Wild en Gevogelte Firma J. NAHUIS - GROENLO N.V. „WILDHANDEL" v/h. A. A. REEDERS LZN zooals zij het laatst herzien zijn, nergens meer gesproken wordt van grensrechter, doch van lijnrechter. Wat de vraag sub ,,A" betreft, de daarin genoemde taak is nauwkeurig omschreven in de officiëele spelregels, waar deze ver melden: a. dat de lijnrechter heeft te beslissen, of de bal buiten het spel is, en b. te beslissen, welke partij recht heeft op een hoekschop of een doelschop of in- worp, alsmede c. den scheidsrechter behulpzaam te zijn bij de toepassing der spelregels. Onmiddellijk daarna heet het: ,,dat een beslissing van den lijnrechter niet bindend is, zoolang zij niet door den scheidsrechter bekrachtigd is". Uit de laatste clausule volgt dus nadruk kelijk, dat de lijnrechter zelfstandig geen enkele beslissing nemen kan, die direct bindend is voor de bij het spel betrokke nen. Alleen het autoriseeren eener geno men beslissing door den scheidsrechter maakt deze bindend. Dit autoriseeren ge schiedt stilzwijgend, tenzij de scheidsrech ter een andere beslissing aangeeft. Bij het constateeren van een feit, ge noemd onder a of b, heeft de lijnrechter (en het is zijn plicht dit te doen) dit ken baar te maken door het opsteken der vlag. Daarmede is zijn taak geëindigd. Geeft de scheidsrechter gevolg aan dit aclvies en onderbreekt hij het spel, dan wijst de lijn rechter de plaats aan, waar ingegooid moet worden en noemt duidelijk den naam van de vereeniging, die ingooien moet, of geeft aan: doelschop of hoekschop. Geeft de scheidsrechter geen gevolg aan het ad vies, dan gaat het niet aan, dat de lijnrech ter door demonstratief te blijven „door- vlaggen" aldus het advies als het ware wil opdringen. Ook om andere redenen is een dergelijk aanmatigend vlaggen niet toelaatbaar. Immers zal het vertrouwen der spelers in den leider danig geschokt worden, en ook het publiek zal eventueel in de meening versterkt worden, dat de scheidsrechter „niet deugt", hetgeen een onregelmatig ver loop van den wedstrijd in de hand kan werken. Dat het plicht van den lijnrechter is het constateeren van overtredingen sub c, door het opsteken der vlag kenbaar te maken, wordt uitdrukkelijk gezegd in de volgende clausule uit de officiëele „op dracht": „De lijnrechter is verplicht van alle door hem geziene overtredingen, van welken aard ook, aan U (scheidsrechter) door het opsteken der vlag mededeeling te doen." Hierop volgt dan direct: „Het staat geheel aan U (scheidsrech ter) welk gevolg gij aan het opsteken der vlag wenscht te geven." Deze laatste regelen zijn er de bevesti ging voor, dat het opdringen van een ad vies niet toelaatbaar is. Het vlaggen geschiede dus duidelijk, maar gematigd en gepast. Wat het gevraagde sub „B" betreft, dit is al heel eenvoudig. De manier, waarop de lijnrechter kenbaar maken moet, dat hij iets onregelmatigs heeft gezien, bestaat uit het opsteken der vlag. Het nader advisee- ren, door den scheidsrechter iets toe te roepen of het veld in te loopen, is niet ge oorloofd. Alleen wanneer den lijnrechter door den scheidsrechter om nader advies wordt ge vraagd, heeft hij dit te geven. Een en an der volgt weer uit de volgende zinsnede uit de „opdracht": „Wendt gij (de scheidsrechter) U niet tot den lijnrechter, dan volgt hieruit, dat gij geen adviezen verlangt (en let nu op) STOOMHOUTZAGERIJ - HOUTHANDEL, LOONZAGERIJ WILLEMSPARKWEG 3 Telefoon Nrs. 20685 - 20723 10 TELEFOON No. 10 levert alle soorten INLANDSCH BESTEK- HOUT als: beslagen Eiken Palen, bezaagd Eiken, Beuken en Iepen, Dwarsliggers en Wisselhouten voor Spoor- en Tramwegen. Alvorens gij afsluit, vraagt prijs. A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders

Schakels (clubbladen) | 1923 | | pagina 10