Nog 10 minuten waren er te spelen, en het stond 1—1, en neef Teunis in de meerder- heid. 't Was benauwend op de tribune. Aouden we er toch nog ingaan? Die nederlaag zou ons wel eens de degra datie kunnen kosten. En nu wil ik allerminst beweren, dat A.F.C., om groot te zijn, aan eene klasse gebonden is. Neen, ook in de derde klas zou A.F.C. zich zelf blijven. Maar we zitten nu toch lang genoeg in de down periode, om ons eens te gaan voorbereiden op den opwaartschen trek. En dat kan als we dit jaar ons behoorlijk handhaven. Dan komt de mooie, lange zomer, die ons gelegenheid geeft, ons voor den nieuwen winter krachtig in te stellen. Ziet, dat houdt eene belofte in. En dan zou het wel eens waar kunnen zijn, dat dan de woorden van den vurigen aanvoerder van het eerste, ge sproken aan het feestdiner in Trianon, in ver vulling gingen: Degradeerenniemand die daaraan denkt! We worden kampioen!! Dit waren zoo ongeveer de gedachten, die cns op de tribune door het hoofd joegen. En de koude wind kon die warmte in ons niet verkoelen. Zou dat nu den jongens in het veld niet in te brullen zijn? Daar scheen het alsof alle helsche elemen ten losgebroken waren. Een geschreeuw en gebrul, dat je al je A.F.C.-bloed sneller, ja razend snel door de aderen joeg. Toen kre gen de spelers ook den geest. De echte A.F.C.-geest was weer in allen gevaren. Fanatiek stormden ze op het Neptunus doel los. Neptunus zette zich schrap, maar ze waren onweerstaanbaar, onze roodbaatjes. Ze zwoegden alsof ze plots ten volle het ge wicht van den wedstrijd voelden. De bal zweeft voor het Neptunus doel. Met ongebreidelden hartstocht stormt men erop in,... en ja... t is gebeurd. De keeper der tegenpartij vischte. De arme knaap verdiende het niet, daarvoor had hij den geheelen wedstrijd tè goed zijn best gedaan. En het doelpunt was geen beauty. Maar voor A.F.C. was het de winning goal. En dit ontlokte een gedans en gekrijsch op de tribune, dat je de overtuiging gaf, dat men daar een generale repetitie van de jazz-band hield. Nog even vasthouden. Enkele minuten standgehouden, en dan is het geschied. De getrouwe aanhangers hebben weer een wed strijd gewonnen, en een wedstrijd, die heel veel te beteekenen heeft voor- ons eerste. Want kijk maar eens naar het ranglijstje, bestudeer het eens serieus, en ga eens na, wat wij, en de anderen nog voor den boeg hebben. We behoeven niet pessimistisch te zijn, maar in 's hemels naam geen overmoed en geringschatting der tegenpartij. Want we zijn er nog niet. De overwinning van Scho ten op Zandvoort kan er eene aanwijzing voor zijn, dat er nog hard gewerkt zal moe ten worden. En toch, de spelers in het veld waren veel te laksch. Nu verwachten wij van hen geen profes sional-stijl, maar wat we wel verwachten, neen eischen, dat is, dat zij nog met het noo- dige vuur en enthousiasme vechten voor the old A.F.C. Want A.F.C. is het nog steeds waard, nu misschien meer dan ooit. Technisch valt er van dezen wedstrijd niet veel te vertellen. Het was een middelmatige vertooning, die zich, wat onze mannetjes be treft, even verhief boven het vertoonde tegen V.V.A. Daarenboven werd er zeer slap gespeeld. Behalve dan in dat laatste kwartier. Toen demonstreerden onze jongens weer eens op zulk een aantrekkelijke wijze, wat enthou siasme, heerlijk, vurig willen vermag. Eén uitzondering mag ik hier niet onver meld laten. En dat is Nico Holtzappel. Hij zal het zelf beter weten dan wij. Technisch valt er op zijn spel nog wel wat aan te merken, doch de zelfde warmte die straalt uit de gedichten van NICO in „de Schakel" dezelfde vuur ligt in het spel van onzen links-half. Hij versaagt gedurende den geheelen wedstrijd geen moment. Er mogen in het elftal misschien betere spelers zitten, maar wat dit betreft is hij een voorbeeld voor allen, zeer zeker ook voor onze jongeren in de lagere elftallen. Dat is de manier, om zich zelf in een elftal bruikbaar te maken en tevens aan ons goede oude A.F.C. den tol te betalen onzer aan hankelijkheid. Nu heeft de A.F.C. noodig, dat wij ons tot het uiterste inspannen, wanneer we tusschen de lijnen staan. Komaan dan, nog is Polen niet verloren. We kunnen het gemakkelijk halen, dus m°" he' OBSERVER. 5 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1924 | | pagina 5