zien. Ze zitten te popelen de jongens, om eindelijk aan de vervulling te gaan werken van onze plannen. Want die hebben we. We willen het niemand verraden, waar we heen willen. Het moet voor allen een ver rassing blijven. Maar, we hebben een wil, een vasten wil! We zijn bezield met den goe den geest, die ons in staat zal stellen om te volvoeren wat we willen. We zullen het hard hebben, we moeten vechten en nog eens vechten, met al onze energie, dat weten we. Maar we kunnen dat en vooral, we willen het. We hebben ons niet voor niets veel voorgesteld van het komend seizoen en ons daarop geprepareerd. De voorteekenen zijn ons gunstig. A. F. C. heeft in langen tijd er niet zoo goed voorge staan, bij den aanvang eener competitie, als nu. En: „Coming events cast their shadows be fore!" Als dit „slechts" de schaduwen zijn van hetgeen er komen moet, wel dan moet er wel iets grootsch op til zijn. We juichen voor ons goede, oude A. F. C„ dat weer „en marche" is. Laten ze ons maar probeeren te stuiten, wie het willen. We zullen ons krachtig inspannen, om alle hin dernissen onder den voet te loopen. We weten, dat het niet gemakkelijk zal zijn, en weten ook, dat we met kwade tegenstanders te doen zullen hebben. Maar wat we nog meer weten, dat is, dat we den onverzette- lijken wil hebben, om al die belemmeringen met geheel ons kunnen het hoofd te bieden en te weerstaan. We zullen ons opofferingen moeten ge troosten, we zullen aan het groote doel den tol moeten betalen onzer persoonlijke offer vaardigheid. Maar ook hiertoe zijn we vol gaarne bereid. Wat de echte, goede A.F.C.- ers jaren geleden konden, zouden wij dat niet kunnen? 'Zijn wij dan minder goede en min der enthousiaste A.F.C.-ers dan zij? Neen, neen, duizendmaal neen, we willen niet min der zijn en we zullen toonen, dat we het inderdaad niet zijn. Onze jongens van het eerste hebben in de wedstrijden voor de competitie (en nu staat mij vooral die onvergetelijke Gouden Kruis finale voor den geest) getoond, dat hun het goede bloed door de aderen stroomt. Er zaten fouten in het elftal. En die zullen er in de competitie zeker ook in zitten. Maar dat élan, waarmede gestreden werd, die geest drift, die allen bezielde, dat deed deze wed strijd zoo aantrekkelijk zijn. En diezelfde geestdrift zal ons in de competitie bijblijven. We weten, dat onze combinatie tot de besten behoort. Daarenboven weten we, dat we kampen zullen met een onbluschbaar vuur. En dan dan vinden we het komen de jaar A. F. C. terug, 30 jaar geworden in de vele beslommeringen en wisselvalligheden, die het bestaan eener club kenmerken. Maar ook verjongd en kerngezond en bereid om verder nog een woordje mee te spreken in de voetbalwereld. A.F.C.-ers van alle elftallen aanvaardt de eervolle taak, die men U op de schouders legt, met frissche opgewektheid. Gij zijt het, die geroepen zijt, voor de A.F.C. datgene te doen, waarop men lange jaren later nog met trots terugwijst. En de niet-spelende A.F.C.-ers zullen een verbond aangaan, om U in het veld een steun te zijn. We zullen zooveel mogelijk het elftal vergezellen, om ook een klein aandeel te hebben in Uw groote taak. Vooruit leden der A.F.C.! De tijd van voorbereiding is voorbij, nu aan den arbeid. De A.F.C. roept U! OBSERVER. Het moet! Nu het seizoen weer aan gaat vangen, En ieder uitziet met verlangen Wat of het Eerste doet, Nu zal wel even door ons trillen Een zelfvertrouwend, vurig willen: „Verdorie, lui, het moet!" Want als wij onze taak bekijken, Dan zien wij bij het vergelijken: „Nooit stond de kans zóó goed." Nooit was voor ons de toekomst lichter, Nooit nog scheen ons 't einddoel dichter! Het kan nu, dus, het moet! Veel woorden zijn nu overbodig: Daar is een vaste wil slechts noodig, Een spel vol vuur en gloed, Een warm verlangen in ons binnen, Te willen vechten, en te winnen! Waarachtig lui, het moet! Wij hebben heel wat ondervonden, Die dertig jaar, dat wij bestonden, Veel kwaad, en ook veel goed, Maar één ding is ons hoogste streven. Haar d' eerste klasse te hergeven! Dat kan, bij God, dat moet!! 2 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1924 | | pagina 2