blozen ingezonden aan het bekende sport blad „Het Geeltje". Bij het gedichtje „Sup porters" heeft bedoelde Heer nog de tact(?) gehad dit aan te vullen met 2 coupletten, die slaan als een tang op het bekende varken, en heeft hij ten slotte de brutaliteit gehad dit op deze wijze mismaakte product te onder teekenen met den weiluidenden naam Harrv. Onze ijverige secretaris heeft de Redactie van het Geeltje over deze eenszins overdre ven vorm van plagiaat op de hoogte gesteld en wij hopen nu maar, dat „Harry voortaan niet meer zal gappen. Als hij het zelf met zijn kreupelrijmen niet kan klaar spelen, moet hij maar eens op audiëntie bij „Nico" gaan.. Een dagje in Haarlem. Zondag 12 Januari. Er zou een hardrij derij voor A.F.C.-ers op de Poel plaats vinden. Maar natuurlijk viel Vrijdag de dooi in, zoodat dit ijsfeest moest worden afge last. Dank zij de activiteit van een onzer leden werd Vrijdagmiddag nog een friendly game gearrangeerd tegen Haarlem I. Dat was een gebeurtenis. Weer eens een wed- strijd tegen den eersteklasser en dan nog wel tegen de roodbroeken, die over een der fijnst spelende voorhoeden van heel Neder land beschikken. De animo was dan ook enorm, vooral toen bekend werd, dat Borne- mann weer zou keepen. Jammer genoeg kon 1 Fischer niet mee. Een groot aantal suppor ters vergezelde onze jongens naar Haarlem. Er zat reeds direct stemming in. Het winter zonnetje scheen vriendelijk op het aardige Haarlem terrein. Haarlem was zoo goed als volledig, miste alleen Tekelenburg. Daaren tegen deed Breeuwer weer voor het eerste mee na zijn ongeval. Wij stellen ons als volgt op: Bornemann, Versluys, Van Nek, Huyer, Ascherman, Holzappel, Bolten, Noordendorp, Boudewijns, Conijn, P. Bos. In het begin gaat het spel vrij gelijk op. Versluys toont zich ook als back zeer be trouwbaar en zuivert het terrein met verre trappen. Van Nek evenwel is er minder goed in. Onze middenlinie heeft het tegen de wa- tervlugge Haarlem-voorhoede zwaar te ver duren. Bornemann moet al spoedig hande lend optreden en het blijkt, dat hij het kee pen nog lang niet verleerd is. Hij redt eenige malen schitterend. De Haarlem-keeper lijkt minder betrouwbaar, doch onze voorwaart- sen maken hem hem niet al te moeilijk, daar de Haarlem halfs en vooral de linksback Houtkooper voor hen een onoverkomelijk struikelblok zijn. Wel brengt onze rechter- wing af en toe aardig op, doch links wil het maar niet vlotten en ook de nieuwe speler Boudewijns voelt zich nog niet erg thuis op de hem vreemde plaats van centervoor. Als Versluys, inplaats van den bal voor Borne mann te laten loopen, deze zelf wil wegwer ken, trapt hij tegen een Haarlemspeler aan. Borrie, die uitgeloopen is, kan zich niet meer herstellen en langzaam rolt de bal in het ver laten doel. Het was werkelijk jammer en niet verdiend. Vol moed trappen onze jon gens weer af, doch verder dan de Haarlem backs brengen zij het niet. Haarlem komt weer opzetten en even later maakt Pim zijn fout weer goed, wanneer Houtkooper onze geheele achterhoede gepasseerd is en op een paar Meter afstand van Bornemann een kei wil inzenden, weet hij hem den bal juist voor de voeten weg te pikken. Een corner is het gevolg, welke echter geen resultaat oplevert. Bornemann komt herhaaldelijk in het ge drang, doch vertoont zijn bekende moedige spel en stopt op voortreffelijk wijze eenige gevaarlijke lage schoten. Kort daarop een rush van Piet Bos. De Haarlem-back kan niet beter doen dan op zijn keeper terugspelen, doet dat echter iets te zacht, zoodat Piet den bal dicht bij den uitlijn weer te pakken krijgt. Toch zou het leer zijn naast gegaan, indien de Haarlem-keeper niet door een onhandige manoeuvre den bal in het doel had doen be landen. Een even goedkoop doelpunt als de eerste goal van Haarlem. Haarlem pakt nu flink aan, doch onze achterhoede en halfs, waarin Asscherman weer schittert, weert zich geducht en geeft geen kans. Bij een der Haarlem-aanvallen weet echter de linksbin nen den bal even voor den uitlijn te bemach tigen en, met den rug naar het doel, met een schitterende omhaal Bornemann te verschal ken. Werkelijk een keurig doelpunt. Zoo gaat de rust in met 21. Zoo goed onze jongens voor de rust partij gaven, na halftime zijn de bordjes geheel verhangen. Haarlem is overwegend sterker en we hebben het eerste half uur niets in te brengen. De Haarlem halfs zweepen als het ware hun voorwaartsen op, zoodat het vaak lijkt of Haarlem met 8 voorwaartsen speelt. Onze voorhoede brengt er niets van terecht en kan den bal maar niet bij zich houden. Onze achterhoede krijgt het zoodoende zwaar te verantwoorden. Nu krijgt Bornemann eerst recht gelegenheid zijn capaciteiten te 2 A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1924 | | pagina 2