Wij zullen onze vuisten ballen! Eén clubliefde bezielt ons allen En tintelt in ons bloed! Voor A. F. C., dat wij beminnen, Zullen wij vechten, lui, en winnen! Dat kan! Dat moet! Dat moet!! NICO. Mededeelingen van hetBestuur. Op de op 13 September gehouden Alge- meene Vergadering werden tot lid van het Bestuur gekozen: tot 2den Voorzitter de heer J. C. A. van Ooy (vacature A. de Vilder); tot Commissaris van Materieel de heer KI. de Waal (vacature Ch. de Vilder). De heer KI. de Waal moest ten gevolge van zijn benoeming tot bestuurslid bedanken als lid van de Enquête-Commissie en werd in zijn plaats gekozen de heer J. van Nek. Het Bestuur maakt hierbij den leden (en vooral den jongeren) nogmaals bekend, dat onder geen voorwaarde op het groote terrein mag worden geoefend. Met opoffering van groote moeite en kosten zijn we er nu in ge slaagd ons groote veld in prima conditie te krijgen en kan het Bestuur onder geen voor waarde tolereeren, dat de goals van dit ter rein onnoodig worden vernield door oefenin gen, welke even goed op de bijterreinen kunnen plaats vinden. Alle leden willen zich dit wel in het oor knoopen. Onze nieuwe terreinknecht heeft strikte orders hieraan streng de hand te houden en het Bestuur zal niet aarzelen bij overtreding strenge maat regelen te nemen. Voorts wordt den spelers nogmaals ver zocht bij wedstrijden steeds in het voorge schreven tenue te verschijnen, dus zwarte of donkere kousen, zwarte pantalon en rood jersey met zwarten band. Het oog wil nu eenmaal ook wat hebben en spelers van een vereeniging als de onze moeten toch voelen, dat het hun plicht is in een uniform costuum te verschijnen, zoodat onze elftallen er niet uitzien als een bijeengeraapt stelletje struik- roovers. Het Bestuur rekent dan ook in dezen op aller medewerking. De identiteitskaarten zijn inmiddels aan de leden rondgezonden. Wie deze nog niet ge- teekend aan den Secretaris heeft ingestuurd, gelieve dit alsnog spoedigst te doen. Leden, die nog geen identiteitskaarten mochten ont vangen, kunnen deze op aanvrage verkrijgen bij den Secretaris. De finale om het Gouden Kruis. Gezien de verrichtingen van ons eerste elftal den vorigen dag in het Arol-tournooi, waren mijn verwachtingen, hoe onze jongens zich tegen Ajax I zouden houden, niet al te hoog gespannen, en toen ik Koninginnedag zoo tegen half drie de Meer in kuierde, was ik er vast van overtuigd, dat onze roodhem- den er minstens met 2 of 3 goals verschil in zouden gaan. Nu, we hebben verloren, maar eervol, zeer eervol zelfs. Onze jongens hebben gespeeld als duivels en hoewel Ajax technisch de betere was, vertoonden de onzen zoo'n vlug en vurig spel, dat de Ajaxieden alle zeilen moesten bijzetten om een nederlaag te voor komen. Bravo jongens, vertoont ook in de komende competitiewedstrijden dezelfde dash en energie, dan kan succes niet uitblijven en zal de A. F. C. weer spoedig tot de gevreesd- ste tegenstanders uit Amsterdam behooren. Jammer genoeg was Hütter den vorigen dag in den wedstrijd tegen Z.A.C. gebles seerd, waardoor we ons als volgt opstelden: Alandt, P. Bos, van Nek, Huyer, Ascherman, Breethof, Maas, Noordendorp, Ruijs, Wolters, Knopper. Ook Ajax was niet geheel volledig en miste o.a. Jo Pelser, doch had de Natris weer in de gelederen. Het begin is sensationeel. Direct na den aftrap gaat onze voorhoede er vandoor en na een mooie throughpass staat Ascherman alleen voor de Boer. Jannie schiet zuiver in den hoek, doch helaas te zacht en de Boer zou de Boer niet geweest zijn, als hij het leer niet nog net uit zijn doel had gegrabbeld. Ajax ziet in, dat het geen spel van kat en muis is en begint wat steviger aan te pakken. De Natris geniet echter de speciale bewaking van Huyer, terwijl achter hem Piet Bos een partijtje back speelt om van te watertanden. Toch krijgt Alandt eenige lastige schoten te verwerken, wat hem echter goed afgaat. Toch weet eindelijk Ajax met een scherp on houdbaar schot in den hoek de leiding te nemen. Dit is voor onze jongens een aan leiding nog eens extra aan te pakken en het Ajax-doel doorleeft nu hachelijke momenten. De Boer weet echter van geen wijken en waar vooral het schieten onzer voorwaart- sen nog al te wenschen overlaat, komt de rust met 10 voor Ajax. A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerdersl

Schakels (clubbladen) | 1924 | | pagina 3