A.F.C.' slag voor ons niet bepaald, want het ver toonde spel was maar zeer matig. Onze achterhoede wist echter stand te houden en had Jansen niet geheel onnoodig een penalty veroorzaakt, dan zouden we ons doel zeer zeker wel maagdelijk hebben gehouden, daar ook de schutterscapaciteiten van de Hoorn- sche wortelen niet groot waren. Een euvel, waaraan ook onze voorhoede in sterke mate mank gaat, en we-mochten ons dan ook zeer gelukkig achten, toen we 3 minuten voor tijd uit een der weinige goede voorzetten, dien middag door onze voorhoede gegeven, de gelijkmaker ter wereld wisten te brengen. Als verontschuldiging moge dienen, dat het terrein bijna onbespeelbaar was, maar met dat al geloof ik toch niet, dat onze reserves dit jaar kampioensfahig zijn. Het is nu aan hen het tegendeel te bewijzen. Het derde won van Watergraafsmeer II met niet minder dan 80, doch deze wed strijd zal helaas overgespeeld moeten wor den. Het schijnt, dat hier de consul (een A.F.C.-er N.B.) buiten zijn boekje gegaan is en gezegd moet hebben, dat het veld van het derde, waarmede hij niets te maken had, afgekeurd was. Het gevolg was, dat Water graafsmeer met slechts 9 spelers verscheen en overspelen heeft aangevraagd, hetgeen door den Bond is toegestaan. Laten we ho pen, dat het dan weer een overwinning voor onze jongens wordt, al behoeft het ook geen 80 te zijn. J.l. Zondag verloor het derde met 60 van Blauw-Wit III. Kom jongens, dat gaat niet zoo. Zorg er a.s. Zondag tegen t Gooi II voor, dat er eindelijk weer eens 2 puntjes worden binnengehaald. Jullie hebt ze hard noodig. Kerstmis. De stormen hebben de bladeren van de boomen gerukt. In bosch en park is alles kaal, terwijl het mistroostige eerst recht wordt gevoeld, als de stilte wordt verbro ken door het gekras van raven en kraaien. Dagen lang heeft het geregend of zijn de velden bedekt geweest met een ondoordring- baren mist. Onbeschrijfelijk droefgeestig is het buiten in den naherfst. Lezer hebt gij ooit geloopen in zulk een tijd op een weg met aan weerzijden water, dat vermoedelijk wel weiland begrenst, te oordeelen naar de palen en hekken, die er boven uitsteken, terwijl het doel van uw tocht was een toren, zich nevelachtig in de verte verheffend, maar schijnbaar oneindig ver? O, hoe zalig hebt gij u dan, na het vol brengen van uw toch, voelen opnemen aan een warmen haard. Maar neen, gij zijt voetballers. Gij hebt geen tijd, lust of gelegenheid om in de een zaamheid te gaan. Mag een enkel veld ook al liggen in de nabijheid van zulk een troos teloos gebied en heeft het toeval u er heen geleid, dan nog hebt ge alleen oog, oor en gevoel gehad voor uw sport. Gelukkige ster velingen; die sport heeft u behoed voor veel leed, houdt u er bij. Toch gevoelt ook gij, als ieder ander, de herademing, die een helder door den zon beschenen Kerstfeest kan schenken. Het was nu zulke weken van mist, vocht en storm, en ten slotte van een dik sneeuw kleed, dat eindelijk de wind naar het Oosten draaide, de lucht schoonveegde en de win terzon schitterend straalde in witte kristal len. Op een nacht van krachtige vorst volgde de eerste Kerstdag, een dag, waarop het menschdom zich als herleefd gevoelde. Op den Middenweg van de Watergraafs meer zien wij een drietal ons bekende per sonen. Even voorbij Linnaeus slaan zij links af, het erf van een boerderij op, waarachter eenige voetbalvelden liggen, bijna allen lezers van dit blad welbekend. Voor het gebouwtje op het hoofdveld ontmoeten zij eenige vrien- ers RUDGE WHITWORTH BerlinS42 Hierdoor bericht ik U het Hoofd-Agentuur op mij genomen te hebben der alom gerenommeerde RIJWIELEN en MOTORRIJWIELEN II. C. VAN DEN BERG v/h A. Berveling HOBBEMASTRAAT 8 TELEFOON 20295 A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1923 | | pagina 2