daarna Amsterdam, Rotterdam enz. volgden. Daarover echter in een volgend nummer meer. Uitjes met Taartjes. De wanhoopskreet in dichtvorm, die Nico in het vorige cluborgaan uitstootte, is in ieder geval niet geheel het stemgeluid van den roepende in de woestijn gebleken. Mocht ons eerste elftal tegen E, D. O. niet het zoet der overwinning smaken, voor een nederlaag bleven we tenminste gespaard. De schrandere lezer, die onverhoopt den wedstrijd niet medemaakte, zal hieruit al licht kunnen distilleeren, dat er gelijk werd gespeeld, en, als men mij met de hand op het hart afvraagt, of de A. F. C. hier mede tevreden kan wezen, dan moet ik erkennen, dat vrouw Fortuna ditmaal toch niet zoo stierlijk het land aan ons bleek te hebben als het in het hierboven genoemde dichtwerk werd voorgesteld. Waar vei der W. F. C. de welwillendheid had te verliezen, begint de zon, die tot dusver redelijk hardnekkig achter de wol ken bleef, deze met een klein lichtend randje te versieren. Nu, Eerste Elftallers, aan U de taak de wolken verder te verdrij ven, zoodat het toch al min of meer be scheiden zonnetje der tweede klasse ons verder blijve bestralen en we niet gedoemd zijn, zij het dan ook maar tijdelijk, te eclip seeren in de sombere atmospheer der derde kkfsse. Dezer dagen in een boekje bladerend, dat mij toevalligerwijze onder de handen kwam, vond ik daarin een liedje, dat me weer te binnen schoot, toen ik 1.1. Zondag op mijn gewone bescheiden plekje in een hoekje van de „Grand Stand" zat, en dat als men daar zoo eens rond kijkt, inderdaad een kern van waarheid moet bevatten. Het is getiteld „Toen" en ontleend aan een bun del „Slordige Versjes van Woutertje" ach ter welk pseudoniem een Amsterdamsch student zich verschuilt. Ik hoop, dat Wou tertje niet boos zal zijn, als ik zijn geestes product hier overneem. Mocht hij dit wel zijn, dan neem ik hem eens mee naar een thuiswedstrijd en dan is alles weer dik in orde. Dus: „TOEN Toen vroeg ik haar voor een diner, Speciaal bereid naar haar idee, Gekookt, gebraden, of gestoofd.... Ze schudde 't hoofd. Toen vroeg ik haar, met lichte hoop, Een avond voor de bioscoop. Ze was toch immers niet verloofd! Ze schudde 't hoofd Toen vroeg ik haar nog menig keer, Voor bals, soupers en zooal meer, Maar hoe 'k me ook heb uitgesloofd, Ze schudde 't hoofd. Toen zei ik, dat ik haar aanbad, En vroeg, of ik 'n kansje had, Ik heb haar eeuwig trouw beloofd. Ze schudde 't hoofd. Toen vroeg ik haar, als laatste ding, Of z' naar de voetbalmatch meeging, Terwijl 'k een traan heb weggeslikt. Toen heeft ze geknikt!!!! Voor copy conform. DE MAN v. d. TRIBUNE. Cricket. Uitnoodiging aan H. H. Leden en Dona teurs der Amsterdamsche Football Club en der Amsterdamsche Cricket Club, tot het bijwonen van eene lezing over „Cricket", te houden door den Heer R. M. Beuth op: Woensdag 7 Maart e, k. des avonds ten 8 Va ure in één der bovenzalen van Café- Restaurant „Parkzicht" Hobbemastraat. Alleen toegang op vertoon van Diploma. Hoogachtend, Het Bestuur der Amsterdamsche Cricket Club. Het behoeft geen betoog, dat wij gaarne deze uitnoodiging in ons blad plaatsen en tevens onze leden en donateurs opwekken tot het toonen van hunne belangstelling door hunne tegenwoordigheid. Nu het voorjaar langzamerhand in zicht komt en het Cricket wederom zijn intrede gaan doen, nemen wij gaarne deze gelegen heid te baat om hen, die niet, of slechts eenigszins met deze schitterende sport be kend zijn, den raad te geven deze nuttige bijeenkomst vooral niet te verzuimen. „Speelt Cricket", ziedaar wat wij U toe roepen en steunt onze zustervereeniging, die bewezen heeft de eigenschap te bezit ten hare leden onvergetelijke dagen in den zomer te bezorgen.

Schakels (clubbladen) | 1923 | | pagina 3