wijze het kampioenschap zijner afdeeling wist te behalen, en den eersten kampioens wedstrijd tegen de Ajax-juniores wist te winnen, waarbij het over veelbelovende krachten bleek te beschikken, zal het zaak zijn, de capaciteiten dezer jonge krachten zooveel mogelijk te ontwikkelen, teneinde goede jonge reserves te vormen. De nieuwe trainer zal dan ook speciaal met de training der juniores worden belast. Wij zijn ervan overtuigd, dat het streven van het Bestuur bij onze leden zeer veel sympathie zal vinden en veroorloven ons erop te wijzen, dat de inschrijving op het trainerfonds nog altijd kan plaats vinden bij den Heer C. J. de Vilder, J. W. Brou wersplein 5. In het bijzonder hopen wij, dat H.H. Leden, welke verleden jaar een maandelijksche bijdrage toezegden, doch deze na het vertrek van Mr. Burton niet meer betaalden, thans weer hun toezeg- ging gestand zullen doen. Ten slotte kunnen wij nog mededeelen, dat het Bestuur besloten heeft, te begin nen met 12 Augustus, na afloop van het criquet-seizoen, eenige vriendschappelijke wedstrijden op ons terrein te laten spelen en dan eind Augustus de seriewedstrijden om den A.R.O.L. beker te doen plaats vinden. Wij meenen ervan overtuigd te mogen zijn, dat onze leden het Bestuur in zijn streven, om onze vereeniging er weer bovenop te helpen, in alle opzichten zullen bijstaan. Slaat de handen in elkaar, opdat wij de oude A.F.C. bij haar 30-jarig be staan weer in de eerste klasse terugzien. CLUBAVOND. met onze dames op Zaterdag 7 April a.s. in de bovenzaal van Café d'IJsbreker, Weesperzijde. Aanvang half negen. Wij wekken alle leden en vooral ook hunne dames op, dezen avond aanwezig te zijn. Behalve muziek, zang en een dansje, een behendigheidswedstrijd voor de dames, zal o.m. een afscheids-kienpartij plaats vinden onder de beproefde leiding van den „opper kienmeester" Jan Buys Dzn., die den veertienden dezer naar Indië ver trekt. Het programma hetwelk ook dezen keer niet in druk zal verschijnen bevat tal van attractie-nummers, als het optreden van „Pimniccor' in hun ongeëvenaarde evolutiën op gespannen snaar, en slappe koord. Verder optreden van A.F.C.'s be roemd mannenkoor, enz. Groote en vooral tijdige opkomst wordt ten zeerste op prijs gesteld. Mededeelingen van het Bestuur. In zijn laatste vergadering heeft het Bestuur besloten aan de Algem. Vergade ring aan het eind van het seizoen voor te stellen', het aantal Bestuursleden van 9 op 7 en het aantal elftal-commissie-leden van 6 op 4 te reduceeren. Verder werd besloten, een der door den Heer Bosch uitgeloofde bekers, nog ge durende het loopend seizoen, onder eenige schoolelftallen als wisselbeker, op ons ter rein te verspelen. Ter uitvoering van dit plan werd een commissie benoemd be staande uit de Heeren Broeksmit, Kohier, J. van Ooy en de Vilder, A. F. C. moet Eerste-Klasser worden. Alzoo, het jaar 1879 wordt aangenomen als het begin van het voetbalspel in Neder land in zijn tegenwoordige organisatie, en wel met de oprichting van „The Good Old", de H.F.C., tot welker oprichting het initiatief werd genomen door W. J. H. Muiier, die het spel uit Engeland impor teerde. Amsterdam, Rotterdam, 's-Gra- venhage, Delft, Wageningen, e.a. plaatsen volgden weldra, die zich in 1889 vereenig- den tot den Nederlandschen Voetbal- en Athletiek-bond. In 1895 besloot men, zich alleen met voetbal bezig te houden, het aan de leden overlatende, hoe ze zich zouden verhouden ten aanzien van de ath- letiek. Van dien tyd bestaat de N.V.B. als voetbalbond, zonder meer. In 1917 telde deze bond 12892 leden. Sedert is het aan tal geducht gestegen. In dien bond werd A.F.C opgenomen in 1900, dus behoort onze Club tot de oudere, tot de oudste or ganisaties. Haar geschiedenis te schrijven laat ik gaarne aan meer bekwame handen over. In het kort slechts dit. A.F.C. werd tweede klasser in 1900, eerste klasser in 1919, kwam terug in de overgangsklasse in 1921, in de tweede klasse in 1922 en moet zich nu weer op werken tot Eerste-klasser. Dat moet, dat kan en dat zal. Waarom? en hoe? Waarom? Het komt mij goed voor, die door Trebla.

Schakels (clubbladen) | 1923 | | pagina 2