VAN WANKUM MEYER Keizersgracht 537, Amsterdam Commissionairs in Effecten Verzilvering van Coupons TELEFOON 31543 Jac. DE BOER zijn afdeeling wel net zoo zwaar is als die van het tweede. Het begon thuis met 72 van Hilversum II te verliezen, speelde daarop uit gelijk tegen Watergraafsmeer II (22) en verloor j.l. Zondag met 41 van Blauw-Wit III. Een vrij pover resultaat dus. Laten we hopen, dat het spoedig beter zal gaan. De groote fout van de spelers is. dat er maar in het wilde wordt weggetrapt en zoolang dit niet verandert, kan men geen succes verwachten. Met de achter hoede gaat het nog wel, doch de vleugel- halfs en ook de voorhoede zijn zeer zwak. Enthousiasme is er genoeg, doch hiermede alleen wint men geen wedstrijden. Kaïn» overleg en combinatie kan hier redding brengen. Het IVe elftal, dapper geholpen door eenige veteranen, wist j.l. Zondag zijn eer sten wedstrijd tegen E.D.W. II met 31 te winnen. Een onverwacht succes, dat naar ik hoop, nog door vele anderen zal worden gevolgd, terwijl het Ve elftal Swift III met niet minder dan 180 wist in te maken. De laatste 14 goals werden in 3 kwartier ge scoord, wat zeker wel een record zal zijn. Gaat zoo voort! Onze spelers. Er wordt zoo dikwijls gesproken van „Clubnieuws", het cement waarmede de verschillende samenstellende deelen eener vereeniging hecht bijeengehouden worden, doch in de praktijk blijkt helaas maar al te dikwijls, dat dit voor velen een phrase is. In kleinigheden komt dit tot uiting en juist omdat het betrekkelijk kleinigheden betreft, treft het gemis aan ware clubliefde des te dieper. In de laatste weken b.v. schijnen heel weinig leden begrepen te hebben, dat iemand, die zich het predicaat „A.F.C.-er" toedicht, in de eerste plaats zijn volle medewerking moet verleenen bij de uit voering van die maatregelen, waartoe Be stuur en Elftalcommissie door officieele voorschriften, etc. gedwongen zijn. De ma nier waarop de leden aan het verzoek van de Elftalcommissie, om de identiteits kaarten ten spoedigste in te leveren, heb ben voldaan, is allertreurigst geweest. Begrijpt men dan niet, hoe moeilijk men het maakt, voor diegenen, die hun functie toch maar alleen uit liefhebberij vervullen? Of meent men, dat deze ook het baantje van kruier ambieeren en op de laatste dagen voor het begin der competities er maar op uit zullen trekken om alles in orde te maken? Hoe steekt hierbij het voorbeeld van eenige veteranen af, die, toen het gevaar dreigde, dat men reeds den eersten Zondag met onvolledige elftallen zou moeten ver schijnen, hals over kop hun kaarten in orde lieten maken en zich ter beschikking van de Elftal-Commissie stelden. Helaas, die echte, oude clubliefde van vroeger dagen, schijnt de tegenwoordige generatie niet meer te kennen. Behoeft het verwondering te baren, dat bovenbedoelde slappe broeders dit gebrek aan enthou siasme ook in het spel tot uiting doen ko men? Men let er meer op, of men wel in een hoog elftal speelt, of men wel thee en handdoeken krijgt, of het veld wel gerold is, en of de Elftalcommissie weer niet een geheel verkeerde opstelling gekozen heeft. Want dit is zeker, juist de lauwste leden, hebben de meeste aanmerkingen te maker». Zij hebben er geen begrip van, hoe zij, die de vereeniging groot gemaakt hebben, vroe ger moesten spelen, maar zij missen dan ook dien grooten factor, welke in den ouden tijd tot de grootste voetbalvreugd leidde: de heilige wil tot winnen! Men voetbalt, nu ja, men vindt het wel prettig om tegen 6 Sigarenmagazijn SOPHiALAAN 49 tegenover EGGERS 88 Zoo juist ontvangen een nieuwe zending PERKINS pijpen Prijs f 3.75 A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1923 | | pagina 6