VAN WANKUM MEYER Jac, de boer Keizersgracht 537, Amsterdam Commissionairs in Effecten Verzilvering van Coupons TELEFOON 31543 van Verhoeven vermelding. Als Pietje Bos zich weer eens door de Delftsche achterhoede heenslingert, lost hij een schitterend schot, dat den Concordia-doelman te machtig blijkt. De stand is gelijk en de hoop herleeft weer in onze harten. We zijn nu voortdurend in de meerderheid en als Conijn een keer inloopt, maakt een der Concordia-backs pe nalty. De scheidsrechter ziet echter niets; de Concordia-achterhoede is hierdoor zoo be duusd, dat ze een moment niet verder speelt. Conijn weifelt ook nog een moment, doch is dan zoo verstandig het leer in het Delftsche net te deponeeren. We leiden met 2-1. Met dezen stand komt de rust. We krijgen nu de zon mee en zijn natuurlijk hoopvol gestemd. Concordia denkt er echter anders over en waar ze klaarblijkelijk van meening is het met fair spel niet te kunnen winnen, begint ze te smijten en te biggen. Helaas trad de scheidsrechter hiertegen absoluut onvol doende op. Dank zij deze tactiek worden onze jongens teruggedrongen en krijgen we menig angstig moment voor onze goal. Diverse corners zijn hiervan het gevolg. Deze wor den alle schitterend genomen en zijn zeer ge vaarlijk, gezien de bekende headballen van Thomee. Als ca. een kwartier voor tijd weer een corner op ons doel wordt genomen, wordt Thomee blijkbaar onvoldoende ge dekt en weet hij met een mooien kopbal Pim te passeeren, zoodat de stand gelijk is. Er ontspint zich nu een spannende strijd om de leiding. Onze voorhoede onderneemt verschil lende goede aanvallen, doch door het ruwe spel van de Concordia-backs mag het ons niet gelukken de leiding te hernemen, zoo dat het einde komt met een gelijk spel. Ons spel stond qua voetbal stukken hooger dan dat van Concordia en bij een betere en stren gere leiding ware ons de overwinning niet ontgaan. Het vertoonde spel geeft ons echter goede hoop voor de ons nog wachtende wed- strijden. De terugtocht naar Amsterdam resp. naar huis was zeer gezellig. Vraag dat maar eens aan VETERAAN. Een droom. 'tWas Zaterdagmiddag en 't goot. Ik zat op mijn kamer te lezen of beter gezegd, ik had gelezen, maar het boek bleek zoo zwaar en de verveling zoo intens, datnu ja, iedereen heeft wel eens rust noodig en het oogenblik was zeer gunstig „Can you show me the way to the club house of the A. F. C.? aldus sprak een Engelschman van het bekende type, lang, mager en cleanshaved, een echte sportfiguur, een straatjongen aan, die, den regen trotsee- rend, zich onledig hield met het aangapen van het Paleis op den Dam, waaraan een rood baldakijn de aanwezigheid van de Ko ningin verried. „Ee ef sie", herhaalde de jongen verbaasd. „Yes, A. F. C." „O, of ik d'r sie; nee hoor, soometeen as se uitraadt". De Engelschman probeerde het nu op een andere manier; „The Footballclub, the Am sterdam Footballclub Nu begreep de jongen het. „O, bedoel-je a-ef-sei, dan mot-je hier om de hoek wese en gedienstig als alle Amsterdamsche straat jongens zijn, wees hij den Engelschman een groot gebouw op het Damrak aan. Deze wist nu genoeg en luisterde verder niet naar den jongen, daar hij diens dialect niet bijzonder scheen te kunnen volgen. Spoedig stond hij voor een soort paleis, waarvan de gevel was versierd met tal van reliefs, welke de verschillende takken van sport weergaven, die door de leden der Specialiteit in PIJPEN Sigarenmagazijn SOPHIALAAN 49, AMSTERDAM tegenover EGGERS Telefoon No. 26003 88 A.F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1924 | | pagina 7