alleen de lusten, doch ook de lasten willen dragen. Het Bestuur is vol goeden moed; er zal hard gewerkt worden aan den wederopbouw onzer Club en daarbij kunnen wij de dure wanbetalers parasieten op kosten hunner medeleden van harte missen. De gang van zaken bij onze lagere elftallen is in den laatsten tijd van dien aard geweest, dat ingrijpende maatregelen voor de toekomst overwogen moeten worden, willen wij niet, dat al hetgeen in den loop der jaren met veel moeite is opgebouwd en met uiterste krachts inspanning is behouden gebleven, door ge brek aan plichtsgevoel zal vernietigd worden. Terwijl in het begin van het seizoen de op komst bij de lagere elftallen geen bijzondere reden tot klagen gaf, heeft het wegblijven op wedstrijden vooral na de sneeuw- eri ijs- periode verontrustende afmetingen aangeno men. Verder hebben zich bij de juniores- en adspiranten-elftallen gevallen van schrome lijk gebrek aan discipline voorgedaan, welke wij hier niet nader willen toelichten, doch welke het Bestuur aanleiding gaven, om in een speciale bijeenkomst van oudere A.F.C.- ers en Commissieleden maatregelen te over wegen, welke in de toekomst een goeden gang van zaken kunnen waarborgen. Men was algemeen van meening, dat het in de eerste plaats gewenscht is, dat bij eiken wedstrijd van een der lagere elftallen, min stens door één der oudere leden wordt toe gezien. Bij het 4de, 5de en eventueel 6de elf tal, zou het bovendien van de grootste be- teekenis zijn, indien enkele oudere spelers zich wilden beschikbaar stellen, om in deze elftallen mee te spelen, als captain te fun- geeren, en op die wijze den jongeren door het woord en de daad leiding te geven. Het moeilijke is echter om daarvoor oudere spe lers te vinden. Het is helaas maar al te waar, dat tal van spelers, indien zij geen plaatsje, minstens in het 3de elftal kunnen krijgen, niet meer spelen. Het Bestuur meende nu goed te doen, geen speciale personen aan te wijzen, doch een beroep te doen op de leden. Onder ons groot aantal leden moeten er toch werkelijk genoeg zijn, welke zich op deze wijze verdienstelijk kunnen maken. Het is niet voldoende, dat men van zijn Clubliefde alleen blijk geeft bij thuiswedstrijden, in den vriendenkring, op gezellige bijeenkomsten, etc. etc., neen, er moet ook gewerkt worden, indien wij iets willen bereiken. Reeds hebben de heeren Kohier en Broeksmit zich ter be schikking van het Bestuur gesteld, om zich met regeling van de actie, zooals het Bestuur zich deze voorstelt, te belasten. Aan critiek ontbreekt het tegenwoordig in den regel niet; laat men nu zelf eens de handen uit de mouw steken en ook eens wat doen. Het komend seizoen vieren wij ons 30-jarig jubileum en zijn wij het aan onze traditie verplicht, in alle afdeelingen, waarin onze elftallen zullen spelen, waardig voor den dag te komen. Dit moet en kan ook, als ieder zich wat opoffe ring wil getroosten. Het Bestuur hoopt dan ook, dat talrijke leden zich tot dit doel bij het secretariaat zullen aanmelden, opdat, indien eenigszins mogelijk, reeds tijdens de zomer maanden met de voorbereiding van een en ander kan worden begonnen. Wat de hoogere elftallen betreft, ligt in de bedoeling door serieuse oefening op de lange avonden en zooveel mogelijk door Zondagsuitstapjes voor hen, die hiervoor iets voelen, de samenstelling van goede elftallen voor het komend seizoen ter hand te nemen. Reeds hebben de heeren G. Bosch, Versluijs, Huijer en Asscherman zich bereid verklaard de leiding van deze avondoefeningen op zich te nemen. Die oefeningen zullen, te begin nen met den 6den Mei, des Dinsdags- en Donderdagsavonds gehouden worden. Voor het eerste elftal is als oefening voor de seriewedstrijden van Z.V.V. op 4 en 11 Mei ingeschreven, terwijl wij den 2den Pink sterdag aan de seriewedstrijden in Alphen zullen deelnemen. Voor verdere wedstrijden zal worden gezorgd, en hoopt het Bestuur, dat wij dan in onze eigen seriewedstrijden om den A.R.O.L.-beker, welke op 31 Augus tus en 7 September zullen plaatsvinden, goed voor den dag kunnen komen. Het woord is thans aan de leden! A.D.O.-A.F.C. 3-2. Het begin was minder mooi, want toen we van het C. S. vertrokken misten we Jaap en Kali. Wel beschikten we over de noodige in vallers, doch natuurlijk wilden we tegen de a.s. kampioenen liever au grand complet uit komen. Gelukkig konden de beide vermisten nog een lateren trein pakken en verschenen ze om kwart over twee ten tooneele. A.D.O. was al in kampioenstemming; ze scheen in ons het bekende zachte eitje te zien, want de kampioensvlag woei al in top. Het viel haar echter niets mee, zoodat met halftime de vlag dan ook verdwenen was en deze eerst weer werd geheschen toen het einde met 32 ge komen was. r"r"' - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1924 | | pagina 4