den Heer Broeksmit de finale begonnen tusschen de Zeevaartschool en de tweede Vijfjarige H.B.S. In het begin gaan de partijen gelijk op, en reeds denken we Hermans voor de tweede Vijf te zien scoren, als zijn keihard schot van de deklat terugspringt. Dan is het woord aan de Zeevaartschool, en hef tig bestoken zij het doel der tweede Vijf. Dit wordt echter op schitterende wijze ver dedigd door Cleton, die de onmogelijkste ballen uit zijn doel houdt. De druk wordt echter te groot en driemaal achter elkaar doelpunten de Zeevaartscholieren onhoud baar. Na rust speelt de tweede Vijf iets beter en gelukt het haar door een penalty tegen te scoren, dan doelpunt de Zeevaartschool nog een keer en kort daarop is het tijd, en heeft de Zeevaartschool welverdiend ge wonnen. Na afloop der wedstrijden kwamen de spelers voor de tribune, waar de prijzen stonden uitgestald en sprak de Heer G. Scheepens eenige woorden tot de aanwe zigen. Hij bracht een woord van dank uit aan allen, die hadden meegewerkt om deze wedstrijden tot een succes te doen wor den, en in het bijzonder aan den Heer G. Bosch, die den beker aan het A.F.C. Be stuur heeft aangeboden. Daarna wenschte spr. de Zeevaart school geluk met het behaalde succes, het geen zij zoo dubbel en dwars verdiend heeft, en overhandigde den aanvoerder den beker, die daarop three cheers uitbracht op de A.F.C. Daarna werden de medailles uitgereikt aan de tweede Vijfjarige, de Chr. H.B.S. en de eerste Vijfjarige, waarna de plechtig heid met een kort woord werd besloten. Na afloop vereenigden eenige bestuurs- en commissieleden zich aan een gemeen- schappelijken maaltijd, waarbij meermalen op den voorspoed van A.F.C. gezongen en gedronken werd en werd de avond verder genoeglijk doorgebracht. Een woord van dank rest mij nog te brengen aan het volijverige A.F.C. Bestuur, dat zoo bizonder heeft medegewerkt aan de organisatie en het goede verloop dezer wedstrijden. CHARLEY. Als ik Voorzitter was Als ik Voorzitter was van de A.F.C. Neen, zeer geachte clubgenooten, ik wil het niet zijn, ik zal het heelemaal nooit wil len zijn, echt niet. De kans, een kansje was er, wel-is-waar, dit jaar, maar ik heb mijn best gedaan dat het tot dat kansje niet kon komen. Stel je voor. Als wij onzen beproef den, onverbeterlijken, onvermoeiden, ge- zelligen, gemoedelijken, alom tegenwoor- digen, onmisbaren, ouden voorzitter eens hadden moeten missen. Ik had vast bedankt voor de A.F.C., of neen, dat nu niet, want dat gaat zoo maar niet, doch ik had vast iets gedaan dat raar was. Gelukkig, het gevaar is voorloopig, ik hoop voor heel lang, bezworen. Wij houden nog onzen praeses. Maar.... als ik eens Voorzitter was, zou ik stellig een redevoering houden bij de eerste door mij te openen en te lei den algemeene vergadering van de leden. Sta mij toe U nu reeds mede te deelen, wat ik zou zeggen. Gij weet het dan vast, voor het geval waarop ik nu reeds staat maak, dat ik nooit den Voorzittershamer van de A.F.C. zal zwaaien. Maar alvorens tot mijn rede over te gaan, moet ik U laten weten, wat ik van plan zou zijn te doen, voor het tot die alge meene vergadering kwam. Ik zou al de leden van het Bestuur en al de leden van de Club, voor zoover ik eenigen invloed op hen heb, aan het werk zetten: 1. om de spelers boven de 18 jaar te pressen, te bezweren, op die vergadering aanwezig te zijn; 2. hetzelfde te doen jegens de werkende leden, die niet spelen, maar als regel, de rol vervullen van den besten stuurman aan den wal; 3. hetzelfde te doen jegens al de an dere werkende leden, die niet vallen onder de beide eerste rubrieken. Voorts zou ik heel punctueel om acht uur, tegen welken tijd de vergadering zou zijn uit te schrijven, in de zaal aanwezig zijn, ook al wacht ik daar gedurende drie kwartier alleen op den Voorzittersstoel, dien ik onmiddellijk zou innemen. Ik zou elk lid, dat na die drie kwartier binnen kwam, minzaam, doch met een ernstig ge laat begroeten, mijn medebestuurders ver zoeken naast mij plaats te nemen als ik het tijdstip gekomen zou achten, dat zij voldoende hadden geredeneerd met vriend-

Schakels (clubbladen) | 1923 | | pagina 2