A.F.C.'ers toonen. Voortdurend is hij in actie. De moei- j' lijkste ballen houdt hij er in zijn bekende soe pele stijl uit, dat het een lust is te zien. Hoe de Haarlem-voorwaartsen ook zwoegen en^ schieten, hij is onverbiddelijk en zendt alles retour. Eindelijk onderneemt nu onze voor hoede eenige gevaarlijke aanvallen en we hebben bepaald pech als een kei van Kali van de bovenlat terugketst. Bij een Haarlem- aanval meent de scheidsrechter, die ons den geheelen middag op klaroengeschal vergast te, een penalty te constateeren. Haarlem is echter zoo sportief hiervan geen gebruik te maken. Zoo komt het einde met een 21 nederlaag, waarmede we zeer tevreden kun nen zijn. Het is voor onze jongens een goede oefening geweest en voor de supporters een genoeglijk dagje. Weliswaar kwam Haarlem wel iets meer toe, doch onze verdediging en speciaal Bornemann waren puik. We hopen hem dan ook weer geregeld onder de lat te mogen zien. Verder nog een compliment aan veteraan Pim, wiens backspel voor ieder een een openbaring was en aan wiens enthou siasme de jongeren een voorbeeld mogen nemen. V. Brieven van het Platteland. De noodkreet, door den redacteur van dit prettige maandblad in het vorige nummer ge slaakt, omtrent de weinige medewerking, die hij uit A.F.C.-kringen ondervindt, doet mij naar de pen grijpen om te trachten met mijne zeer bescheiden journalistieke capaciteiten on zen vriend Wit een kleinen steun te geven die bij hem de hoop zal doen verlevendigen, dat zijn stem verhoord zal worden, temeer waar deze bijdrage hem bereikt van een zijde, waar van hij ze allerminst verwachtte. Moge deze brief dan tot gevolg hebben dat meerderen die, zooals ik, door omstan digheden het directe contact met de club heb ben verloren doch, er niet minder aan gehecht. hare failts et gestes met belangstelling zijn blijven volgen, zich geroepen zullen gevoelen het sympathieke streven der redactie door hunne bijdragen te steunen. En niet minder mogen zij zich het redactioneele verwijt aan trekken, die de geregelde A.F.C.-kringen vor men en dus veel, zoo niet alles meeleven wat er in de club omgaat. Zij toch zijn eerder in de gelegenheid actueele en op het leven der vereeniging vooral betrekking hebbende bij dragen te leveren dan zij die er betrekkelijk bui ten staan; zeer juist is Wit's opmerking, dat onder een club met een dergelijk aantal leden, waarvan velen zichzelf wel bescheidenlijk eenig intellect zullen toekennen, toch slechts enkele personen zijn die hunne medewerking aan dit blad verleenen, terwijl het toch een ieder duidelijk is, dat een clubblad bij uitstek bevorderlijk is voor den goeden geest en de saamhoorigheid in een voetbal-vereeniging, I die juist in dezen voor de voetbalsport in het i algemeen minder gunstigen tijd allereerste vereischten zijn. Laat ieder dan ook bij het geregeld lezen eens bij zichzelf bedenken of het niet eenigs- zins plicht is, zij het op nog zoo bescheiden schaal, door medewerking de aantrekkelijk heid van het clubblad te verhoogen, dat den naam van A.F.C. meer verbreiden zal en ook niet-leden, die het in handen krijgen tot lezen zal prikkelen, en wat zouden daarvan de goe de gevolgen niet kunnen zijn? De „roepstem van het leven" heeft me ge lokt uit de gezellige oorden, die resp. Amster dam en Amsterdamsche Football Club heeten en me gevoerd daarheen, waar men haar ge mis diep voelt. Zooals de Parijzenaar spreekt van „Paris et la Province", zoo spreekt de ras-Amsterdammer van „Amsterdam en bui ten". Wat niet ver van Mokum is, (behalve het natuurschoon) dat kan bij Amsterdam niet ha len. En is het U dan niet begrijpelijk, dat het voor iemand, die reeds boven de jaren is, dat RUDGE WHITWORTH BerlinS42 Hierdoor bericht ik U het Hoofd-Agentuur op mij genomen te hebben der alom gerenommeerde RIJWIELEN EN MOTORRIJWIELEN H. C. VAN DEN BERG v/h A. Berveling HOBBEMASTRAAT 8 TELEFOON 20295 A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1924 | | pagina 3