VAN WANKUM MEYER Keizersgracht 537, Amsterdam Jac. DE BOER Commissionairs in Effecten Verzilvering van Coupons TELEFOON 31543 langstelling de wedstrijden gadeslaan. Die belangstelling wordt handig uitgebuit en de gelden, die men binnen krijgt, worden niet alleen besteed aan de entourage en accomo- dacie der terreinen, neen, men bekostigt daarmede het vermaak, dat de clubleden zich veroorloven. Zeer lage cpntributie, te gemoetkoming in dit en in dat, en verder vele aantrekkelijkheden, die men den leden kosteloos aanbiedt. Met dit alles moet men datgene bereiken, wat wij vroeger door eenvoudige clubliefde verkregen. De echte oude clubliefde is dan ook iets, wat men nu nog slechts bij weinigen aantreft. Maar Obsi, zoo viel Kees me in de rede, daar zijn gelukkig toch nog uitzonderingen. Ik herinner me toch nog goed den wedstrijd A.F.C.Schoten, dien ik met jou heb bij gewoond. Ik heb daar, hoewel ik geen A. F.C.-er ben, mee zitten popelen met die felle A.F.C.-ers op de tribune, die zóó meeleef den met hun spelers in het veld, dat het toch wel onmogelijk is hier de echte clubliefde te loochenen. Ik heb ze daar nog gezien, Obsi, zooals wij ze vroeger bij onze wedstrijden zagen. En ik moet me al sterk vergissen, als ik niet meerdere gezichten zag, die ik me van onze oude velden meen te herinneren. Zeg Obsi, het moet wel moeilijk zijn zich trouw aan de oude tradities te blijven hou den. Maar het moet ook waardeering wek ken bij de clubleden, te zien, dat onder goede leiding nog veel goed te houden is. En wat dit nu betreft, Obsi, ik zou het wil len uitschreeuwen, dat de ooren van alle A. F.C.-ers er van tintelen: Hou het zoo, laat ze A.F.C. bewaren zooals het nu is. Laat allen zich inspannen om zooveel te bereiken als mogelijk is, dan kan A.F.C. het komend jaar haar dertigjarig bestaan vieren, met natuurlijk eenige kampioensschappen, maar vooral met een tevreden terugblik op de 30 jaren, in welke A.F.C. zich gehandhaafd heeft als een club, zooals we ze vroeger kenden. Want dit is de indruk, dien ik van je A. F. C. meeneem naar Indië. Er moge veel bedorven zijn in de voetbalwereld, maar we hebben toch ook nog clubs, die blijven wat ze altijd waren. OBSERVER. Onze lagere Elftallen. Aan het einde van het seizoen gekomen, bemerken wij, dat ons dit jaar, voor het eerst na vele jaren, geen enkele kampioens medaille is deelachtig geworden. Integen deel, het volgende jaar zal geen van onze lagere elftallen in de eerste klasse van den A.V.B. medespelen, daar ons vierde dit jaar het loodje moest leggen en naar de tweede klasse is verhuisd. Het vijfde neemt een vrij goede plaats in, maar het zesde bengelt ook al onderaan. Van de Juniores en de A.-adspiranten heb ben wij de laatste keer reeds het jaar afge sloten. De B.-adspiranten zagen wij j.l. Zondag nog in actie tegen V.V.A., waarvan ze met 31 verloren. Het is zeer enthou siast, jeugdig ploegje, dat wel het jongste van de geheele competitie zal zijn. Het slechte resultaat, dat we dit jaar moes ten boeken, is hoofdzakelijk wel toe te schrij ven aan de verflauwde geestdrift onzer spelers. De commissie, die benoemd is tot verbetering van het spelpeil, zal hierin, naar we hopen, wel verandering weten te brenqen. CHARLEY. Specialiteit in PIJPEN 10 Sigarenmagazijn SOPHIALAAN 49, AMSTERDAM tegenover EGGERS Telefoon No. 26003 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1924 | | pagina 10