ook niet veel in te brengen. Het werd 40 voor ons, waarbij het alleen verwondering mag wekken, dat Pim, die tengevolge van het late speeluur in een zeer jolige stemming was, op karakteristieke wijze zijn doel schoon wist te houden. Den volgenden Zondag moesten we se riewedstrijden in Zaandam spelen tegen Am- stel. Begunstigd door prachtig weer trokken we in grooten getale per salonboot naar het stadje van Peter de Groote. Er was muziek aan boord, de stemming was opperbest en de kwinkslagen waren niet van de lucht. Helaas, wie had kunnen denken, hoe droe vig deze pleiziertocht zou eindigen. De te genslag begon al, toen bleek, dat Kali en Takke niet aanwezig waren, waardoor we met een zeer gebroken elftal in het veld moesten komen. Tot overmaat van ramp werd Pim de eerste minuut reeds dusdanig geblesseerd, dat hij direct in het Ziekenhuis moest worden opgenomen en nog dienzelf den avond moest worden geopereerd. Hier door geheel gedemoraliseerd verloren we met 30. Gelukkig, dat Pim er veel spoedi ger weer bovenop is gekomen, dan aanvan kelijk gevreesd werd, zoodat hij op het oogenblik weer zoo goed als geheel hersteld is. We hopen, dat onze crack weer spoedig geheel de oude zal zijn en dat hij zich spoe dig weer voldoende fit zal voelen om ook verder zijn krachten aan de A.F.C. te wij den. Waar later bleek, dat Brink nog niet ge rechtigd was voor ons uit te komen, moesten we den Gouden Kruis-wedstrijd tegen Hor tus overspelen en vond deze wedstrijd we derom 's Zaterdagsavonds op het V.V.A.- terrein plaats. Daar verschillende spelers verhinderd waren, brachten we een eenigs- zins gebroken elftal in het veld, en waar Aland blijkbaar een off-day.had, slaagde Hortus en zoowaar in een voorsprong van 20 te veroveren. Toen vond Pietje Bos het echter genoeg en maakte er 21 van en met veel moeite wisten we eindelijk nog met 32 te winnen. De volgende ronde bracht ons tegen de Spartaan, wederom op het V.V.A.-veld. Merkelbach stond nu weer bij ons onder de palen en kweet zich naar behooren van zijn taak. Onze voorhoede liet vooral de eerste 20 minuten een keurig samenspel zien, dat echter te ver werd doorgevoerd, waardoor de Spartaan-verdediging telkens weer gele genheid kreeg doelpunten te voorkomen. Behoudens enkele gevaarlijke uitvallen, kreeg onze achterhoede geen zwaar werk, doch ondanks ons overwicht, kwam de rust met 00. Ook na de hervatting waren we over het algemeen sterker, vooral toen na 20 minuten een Spartaan-speler van het veld werd gezonden. Tallooze opgelegde kansen werden echter verknoeid en mede door het goede werk van den Spartaankeeper kwam het einde nog steeds met blanken stand. Er werd nu 2 X minuut verlengd. Piet Bos vond het blijkbaar welletjes en na een solo ren wist hij den Spartaan-doelman met een kanjer te passeeren. De ,Spartanen, zicht baar vermoeid, hetgeen bij de tropische tem peratuur ook geen wonder was, gaven zich nu blijkbaar gewonnen en spoedig daarop kwam ons tweede doelpunt, toen de Spar taan-keeper een voorzet van rechts verkeerd beoordeelde, waardoor de bal met veel effect in het doel stuiterde. Kort voor het einde maakte Takke nog het derde goaltje, door een voorzet van Kali te benutten. Zoo kwam het einde met 30. We komen nu in de feitelijke finale tegen V.V.A., welke wedstrijd denkelijk a.s. Za terdagavond zal worden gespeeld. De win naar van deze match moet dan nog tegen Ajax spelen. Den tweeden Pinksterdag speelt ons eer ste elftal seriewedstrijden in Alphen. Voor enthousiaste supporters, en vooral niet te vergeten hun lieftallige aanhangsters, die dit festijn wenschen mee te maken, zij medege deeld, dat we om 10.15 vertrekken van het station Willemsparkweg (dus vlak bij Eg- gers). We komen dan tegen onze tegen standers uit de competitie B.M.T. Indien we volledig opkomen en onze voorhoede wat meer schotvaardigheid toont, geloof ik wel, dat we een goede kans maken den eersten prijs mede naar huis te brengen. W. Officiëele Mededeelingen. Namens het Bestuur heeft ondergeteeken- de de eer den leden te berichten, dat de Jaarlijksche Algemeene Vergadering, be doeld in art. 73b van het Huishoudelijk Re glement, is vastgesteld op Zaterdag 28 Juni a.s. Volgens art. 74 H.R. worden op deze vergadering de volgende commissies gekozen het Bestuur, de Elftal-Commissie, de En quête-Commissie en de Kas- en Archief- Commissie. A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1924 | | pagina 2