REUNI van J. H. EGGERS CAFÉ ROYAL, KONINGINNEWEG 212 de het Oudste Lid te vragen. Het optreden van zijn jongen vriend verbaasde hem geenszins. Had hij in de rust niet de spo ren van twist tusschen het jonge paar ge constateerd? En als een wijs Generaal niet reeds zijn plannen gemaakt? „Ja," luidde het antwoord. „Voetbal is een spel voor kinderen en idioten; niet ge schikt voor menschen met hersenen. Ik heb er tabak van. Kan iemand mij één ge val opnoemen, waarin voetbal hem eenig nut heeft gedaan, of iemand er iets beter van is geworden?" „Ik wel duizend," antwoordde de Wijze. „Eén is meer dan genoeg." „Ik zal dan," zoo sprak het Oudste Lid, „uit mijn talrijke herinneringen en rijke er varing je het geval vertellen van Miei Kruis." „Miel Kruis; nooit van gehoord." „Wees dan gerust, want dit genot wacht je dan nu, en als je voor mij een collega bestelt van wat jij daar voor je hebt, kan ik beginnen." Het was dan, (zoo begon het Oudste Lid), in het schilderachtig Bloemenveen, dat zoo dicht bij Amsterdam gelegen dorp, waar men de genoegens van het buiten leven geniet, zonder het comfort van het stadsleven te moeten missen, waar aan de eene zijde zich bosch en duin uitstrekken, uitnoodigend tot de versterkende en op wekkende wandeling, aan de andere zijde het leven veraangenaamd wordt door elec- trisch licht, telefoon, centrale verwarming etc., dat zich het voorval waarop ik doelde, afspeelde. Ieder zou denken, dat alles wat ik 1 ier opnoemde, voldoende zou zijn voor den doorsnee-mensch om zich gelukkig te voe len. Echter niet Mevrouw Heuvelingb- Willinge. Haar ontbrak, naar haar be scheiden meening, voldoende intellectu- eele omgang. En in een onbewaakt oogen- blik besloot zij tot oprichting van een modern-letterkundige Club, teneinde het intellectueele peil van Bloemenveen te verheffen. Wat Bloemenveen noodig had, was Cultuur. En aan haar de taak, deze in Bloemenveen tot een ongekende hoogte op te voeren. Dank zij het ijzige oog en de energie van deze Dame, vormde zich dan ook in het landelijk dorp in korten tijd een bloeiende vereeniging en vierde de Cul tuur hoogtij. Doch menige lepel jam verschuilt een bittere poeder en hoe vaak bederft niet brute kracht, wat Cultuur opbouwde. In Bloemenveen n.l. bevond zich reeds vele jaren een bloeiende Voetbalclub. En geprikkeld door de teekenen van minach ting, waarin Mevrouw Heuvelingh-Wil- linge en haar aanhang door woord en daad uitmuntten, ontplooiden de aanhangers van Koning Voetbal eveneens een verdub belde activiteit. Zoodat het niet lang duur de, of het vreedzaam Bloemenveen was in twee kampen verdeeld, aan de eene zijde de Cultuurdragers, aan de andere de niet minder hartstochtelijke verdedigers van de Physical Culture. En zoodanig werden de hartstochten opgezweept, dat het wei nig scheelde of er werd tot handtastelijk heden overgegaan. Eindelijk kwam de climax. (Wordt vervolgd Brievenbus. Vraag A. Wat is de taak van den grensrechter bij een wedstrijd? Vraag B. In hoeverre kan een ad vies van den grensrechter van invloed zijn op een beslissing, door den scheids rechter te nemen? Antwoord. In de eerste plaats de algemeene op merking, dat in de officiëele spelregels, NA AFLOOP DER WEDSTRIJDEN BIJ 9 A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1923 | | pagina 9