worden gespeeld wie de laatste plaats zal bezetten. Daarom moet in elk geval van A.W. 2 gewonnen worden. Dit is de eenige kans. dus take it. W. Onze a.s. Feestavond. Als alle lust mij soms ontbreekt, mijn her sens vrijwel zijn verweekt, mijn dagtaak noo- de slechts vervuld is en uitgeput al mijn ge duld is, de slaap mijn oogen bijna sluit, en voor mijn brein ik geef geen duit, dan zelfs komt Sijmen Wit mij vragen, iets voor „De Schakel" bij te dragen. Het liefst gebruikte ik dan ook, of noem het misbruikt'ik de pook, om Simon s hersen pan te kloven, of smeet ik hem als t kon van boven van de trappen naar beneden, om hem, was hij omlaag gegleden, van Schakel-waan zin te cureeren en met een broodmes te ope- reeren. Doch zelfs dan spreekt mijn plichtsgevoel en mompelt„Luiaard houdt je smond, als je je redacteur aanziet, heeft die het ook zoo prettig niet. Haast je dus aan het werk te tijgen, dan is 't sjemou weer met de geige, en- leuter als is 't ook nog zoo raar, maar weer je bladzij bij elkaar". En zoo, bij 't mart'len van mijn geest, dacht ik aan het ons wachtend feest, en k dacht ik moet toch hier eens schrijven, waar al die medewerkers blijven, die keur van zangers en chanteuses, monologisten en danseuses, cabaretiers als ook actrices, Es wird ein fürchterliches Mieses. Alleen de Levenbach-getrouwen schijnen den moed erin te houwen, en vol van ijver te repteeren, zoodat de buren jeremiëeren; zoo ver zijn deze al gekomen, dat ze steeds van banana's droomen en de Reds Band en al haar menschen van hier naar Yokohama wenschen. Gelukkig is er nog een lichtpunt (lees zet ter s.v.p. niet mispunt) en wel dat van be voegde zijde de blijde mare mij kwam vei blij den, dat één wiens naam een stipt geheim is, ook al omdat erop geen rijm is, een clubje heeft weten te formeeren, dat ons op drama s zal tracteeren (van deze drama's moet ge voeld zijn, dat ze als blijspelen bedoeld zijn). Als ik er dan nog op mag bouwen, dat bui ten de program-getrouwen, als onder meer de brave Nico, mij ook dit keer niet laten stiko, komt juist genoeg voor hen, die lusten, tusschen het dansen wat te rusten. Ook hoor ik is er nog een kans voor English songs (without the dance). Komt echter U nog op een inval, schrijft dan naar No. 11 Grimburgwal. M. v. d. T. Zandvoort—A. F. C. We zouden toch nog even naar Zandvoort tuffen, niet waar Dolf? W^ant we hadden al eens hooren vertellen, dat het in Zandvoort, op het veld aan de Haarlemmerstraat, wel eens niet pluis kon zijn. /.e konden ons dus wel eens noodig hebben. Ben je bang, Dolf? Nee hoor, niks, als er iets gebeurt ben ik er bij. That's allright. Dan gaan we. We trekken maar liefst een oud pakkie aan. dan hoef je er niet zoo erg op te letten. Zeg, gaat oom Schaaf ook? Ja zeker, en hij neemt de parapluie van Ajax-A.F.C. mee. Goed, dan kan onzen jongens niets gebeu ren. Daar heeft men tegenwoordig wel een beetje ontzag voor. En zoo trokken we welgemoed en blij naar de duinen, om, zooals we stellig verwachtten, A.F.C. te zien winnen, of... neen sterven niet, dat is zoo heel erg. Het was een mooie dag, té mooi om met 41 te verliezen. We hebben het drama zich zien voltrekken. Voor de rust moet alles koek en ei geweest zijn. Allen deden hun best, en als dat inderdaad gebeurt, dan weet je van te voren al, dat er geen vuiltje aan de lucht is. Had men dat het heele jaar gedaan, dan had Amsterdam, behalve Zeeburgia, nog een kampioen kunnen huldigen. Tjonge Dolf, stel je toch eens voor, A.F.C. weer kampioen. Wat zou jij doen, als ze nu eens zoo opeens geheel onverwachts kampioen werden? Afin, laten we daar maar liever niet aan denken. Wat er voor de rust gebeurde, behoef ik dus niet nader te zeggen. Men deed zijn best en alles ging op rolletjes. We stonden met 10 voor. Dolf, herinner jij je nog den gelijkmaker? Wat een soffie, hè! Potstausend, wat was oom v. d. Schaaf kwaad op... Ja, maar dat had toch ook niet noodig geweest. Want zoo'n doelpuntje, op zulk een moment ge maakt, kan den wedstrijd beslissen. En dat gebeurde ook hier. Toen dat ééne dingetje door Zandvoort gemaakt was, bestond er geen A.F.C. meer. Men was het hoofd kwijt en er scheen geen fut meer bij te zitten. Afin, A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1924 | | pagina 3