REUNI van J. H. EGGERS club, dat onze namen genoemd werden als die van faire, dappere sportmen en dat ons clubje eervol vermeld werd als een der beste in den lande, dit alles maakte ons trots. Want ziet, dat was ons werk geweest. W ij hadden door taaie vasthoudendheid en gestaag werken een heel seizoen lang de hoogste trede bereikt op de ladder der eere, die wij als voetballers bereiken konden. En daar waren wij terdege trots op. Dit kwam den goeden naam onzer club ten goede. En daar hadden wij toch heel veel voor over. We bezaten maar een eenvoudig veld, dat slechts door het harde werken van ons allemaal goed bespeelbaar kon worden ge maakt. We hadden een eenvoudige kleed gelegenheid, die door bijdragen van onszelf en onze kennissen was gebouwd. We had den geen duizendkoppig publiek, dat de las ten van ons vermaak droeg. Neen, zoowel de lasten als de lusten namen we voor onze rekening. Maar dat ook deed ons de goede sport meer waardeeren. Het was voor ons uitsluitend een eerezaak een bepaalde hoog te te bereiken op de ladder der competitie. En als eerlijke sportmen stelden we er geen prijs op in een hoogere afdeeling te spelen, zonder dat we op het veld bewezen hadden de meerderen te zijn. Fred, zei Kees, je bent nog de oude philo- soof. Je redeneert als Brugman, maar je hebt gelijk. Ik heb me juist de laatste dagen weer geërgerd aan het bericht, dat er nu toch maar weer een heele competitie zal gespeeld worden tusschen de verschillende districts kampioenen, maar dan onder de beperkende bepaling, dat alle spelers, die bij de 20 uit verkorenen behooren, die naar Parijs gaan, niet mogen meespelen. En hierop hebben de betreffende vereenigingen nog aangedron gen. We hebben dus een bondsleiding, die wedstrijden om de allerhoogste voetbaleer laat spelen op voorwaarde, dat de elftallen, het eene meer, het andere minder, verzwakt uitkomen (terwijl het toch anders kan en ook reeds vastgesteld was), en verder ver eenigingen, die een financiëel voordeeltje, tengevolge van het spelen van meer wed strijden, hooger schatten dan den eeretitel kampioen van Nederland. Zoover is men reeds in den N.V.B. Eer wordt reeds achter gesteld bij het geld. Obsi, zou je denken, dat zooiets vroeger ook maar denkbaar was? Och wat Kees, je weet toch even goed als ik, dat tusschen vroeger en nu een groot tijdsverloop ligt. Het schijnt, dat het eerste tijdperk van ons voetbal afgesloten is, het tijdperk, dat men zou kunnen noemen: het tijdperk der opkomst. Alles is met veel moeite verkregen in deze periode. Het voet bal werd geleid door hen, die zelf het spel beoefenden. Met veel zorg werd de een voudigste accomodatie verkregen, die men noodig had, elke verbetering, welke men aan het terrein of clubhuis aanbracht, elke uit breiding of aanvulling van het materiaal, dat alles moest er komen door de opbrengst der leden, spelers, zelf. We spiegelden ons nog alleen aan de Engelsche amateurs, wier gebruiken we ons als voorbeeld' stel den. De profs waren voor ons ideaal-voet- ballers, die we echter liever niet evenaar den. De club was voor ons het symbool van trouw en kameraadschap. De clubnaam, haha, we keken ze uitdagend aan de niet- clubgenooten, wanneer de naam van onze club genoemd werd, want we wisten, dat we allen zonder uitzondering daarachter ston den, hou en trouw. De clubkleuren, dat wa ren de teekenen, die in ons het enthousiasme wakker schudden. Publiek bij wedstrijden kenden wij gelukkig niet. We waren nog „pur sang" amateurs. Tegenwoordig ziet men een duizendkoppige menigte met be- CAFÉPOYAL, KONINGINNEWEG 212 9 NA AFLOOP DER WEDSTRIJDEN BIJ A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1924 | | pagina 9