Zoo hard degradeert ook het voetballers uitschot. De Heer zij geloofd en gedankt en geprezen, Dat uitschot zijn wij niet! Laat and'ren 't maar wezen! Laat and'ren nu kuijpen, met klapperende tanden, Wij zijn lekker binnen, en wrijven de handen. Zooals Caesar, hóóg boven 't strijdperk verheven, De gladiatoren zag strijden en sneven, Zoo kijken wij van onze veilige hoogheid Nieuwsgierig naar wie in d'arena straks dood leit. En is hij dan veilig en wel naar de haaien, Dan loopen wij ernstig mee, met zijn lawaaien, We glunderen stiekem, en knipoogen listig, En denken: ,,'k Ben blij, dat niet ik in die kist lig!" En hebben wij vroolijk een danklied gezongen, Omdat wij dit keer weer den dans zijn ontsprongen, Dan denken wij toch even: „Jongens, verdorie, Nu 't volgend seizoen weer! Memento mori!" Vooruit, wees met dit resultaat niet tevreden! De toekomst is helderder dan het verleden! Beseft dat het 't komend seizoen wel te doen isf En maakt, dat A.F.C. dan eens kampioen is.1 NICO. Overzicht. Het voetbalseizoen is alweer ten einde, ten minste wat onze hoogere elftallen betreft. Het eerste elftal heeft zich gelukkig in de tweede klasse kunnen handhaven, hoewel het in deze competitie erg gespannen heeft en het zelfs op het oogenblik nog niet bekend is wie zal degradeeren, Schoten of Neptunus. Tegen A.D.O. werd in Den Haag met 32 ver loren, hetgeen zeer zeker een gunstig resul taat mag heeten, vooral indien men in aan merking neemt, dat deze nederlaag in alle opzichten onverdiend was. Wij hebben den kampioenen schitterend partij gegeven en zelfs de Hagenaars moesten toegeven, dat een gelijk spel wel het minste was, wat ons toe kwam. Gelukkig wisten we tegen Schoten op eigen veld een gelijk spel te forceeren, waar door we ons in veilige haven brachten. Den laatsten wedstrijd tegen Xerxes in Rotterdam verloren we met niet minder dan 50. Voor waar een droevig slot. Eenige spelers, die zeker dachten dat ons nu toch niets meer kon gebeuren, waren weggebleven, waardoor met diverse invallers, onder welke onze ijverige secretaris, werd gespeeld. Xerxes liet zich van een zeer onsportieve zijde kennen en wilde zeker wraak nemen voor de in Amter- dam geleden nederlaag, waardoor het zijn kansen op het kampioenschap in rook ver vliegen zag. Het is jammer, dat wij het sei zoen met zulk een zware nederlaag moesten eindigen, vooral waar wij nu door een iets slechter doelgemiddelde onder B.M.T. ko men te staan. Over het algemeen heeft het eerste elftal anders geen slecht seizoen ach ter den rug en met wat meer geluk hadden we zeker een betere plaats op de ranglijst ingenomen. Denken we slechts aan het onge val van Kamp en de verschillende wedstrij den, die we juist op het kantje af verloren, hoofdzakelijk door zwak spel van de voor hoede. Indien deze linie iets versterkt wordt, hebben we zeker een team, dat bij serieuse oefening van den zomer tot groote dingen in staat zal zijn. We zien daarom de toekomst met vertrouwen tegemoet. Het derde elftal mocht tegen A.W. II helaas niet het zoet der overwinning smaken. Dank zij het haast bovenmenschelijk goed spel van hun doelverdediger wisten de Bus- sumers een gelijk spel te forceeren, zoodat ons derde gedoemd is te degradeeren. Het is jammer, dat dit elftal zoo slecht begonnen is, want de tweede helft van de competitie bood het heftigen tegenstand, zoodat van de laat- te 6 wedstrijden er slechts een verloren werd. Laten we hopen, dat het derde elftal het vol gend seizoen zijn verloren plaats weer zal weten te heroveren. W. Onze lagere Elftallen. Sinds wij ons laatste overzicht schreven, zijn er gelukkig weer heel wat wedstrijden voor den A.V.B. gespeeld, hoewel er weer eenige bij waren, die door het niet opkomen van onze menschen, geen doorgang konden vinden. Het vierde elftal is dit jaar niet bijzonder gelukkig: na een betrekkelijk goed begin zijn ze gaan afzakken, zoodat we nu op de onder ste plaats zijn terechtgekomen, zonder dat er eenige mogelijkheid bestaat, dat wij daaraf zullen komen. Volgend jaar beter. Het vijfde elftal heeft geen slecht seizoen achter den rug, want, hoewel de bovenste A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1924 | | pagina 2