HOTEL BOGGIA A. F. C. werden beoefend. Maar vandaag was er van sport geen sprake, daarvoor was het weer tè ongunstig. Dientengèvolge hiel den zich een groot aantal leden op in de ruime lokalen, die zich gelijkvloers rechts van den middengang bevonden. Hier werd ge- billart, geschaakt, gebridged, sommigen zaten aan tafeltjes te praten, terwijl weer anderen aan de leestafel hun kranten zaten te lezen of geïllustreerde bladen aan het besnuffelen waren; achter deze clublokalen bevond zich een groot vertrek, waar de jongeren, die niet in het „café" mochten komen, een ping-pong competitie aan het spelen waren. Links van de gang bevond zich een portiersloge, een wachtkamer, een groote vergaderzaal, bene vens nog 2 kleine zaaltjes. Niettegenstaande de groote vergaderzaal plaats bood voor 300 leden, bleek zij nochtans bij algemeene leden vergaderingen te klein te zijn, waarom men dan ook den laatsten keer in de groote feest zaal, die zich op de eerste verdieping bevond, vergaderd had. Boven deze feest-verdieping bevonden zich de secretariaten en de ver schillende onderafdeelingen. Deze secretaria ten waren 's Zaterdagsmiddags altijd ge opend; immers de secretarissen, alle in den dienst vergrijsde voetballers, hadden sinds lang hun voetbal-attributen opgeborgen en vergenoegden zich er mede te kijken hoe hun kinderen en kleinkinderen de roodzwarte kleuren hooghielden. U moet niet denken, dat ik zoo onbeleefd ben geweest om, terwijl ik dit vertel, dien Engelschman voor de deur op het Damrak in den regen te laten staan. Neen, de portier, die zich voldoende in de vreemde talen kon uitdrukken, had hem te woord gestaan en vernomen, dat hij lid wenschte te worden van de A. F. C. Hij had hem in de wacht kamer gelaten en was den chef-secretaris (ik meen, dat diens voornaam in het jaar 1950 met een I begon) gaan waarschuwen. Deze liet den Engelschman een formulier invullen en zeide hem, dat hij van de Enquête-Com missie wel nader zou hooren. „Ik waarschuw U echter", zei de secretaris in het Engelsch, „dat het mogelijk wel eens lang zou kunnen duren eer U bericht krijgt, dat U aangenomen zijt, want de Enquête- Commissie werkt zeer langzaam; dit is ze aan de traditie verschuldigd. Ook is huisbe zoek absoluut noodzakelijk, dit geldt zelfs voor donateurs." De secretaris bracht nu de onderafdeelin gen der A. F. C. ter sprake. Van cricket en tennis was in dit jaargetijde geen sprake. Neen, de Engelschman interesseerde zich meer voor de cabaret- en de muziekafdeeling. Het eerst ging hij naar de cabaret-afdeeling, doch hier wachtte hem onaangenaam nieuws. „Ik kan U wel als lid aannemen' zeide hem de secretaris van de betreffende afdee- ling, „maar van een rol kan ik niets beloven! Wij beschikken over prima krachten. Ik kan U verzekeren, dat ons laatste drama, opge voerd ter gelegenheid van ons 55-jarig be staan, een buitengewoon lachsucces bleek te zijn. En dan dat ballet, U hadt het moeten zien, in één woord „af". Wel beweerde een zekere A. M., dat onze eerste balletdanseres een „ouwe tang" was, die in een doodkist uit Egypte hierheen gebracht was, maar dat be richt kan ik officiéél tegenspreken, en men vermoedt terecht, dat de bewuste heer te veel whisky gedronken had, want de flesch had den geheelen avond onbeheerd op het tooneel gestaan." „Kunt II me misschien niet als figurant gebruiken?" drong de Engelschman aan. „Ja, kijkt U eens hier, U zoudt misschien een rol kunnen krijgen in de revue, want die wordt toch niet opgevoerd, zoodat het er niet toe doet wie er in meespelen.' De Engelschman, na zich als lid van de tooneelafdeeling te hebben opgegeven, begaf RESTAURANT lil te NIJMEGEN Hl HUIZE „PARKZICHT" CAFÉ-RESTAURANT GERENOMMEERD STADHOUDERSKADE HOBBEMASTRAAT A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1924 | | pagina 8