Ijzerwaren en Gereedschappen Echte Hotspurschoenen a f 14. - Sterke Shillcockschoenen,, 7.75 G. J. EILERS Co. J. L. H. SMITS Co. het eerste elftal vooral rust de plicht om, door in het veld het uiterste te geven, te zorgen, dat dit seizoen de A.F.C. het hoogste punt bereikt wat nu nog te bereiken is, tot heil der vereeniging en tot overgroot genoegen van hen, die onze club reeds zoovele jaren ge volgd hebben, a fort et a travers. Maar dan moet de vaste wil er zijn om te overwinnen, dan mag het niet meer zoo vaak voorkomen, dat met invallers gespeeld wordt. Hadden we vroeger in de Meer ooit invallers? Kwam daar niet Zondag aan Zondag bijna steeds het volledige elftal in het veld? Kwam, als ik mi] goed herinner, vroeger van Klaveren niet uit Engeland of God weet waar vandaan over, om voor de A.F.C. te spelen voor de 2e klasse nota bene? Het volledige elftal, met clubliefde bezield, moet A.F.C. overwinningen brengen. Ik heb, helaas, het elftal in geen jaren zien spelen en zijn slechts eenige der spelers mij bekend, maar 't schijnt dat het haast allen jonge krachten zijn, en die moeten succes brengen; 't kan niet anders. Versluys is een veteraan, maar hoewel Nico en Jan Asscherman halve veteranen zijn, lijken ze door hun tengere fi guren nog voetbalbabies en helpen zij mede den indruk wekken van een jong, vurig elftal. Het goede voorbeeld voor hen van de oud- spelers, die nog voldoende pit in zich voelen met succes voor de A.F.C. op het veld te kunnen arbeiden, werd, zooals ik lees, door mijn ouden vriend Jaap Fischer gegeven. Bravo, Jaap, dien weg moet het uit; spelers en oud-spelers, bestuur, supporters en sup porteressen, alles moet met het oude vuur medewerken om de verloren plaats voor de A.F.C. te herwinnen. Het getij is gunstig! Het nieuwe jaar biedt ons de beste kansen! Men spreekt van voetbal-degeneratie in het algemeen, van achteruitgang in Amsterdam in 't bijzonder en men wijt dit, alsmede de J verminderde publieke belangstelling, veelal aan den weg, dien het voetbal in het algemeen is ingeslagen. Juist A.F.C., en nu aan U de taak met uwe 400 leden te toonen, dat dit niet geheel juist is, dat het voor U is wegge legd in Amsterdam weder het voetbal te brengen, dat door U vroeger gespeeld is en op prijs gesteld werd, tot heil van het zuivere amateur-voetbal! En dan zal blijken, dat juist is hetgeen ik altijd heb beweerd, dat de helft van het Am- sterdamsche publiek, dat men gaarne om de velden ziet, de ware sportsmen, toch eigenlijk in hun hart enthousiasten zijn voorde A.F.C. Nu laat men ons nog links liggen, we spelen nog niet goed genoeg en oppervlakkig gaat het publiek liever een le-klas wedstrijd zien, waarin het gelijk heeft. Maar tijdens de wedstrijden op Stadion en Ajax-veld gaat menige blik uit naar de richting van het rood zwarte veld en de wensch van menigeen is, dat weer eens de tijd zal komen waarop men zal kunnen trekken naar het veld van de rood-truien om, als vroeger, op de oude, de nooit veranderde wijze, weder die dichte haag van prettige, faire enthousiasten te vor men, die steeds een sieraad is geweest van het A.F.C.-veld. En die tijd moet komen, zal komen, spoe- f dig, want Amsterdam wacht er op. Van 1 A.F.C. de victorie van een nieuwen tijd, de herleving van het voetbal in den zin, die door de ware liefhebbers van het onovertrof fen spel in de naaste toekomst met verlangen wordt tegemoet gezien, voor A.F.C. het sei zoen 1924—1925! Het is stil op dezen kouden Zondag in f mijn provincie-stad en het slechte weer is oorzaak, dat er nu heelemaal niemand op straat is. Mijn artikel is klaar, de schemer nadert, en nadat ik mij rustig bij den haard heb neergezet met vrouw en kind, komt de mijmerstemming over mij; ik verplaats me in gedachten naar den tijd, dat ook ik den bal WESTEINDE 23, AMSTERDAM Warmoesstraat 42, Amsterdam. J- OP ELK GEBIED. minus de 10 A.F.C.-reductie. IMPORTEURS DER 5 A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1924 | | pagina 5