A.F.C.' OVERZICHT. De eerste speelmaand van het nieuwe seizoen is alweer achter den rug en als we de balans over deze maand opmaken, zijn we weliswaar lang niet in alle opzichten voldaan, doch er zijn gelukkig ook verheu gende feiten te memoreeren, In de eerste plaats ons eerste elftal. Dit bracht al direct een groote teleurstelling door zijn eersten wedstrijd tegen Zandvoort met 31 te verliezen. Een niet geheel en al verdiende nederlaag, zooals men elders kan lezen in het verslag over deze match. De volgende wedstrijd tegen B.M.T. had den we meer veine en slaagden er in met 42 te winnen. Een eigenaardige ontmoe ting, waarin slechts sporadisch goed spel vertoond werd, Bolten debuteerde heel aardig en dank zij zijn harde werken kon Lammers onze eerste goal scoren. Door een fout in onze achterhoede wist B.M.T., ondanks den sterken tegenwind, vrij spoe dig gelijk te maken, waarop Kali ons met een gelukkig boogschot weder de leiding bezorgde. Bij een aanval van B.M.T. stond onze achterhoede zoo wanhopig te schut teren, dat Pim voor den tweeden maal den bal achter zich zag verdwijnen. Kort voor rust wist P. Bos met een hard ver schot, dat den Haagschen keeper blijkbaar ver raste, ons opnieuw d'e leiding te geven. Na de rust pakten onze jongens goed aan en er wordt dan korten tijd aardig spel ver toond. Langzamerhand komt B.M.T. echter wat in de meerderheid en waar onze achter hoede verre van safe blijkt, vreezen we elk oogenblik voor den gelijkmaker. Pim geeft evenwel niet thuis en redt eenige malen meesterlijk. Bij een aanval der onzen wordt Kali op den rand van het strafschopgebied genomen en krijgen we een penalty te nemen, die Ascherman juist overschiet. Als kort daarop Conijn wordt genomen, wordt ons weer een strafschop toegekend, doch deze, slecht genomen, wordt door den B.M.T.-keeper gehouden. Een der Haagsche spelers moet, wegens aanmerkingen aan het adres van den scheidsrechter, het veld verlaten en B.M.T. speelt nu met 10 man verder. Toch blijven ze gevaarlijk en vooral de beide wings onderscheidden zich door snelle rennen. Als echter bij een aanval van ons de bal via het been van een der Haag sche achterspelers in het B.M.T.-doel be landt, is B.M.T. een geslagen elftal en komt het einde met 42. J.l. Zondag werd met 41 van Bloemendaal verloren, een neder laag, die ook weer hoofdzakelijk aan de achter- en middenlinie moet worden ge weten. Komt, jongens, dat gaat zoo niet. De puntjes zijn duur en de afdeeling is zwaar. Zondag tegen V.V.A. moet gewon nen worden. Met het tweede elftal gaat het weer best. Drie wedstrijden gespeeld en drie gewon nen. Eerst met 32 van Ajax III, een wed strijd, waarbij het geluk wel wat aan onzen kant was. Vervolgens een magere 10 overwinning op Z.V.V. II in Zaandag en j.l. Zondag werd Hollandia II met 31 het slachtoffer van de aspiraties onzer reser ves. Als dat zoo doorgaat, doet het tweede weer een goede gooi naar het kampioen schap. Er zal dan echter nog hard gewerkt moeten worden. Ook zijn er nog wel eenige zwakke plekken in het team, die noodig versterkt dienen te worden. Karei Alandt heeft getoond zijn plaats onder de lat wel waard te zijn en ook Brusse zal,zich in zijn nieuwe omgeving na eenige westrijden wel goed leeren aanpassen. Het derde elftal is weer de zwakke broe der, hetgeen niet te verwonderen is, daar ers HET rijwiel is een KYNOCH II. c. VAN DEN BERCi BerlinS42 sterk en lichtloopend ROMAN velgen (absoluut roestvrij) IMPORTEUR v/h A. Berveling HOBBEMASTRAAT 8 TELEFOON 20295 5 A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders I

Schakels (clubbladen) | 1923 | | pagina 5