A.F.C.' niets willen weten en die de flanellen broeken zoo lang mogelijk van hun velden wenschen te vreugde zie ik al weer den tijd tegemoet, dat alle ouwe getrouwen op onzen gezelligen ground een balletje komen gooien of slaan, zoover ze dat kunnen. Op het oogenblik is er omtrent het a.s. seizoen nog weinig be kend. Dezer dagen wordt echter de alge- meene vergadering der A.C.C. gehouden en in de volgende Schakel hoop ik dan ook met meer gedetailleerd nieuws voor de prop pen te kunnen komen. Nog even wil ik hier memoreeren, dat onze A.C.C. op 5 Maart j.l. haar 3-jarig be staan heeft gevierd. Gevierd schrijf ik hier. doch feitelijk gevierd is het niet, daar de tijd ontbrak een min of meer officieele viering en scène te zetten. Hierdoor niet ontmoedigd, heeft een kleine, doch uitgelezen schare A.C.C.-ers het nu maar a l'improviste ge daan. Naar ik vernomen heb, moet echter de quantiteit der deelnemers omgekeerd evenredig zijn aan de qualiteit van het geno ten pleizier. Tegen 12 uur was er niemand die niet l.b.w., run out or hurt retired was, terwijl men er bovendien nog in slaagde van een onzer bekende spelers de midstump ge bowld te krijgen. Zoo gaat-ie goed, dat belooft veel voor het a.s. seizoen. Dan nog een droevige mededeeling, Ons aller vriend Willem Manus zal dit seizoen niet meer voor ons uitkomen, daar zijn bezig heden hem weer naar Duitschland hebben geroepen. Willem, we zullen je missen jonge, niet alleen je heerlijke freehitten of je zoowel voor vriend als vijand levensgevaarlijke bowlen, maar bovenal je ronde welgedane gezelligheid en niet te vergeten je gebreve- teerde lach, die het heele derde elftal inspi reerde tot bovenmenschelijke prestaties, vooral na den wedstrijd. Willem, het derde weent om je. Kom gauw terug en lach nog eens tegen VETERAAN. Ouderwetsch Dit woord, dat j.l. Zondag in den succes vollen wedstrijd tegen Xerxes verschillende malen door enthousiaste supporters gebe zigd werd, was op veel van toepassing. Het schitterende doors jouwen en schieten van Piet Bos, het keurige spel van onze halfback- linie en het stugge zwoegen van onze verde diging, om van andere dingen niet te spre ken, het was werkelijk ouderwetsch! Nu spoedt het seizoen, ondanks den lan gen winter, zich ten einde en vanzelf gaan onze gedachten naar het volgend seizoen, wanneer A.F.C. dertig jaar zal worden, voor welk jaar we allen zoo héél veel van het eerste elftal verwachten. Eerste elftallers, ,,wij van de tribune" hebben nu vijf lange, bange jaren zoo ongeveer bij iederen thuis wedstrijd in spanning gezeten voor de degra datie; laat ons dan voortaan in ouderwetsche spanning zitten, in de spanning om het kam pioenschap! J- W. Brieven van het Platteland. Ik heb hier, als een oase in de woestijn, een kennis gevonden, die veel van voetbal als kijkspul houdt, doch niet alleen daarom met mijn vriendschap wordt vereerd, maar voor namelijk om het feit, dat ie niet al te snugger is, wat me vaak hoogst aangename momen ten bezorgt. Nu gaan deze beide kwaliteiten, het voet bal-minnen en het niet-erg-snugger-zijn ge woonlijk niet samen, dat merkt U allen wel in Uw dagelijksche en Zondagsche omgeving, niet waar? Want de man van de voetbal praktijk resp. de -theorie is meestal iemand, die nu juist niet graag onder de domsten op ander gebied gerekend wenscht te worden. RUDGE WHITWORTH BerlinS42 Hierdoor bericht ik U het Hoofd-Agentuur op mij genomen te hebben der alom gerenommeerde RIJWIELEN EN MOTORRIJWIELEN H. C. VAN DEIN BERG v/h A. Berveling HOBBEMASTRAAT 8 TELEFOON 20295 A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1924 | | pagina 5