasse t tegen: Overtoom II. J.O.S. III, D.S.O. III, Luxor III, Pluvius III, Woudvogels II en Herodia III. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1924 | | pagina 4