De Waal's Mnstrie Hanflelsvereenlolng A. HAASDIJK En daar gingen de mooie begrippen, die men vroeger, toen geld nog geen rol speelde in de voetballerij, liet overheerschen. Koop manschap is thans het leidend kenmerk van onzen voetbalgeest. Ja, ja, zoo zouden we nog wel een tijdje kunnen doorgaan en de verwording van het amateuristische voetbal ook op andere gronden aantoonen. Maar wat baat het, zijn we dat dan niet a 11 em aal? Neen, gelukkig niet. Er zijn er nog wel, wier mentaliteit uitgaat boven den tijdgeest. Er zijn nog wel clubs, die drijven op het enthousiasme van een groot aantal aanhan gers, en die steunen op den „goodwill van eigen leden. En al dreigen donkere wolken van degradatie en ontwrichting, we zullen ze trotseeren en ons er tegen beschutten door een scherm van grootere krachtsontplooiing. Want zonder kamp geven we ons niet ge wonnen. En mocht het een strijd worden van ,,to be or not to be", welnu, we zijn aan de historie, die onze voormannen in onze ver- eeniging gemaakt hebben, en aan de traditie, die w ij hebben te handhaven verplicht, dien te aanvaarden. We hebben toch nog geest drift genoeg om voor een goede zaak ons in te spannen. De Jan Salie-geest heeft in ons toch niet alle energie gedoofd? En al ver- toonen zich zoo nu en dan ook bij ons symptonen van neerslachtigheid en gebrek aan doorzettingsvermogen, we zullen die maar niet te hoog aanslaan. Want in een omgeving, die bezwangerd is door een zieke lijke atmospheer, is het niet te verwonderen, dat de bacil der decadentie ook vat krijgt op nog kerngezonde lichamen. Maar wan neer wij die symptonen merken, maar wan neer we een aangetast plekje zien op het overigens gezonde lichaam, het mes er in en diep. Niet bang zijn voor pijn. Uitsnijden tot den wortel. De ploeg door den akker om vruchtbaar land te krijgen. Alle leden in onze vereeniging moeten be zield zijn met een geest van „ik wil en ik zal". Waar zij zich ook bevinden, op het groene veld tegenover tegenstanders, of tegenover eigen leden in vergaderingen of clublokaal, ze moeten elkaar sterken en aan moedigen, in de gedachte dat er een zware strijd te strijden is. Overwinningen op het veld hebben we noodig, om onze positie in de voetbalwereld te handhaven, maar overwinningen op ons zelf hebben we eveneens noodig, om het mogelijk te maken de overwinningen op het veld te bewerkstelligen. We dienen ons zelf te overwinnen, door ook als we er nu eens niet zooveel zin in hebben, ons toch tot |het uiter ste in te spannen. We hebben nu eenmaal geen keus. We moeten hard aanpakken en „durchhalten" om ons zelf te blijven, in overeenstemming met de traditie, die A.F.C. voert. En daarvoor dienen we niet alleen het Bestuur en enkele verdienstelijke menschen te laten werken. Neen, allen, van den jong- sten adspirant tot den oudsten veteraan, die nen het hunne bij te dragen. Ieder drage een steentje bij voor dat groote gebouw, dat A.F.C. heet en waaraan we allen zoo ge hecht zijn. „Niet waar, Kees, deden we dat vroeger ook niet voor onze club?" „Aha, vroeger", zoo voer de enthousiaste Kees verder, „vroeger; ik weet het nog zoo goed. Ik kwam als broekie in mijn club, maar ik voelde er wat voor, men kon mij warm krijgen voor ons X, en als ik dat eenmaal was voor een bepaald iets, dan gaf ik mij ook geheel. Kun je je nog den tijd herinneren Obsi, het was in de negentiger jaren, toen X laboreerde aan een geweldig gebrek aan spelers? Je weet het nog wel, spelers hadden we genoeg, maar goed bruikbare spelers. De telkens terugkeerende nederlagen waren voor ons het teeken om de handen in elkaar te Bezorging aan huis zonder eenige prijsverhooging. Opslagplaatsen Sloterstraatweg AFDEELING BRANDSTOFFEN Boek-, Muziek- en Kunsthandel - Leesbibliotheek EVERSHARP P0TL000EN EN VULPENHOUDERS de Clercqstraat 92, Amsterdam TELEFOON No. 27937 9 RUIME SORTEERING ROMANS JONGENS EN MEISJESBOEKEN A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders I

Schakels (clubbladen) | 1924 | | pagina 9