VAN WANKUM MEYER Keizersgracht 537, Amsterdam Commissionairs in Effecten Verzilvering van Coupons TELEFOON 31543 Jac. DE BOER hij nog aan actief voetbal kan deelnemen, onmogelijk is, met al z'n herinneringen aan Amsterdam en de A.F.C., zich aan te sluiten bij een voetbalclub in dit provincie-nest en dat hij slechts belangstelling heeft voor het geen de Westelijke voetbalclubs in het alge meen en de A.F.C., al is ze 2e klasse, in het bijzonder presteeren? Jawel, ik lees wel graag 's Maandags (avonds) de beschouwingen over de kansen van hen, die kampioen in West, Oost, Zuid of Noord kunnen worden, maar de meeste belangstelling gaat uit naar de 2e Afd. 2e klas A om te zien, hoe A.F.C. het er weer heeft afgebracht. „Oude liefde roest niet". De resultaten zijn dikwijls niet erg bemoedi gend, maar een blik op den laatsten compe titie-stand doet zien, dat A.F.C. evenveel kans heeft om een paar plaatsen te stijgen als te dalen. En om dat stijgen op de „competitie ladder is het te doen, mijne heeren. Ik kan het uiteraard niet meer beoordeelen, of de stemming en de spanning onder de A.F.C.-ers nog steeds zoo is als vroeger, toen de zaken beter liepen, maar naar hetgeen ik zoo af en toe eens hoor of lees uit het clubblad of „Sportblad schijnt het niet minder te zijn en het is dus wel ieders verlangen, dat A.F.C. vooreerst eens den kop van de „ladder" be reiken zal. Want onze vereeniging met haar bijna 30-jarige historie moet weer gebracht worden daar, waar ze thuishoort, en ik be hoef niet te zeggen waar dat is. We weten allen heel goed, dat het noodlot haast altijd tegen de A.F.C. geweest is en nog is, maar tegen dat noodlot moet de zware strijd opgenomen worden, zooals vroeger. Voor jaren, toen A.F.C. óók 2e klasser was en zeker tot de sterkste clubs daarin gerekend kon worden, waren het dan ook niet steeds Achilles, Concordia of V.O.C., die op het laatste moment, vaak door Fortuna gesteund, A.F.C. den voet dwars zetten en beletten de kroon te zetten op het zware werk van een heel seizoen? En wat hadden wij toen geen elftal in dien tijd met een vurige, goede voor hoede en een middenlinie Heimig Huese van Klaveren, van een kracht, waarop wei nig clubs ooit hebben kunnen bogen. Was het niet, dat scheidsrechter Tromp juist z'n neus snoot toen Brussee van Ajax-Leiden tegen ons in de Meer een gezellige hands maakte, die het heele veld behalve de scheids rechter zag, waardoor ons een penalty ont ging, een peuleschilletje voor Toggie in dien tijd, en daarmede de kans op, neen ik mag wel zeggen, het eerste-klasse-schap, reeds toen? Toch is er volgehouden, elk seizoen op nieuw weer die zware maar prettige strijd be gonnen en de kroon door onze promotie naar de le klasse eindelijk op het werk gezet. A.F.C. stond op het toppunt van haar roem toen ze die onvergetelijke wedstrijden speelde om het kampioenschap van Nederland tegen Ajax, Go-ahead, Willem II, N.A.C. en Be Quick. Wie heeft die dagen op de Stadion- tribune niet meer in herinnering? Maar toch moest het noodlot weer komen. We verloren door ongevallen onze beste spelers Dick Doets en Wim Welsch. Kooy, die nog vele jaren trots een lastige knie alle krachten voor de A.F.C. had ingespannen, moest het eindelijk opgeven, enkele ratten ver lieten het zinkende schip en A.F.C. ginq naar den kelder. Maar we nemen aan, dat het een wijnkel der was, een kelder waar een wijntje lag van een bruisende kracht, die den ontmoedigden (nadat ze ze hadden opgedronken) nieuwen moed gaf om den strijd weer op te nemen, juist toen onze vereeniging met één voet stond in de degeneratie der 3de klasse. Het is zeker een verblijdend teeken, dat de A.F.C. dit seizoen tot nu toe betere resulta ten behaald heeft dan het vorige, maar op Specialiteit in PIJPEN Sigarenmagazijn SOPHIALAAN 49, AMSTERDAM tegenover EGGERS Telefoon No. 26003 88 4 A.F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1924 | | pagina 4