Ijzerwaren en Gereedschappen Echte Hotspurschoenen a f 14.- SterkeShillcockschoenen,,,, 7.75 G. J. EILERS Co. J. L. H. SMITS Co. slaan. We voelden als bij intuïtie, dat er iets gebeuren moest, om de situatie meester te blijven. Er moesten eenige spelers ons elftal komen versterken. Nu leek dat heel moeilijk. Want toen kenden wij de hulpmiddelen nog niet, die tegenwoordig in zwang zijn om spelers te „trekken". Het eenige middel, dat toen toegepast werd, was het persoonlijk bewerken van vrienden door eigen leden. Kom daar nu tegenwoordig eens om. Wie van ons bekommert zich er om eens te pro- beeren een vriend aan onze vereeniging te verbinden? Allen hebben we toch goede spelers onder onze kennissen, waarvan de een niet voetbalt, omdat zijn meisje het liever niet heeft, de ander maakt bezwaar tegen de omgeving, die in het algemeen het voet bal niet aantrekkelijk maakt, een derde voelt zich min of meer blasé en wil niet voor een club spelen, die zelfs in de tweede klasse maar een matig figuur slaat". „Wij, nietwaar Obsi, wij hadden moed en durf genoeg, om die vrienden mee te tronen naar ons veld en hen daar te laten kennis maken met „ons clubje. Wij hadden over redingskracht genoeg, en ook voldoende warmte voor onze vereeniging, om hen te doen besluiten toe te treden. En ze hadden er nooit spijt van als ze het gedaan hadden. Zoo was het in onzen tijd onmogelijk, dat ons clubje langer dan een jaar er slecht voor stond". En Kees èn ik, we wenschten ons de tijden terug, toen alles zoo was. We begrepen het niet, dat men tegenwoordig zoo, tot nadeel juist van wat men zoo goed en zoo graag wil doen, voetbalt zonder meer; we begrepen het niet, dat men het zich nu zoo onprettig maakte. „Kees,,, zei ik plots, „kom eens een der eerstvolgende Zondagen kijken. Ga eens met me mee naar het A.F.C.-veld. Er is dit seizoen nog een thuiswedstrijd te spelen, dus nog een keer thuis te winnen. Kom eens kijken en toets het huidige A.F.C. eens aan de clubs uit den goeien ouwen tijd. Ik wed, dat je nog overeenstemming vindt'. Kees lachte grinnekend. „Neen", zei hij, „je vangt me toch niet meer. Je hebt vroeger wel eens op een dergelijke manier eenige menschen voor ons oude clubje geschaakt. En dat was fideel van je. Je deed het eerlijk. Maar hoewel ik je de illusie moet ontnemen om weer de voetbalschoenen aan te trekken, beloof ik je toch, dat ik bij den eersten den besten thuiswedstrijd van A.F.C. present zal zijn, en ik beloof je, dat ik je mijn indrukken eerlijk zal weergeven". „Afgesproken Kees, ik zie je voordien nog wel eens, maar anders in ieder geval tot A.F.C.Schoten. OBSERVER. De wedstrijd voor onze jongeren om den Gerhard Bosch-Beker. Zooals wellicht bekend is, konden zoowel N.V.B. als A.V.B. geen toestemming meer geven tot het houden van seriewedstrijden tusschen eenige elftallen van middelbare scholen op onze terreinen. Van A.V.B.-zijde vreesde men, dat deze seriewedstrijden afbreuk zouden doen aan het groote werk, dat door de A.V.B.-School- voetbalcommissie wordt tot stand gebracht. Ten volle waardeerend wat door deze Com missie wordt verricht, heeft ons Bestuur zich hierbij neergelegd. Om echter den beker geen dood bezit te doen zijn, zullen nu eenige elfta'llen van jongere spelers (het behoeven niet bepaald schoolelftallen te zijn) spelen tegen twee ten naasten bij gelijkwaardige A.F.C.-juniores- elftallen. Die elftallen, welke de grootste minus de 10% A.F.C.-reductie. WESTEINDE 23, AMSTERDAM OP ELK GEBIED. Warmoesstraat 42, Amsterdam. IMPORTEURS DER A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1924 | | pagina 10