VAN WANKÜM MEYER Keizersgracht 537, Amsterdam Jac. DE BOER Commissionairs in Effecten Verzilvering van Coupons TELEFOON 31543 Maar U begrijpt wel hè, de man waarover ik het hebben zal en diens broer, die een pak van t zelfde laken is en in dit sprookje even eens een rol speelt, zijn beiden, als ik, boer tjes van buuten en dat wordt dan weer een ander geval. Het was dan zoo, dat ik onlangs op een avond de vriendelijke invitatie om wat te ko men kletsen niet kon afslaan, in het vooruit zicht van weder een paar prettige uurtjes in gezelschap van die 2 praatjesmakers door te brengen. Waar het gesprek zoo allemaal over ging, doet niet ter zake, maar voetbal was natuurlijk de hoofdschotel en, wetende van mijn sympathie voor de A.F.C., had vriend A. (zooals ik broer No. 1 noemen zal) den laatsten competitie-stand een ernstigen blik waardig gekeurd, wat bleek uit het onderha vige nummer der courant, waar omstreeks de Afd. II, 2e Klas A, de vetvlekken het meest uitgebreid waren. Nadat we een paar woorden over de stan den gesproken hadden, werd de krant ter zijde gelegd, doch de oudste zoon (die blik- semsche jongen was nu nog niet naar bed en dan pas 7 jaar) voelde zich ook tot die be richten aangetrokken en waar bij hem de ver houding van leeftijd tot helderheid van geest omgekeerd evenredig was aan dezelfde ver houding bij zijn geachten papa, zat hij direct met een wijsheid als van een ouden rot in de standen te studeeren. Zijn grootste aandacht was gevestigd in de buurt van de bedoelde vetvlekken, zoodat II, 2e kl. A. hem bijzonder opviel. Terwijl wij verder een boom opzetten en het jongemensch alle aandacht aan de krant wijdde, klonk plotseling zijn kreet: „Ik heb het al, ik heb het al, bommeltrein bommeltrein!" U begrijpt, dat wij er heel weinig van snapten en terwijl papa met een gezicht, dat de grootste ver wondering uitdrukte, het ventje aangaapte, wees dit zegevierend op een punt in II, 2A. Toen ging ons een licht op, hij bedoelde B.M.T. en snapte wel heel goed, dat dit een afkorting van 't een of ander was. Hij maak te er nu „boemeltrein" uit en 't was werkelijk leuk van hem gevonden. Na mijn compliment voor z'n schrander heid, een koekie en het gemeenschappelijk zingen van het beroemde wiegelied „Nacht Pa, nacht Moe, eerst..." etc. etc., werd Hein tje naar kooi gestuurd. Maar de idéé van het kleine jog werkte bij mijn schrandere vrienden door en B. (zoo zal ik A.'s broer maar noemen) opperde het lumineuze denkbeeld, verschillende afkortin gen te bestudeeren en te trachten de juiste namen te vinden en ook de voluit geschreven namen eens te bekijken. En zoo begon het spul dan bij II, 2A en het volgende geanimeerd gesprek tusschen de twee gebroeders ontspon zich: B. „Nou, dan beginnen we met A.D.O.! Wat zou dat zijn?" A. „Zeker Adio of zoo iets, Italiaansch". B. „Och nee, wacht esik heb het al, ken je dat lied niet: „aan den oever van een snellen vliet", nou, zie je, het veld van die club ligt vlak bij een sloot of zoo, van daar dat motto A.D.O., de beginletters van de eerste woorden van dat lied, snap je? aardig idéé!" A. „Ikserikses, allemachtig heb ik die naam niet in het oude testament B. „Nee, Xerxes, dat was die vent, je weet welvan dat paard... dat paard... dat paard van Troja... wat was dat ook weer... A. „O, ja, ik herinner het me wel, het was in een van die sprookjes van je Moeder de Gans... een leuke geschiedenis!" B. „Hij zeit wat! Nou, verder; Bloe- mendaal. Zandvoort, dat kennen we, B. M. T„ dat heeft Heintje al gezeid, 't kan ook Specialiteit in PIJPEN Sigarenmagazijn SOPHIALAAN 49, AMSTERDAM tegenover EGGERS Telefoon No. 26003 88 A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders

Schakels (clubbladen) | 1924 | | pagina 6