*1 m onvermoeid gezwoegd wordt, dan behoeft er niet verloren te worden. We hebben met V.V.A. nog een appeltje te schillen. Ik reken er op, dat onze jongens de geleden nederlagen met een sprekende overwinning zullen weten te wreken. Onze eerste competitiewedstrijd, A. F. C.—Z. V. V. 1_3. Als het ons ooit is tegengeloopen, dan is het wel weer deze eerste competitie-wed- strijd geweest. Voor een deel is deze neder laag toe te schrijven aan de speel- of liever beuk-taktiek van de Zandvoorters, die twee van onze beste spelers kraakten, waardoor wij twee derde van den tijd met 10 man moesten spelen, hetgeen natuurlijk een geweldige handicap was. We hadden invallers voor Bolten en Holtzappel en stelden ons als volgt op: Versluys Kamp Van Nek J. Huyer Ascherman P. Bos G. Bosch Lammers Conijn Ruys Noor dendorp We loopen direct hard van stapel en de twee Zeevaartscholieren blijken al spoedig een aanwinst te zijn. Ze zitten goed op den bal, zijn allerminst bang voor de stoere vis- schersknapen en voor het eerst sinds langen tijd zien we weer eens aardig spel in Je voorhoede. Het was nog wel niet af, doch voor een nieuwe ploeg, die nog nimmer samengespeeld had, was het werkelijk heel aardig. Alleen de linkerwing was minder op dreef, doch Conijn en Lammers zaten er op als duivels en G. Bosch vergastte ons weer op tal van keurige voorzetten. Uit een van deze scoorde Conijn bijna, doch hij bleek iets te klein, waardoor hij den bal niet vol raakte en deze juist naast ging. Spoedig herstelde hij zich door een voorzet keihard in te koppen. De Zandvoort-keeper pro beerde den bal nog wel te houden, doch vol gens den scheidsrechter had hij de lijn ge passeerd en onder luid gejuich werd mid den uit genomen. Onze middenlinie en vooral Bos en Ascherman lieten een keurig spel zien, zoodat Pim voorloopig niet veel gevaarlijks te doen kreeg. Voortdurend zijn de onzen in den aanval en elk moment ver wachtten we een tweede goal. G. Bosch geeft een schitterend schot, dat van den binnenkant van de paal er weer uitspringt. Volgens ons een zekere goal, doch de scheidsrechter heeft niets gezien en kent het punt niet toe. Dan komt helaas het keer punt in den strijd. P. Bos wordt genomen en bezeert zich dusdanig, dat hij het veld moet verlaten. Ruys gaat nu halfback spe len. We hebben nu maar 10 man, waardoor Zandvoort meer in den aanval komt. Pim krijgt verschillende schoten te verwerken, doch als hij eenmaal onvoldoende weg werkt, weet Zandvoort gelijk te maken, aan welk doelpunt echter een leelijk buitenspel luchtje zat. Er wordt nu vinnig gespeeld en ons doel is dikwijls in gevaar, doch we weten het tot rust 1—1 te houden. Het blijkt, dat P. Bos niet verder kan spelen en v. d. Heiden neemt nu zijn plaats in. Direct na de hervatting wordt door ons weer flink aangepakt en het Zand- voort-doel ontkomt nauwelijks aan door boring. Pim krijgt nu ook druk werk. Hij weert zich uitstekend, doch als hij bij een scrimmage den bal wegwerkt en met een Zandvoorter op hem blijft liggen, wordt de bal weer ingezet. Hoewel het hier een zeer duidelijk geval èn van offside èn van free- kick was, kent de scheidsrechter het doel punt toe, welke beslissing natuurlijk de noodige protesten op de tribune ontlokt. Nog geven we ons niet verloren en vooral Conijn onderscheidt zich door vinnige aan vallen. Als dan echter ook Van Nek wegens een onwillige knie het veld moet verlaten en we weer met zijn tienen spelen, is het pleit beslecht. Dan maakt Zandvoort nog een zwijngoal. Als Pim uitloopt, trapt hij buiten het strafschopgebied den bal hard tegen een aanstormenden Zandvoortspeler aan. De bal springt terug en rolt helaas in het verlaten doel. Werkelijk een jam merlijk doelpunt. Zoo komt het einde met 31 voor Zandvoort, een uitslag, die zeer zeker heel onverdiend voor ons was. Zooals het elftal echter Zondag gespeeld heeft en indien de zwakke plekken nog wat versterkt worden, behoeven we niet bang te zijn. Als er dan met evenveel fut gespeeld wordt als Zondag en het loopt ons niet al te veel tegen, dan zullen we zeker in de com petitie nog een woordje meespreken. Dus, jongens, volhouden! V. Wordt op Mars ook gevoetbald Het zal den lezer bekend zijn, dat reeds sedert geruimen tijd allerlei waarnemingen A.F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1923 | | pagina 2