onmogelijk is, werd door de Q.S.-ers goed gebruik gemaakt. Ook na halftime waren we sterker, maar wisten niet te doelpun ten. Eerst als Q.S.C. bij een aardigen aan val van hun links-binnen en -buiten de score op 30 brengen, schijnt eindelijk de ware geest in onze spelers te varen. Er wordt dan fanatiek gespeeld en al spoedig maakt D. Huyer een tegenpunt. Hadden we toen maar een greintje geluk gehad, dan was een gelijk spel niet onmogelijk geweest. Zondag 1.1. werd, tengevolge van de on gunstige weersomstandigheden, de wed strijd A.F.C.E.D.O. uitgesteld. Wij behoeven er van deze plaats wel nauwelijks op te wijzen, dat de positie van ons eerste elftal uiterst precair is en alleen door hard aanpakken nog succes moge lijk is. Zondag gaan we naar „Alcmaria Victrix". Laat ook voor de A.F.C. in Alk maar de victorie beginnen. Het tweede bleef op den goeden weg. A.W. II werd met 40, O.D.E. II met 60 en U.V.V. III met 32 geslagen G. QUO VADIS? ,,Quo Vadis", waarheen gaat gij, A.F.C.? 't Had het vorig jaar niet behoeven te ge schieden, wat wij hebben moeten aanschou wen, de degradatie naar de 2e klasse. Maar dat ligt achter den rug. 't Is niet meer onge daan te maken. Wat gebeurt ons echter nu? Van de 8 wedstrijden is er 1, zegge één, gewonnen, twee zijn er gelijk gespeeld en de andere zijn verloren. Laat het nu wél zijn A.F.C. of.verdwijn. Maar ook dat gaat niet, want in de club zit een geest, die niet kan sterven, niet kan verdwijnen. Daar zijn allereerst de honderden leden, dan de 7 elftallen, voorts de geest van vriend schap onder de leden, van aanhankelijkheid aan de club, het enthousiasme voor de spelers, zelfs bij alle tegenslagen. Daar is naast dat alles onze terreininrichting, wel ke noodwendig wijst op het komen van betere, zelfs van schitterende tijden. Wij kunnen nu wel in den burgerlijken stand een doodsverklaring van de A.F.C. laten opnemen, maar iemand sterft niet plotseling, tenzij door geweld, door moord, en met een vitaliteit als waarop het boven staande wijst, zal noch een advertentie van overlijden in de bladen, noch zelfs een ver klaring in de registers van de levenden en de dooden, kunnen doen gelooven aan het feit, dat A.F.C. niet meer bestaat. Zooals in den laatsten tijd kan het toch ook niet blijven. Zoo is er een onevenredigheid tus- schen de vitaliteit en de daden welke die vitaliteit moet doen vermoeden. Wanhopige pogingen worden gedaan, om door een gewijzigde opstelling verbetering te krijgen. Geen baat! Wij hebben een trai ner. Van den besten leermeester is het niet te verwachten, dat hij in luttele weken kunstenaars kweekt. Toch moet er verandering komen. Wij mogen niet afdalen tot den rang, dien we sedert tientallen van jaren niet hebben in genomen. Dat behoeft ook niet. Zeker de concurrenten doen hun best, om ook die lastige laatste plaats te ontloopen, maar zien we hun spel aan, dan is het toch niet beter dan het onze. Het steekt daar niet boven uit. Dan echter behoeft ook niet de eene nederlaag de andere te volgen. Er heeft onzen spelers in de laatste jaren iets ontbroken. O, ware ik in staat, hun dat iets te geven! Spelers hebt gij wel eens van mentaliteit gehoord? Het woord is in ieders mond bestorven. Het is met geestesgesteldheid slecht ver taald. Welnu, die mentaliteit van ons eer ste elftal is verkeerd geweest. Het heeft daar ontbroken aan genoeg zelfvertrouwen, al sedert eenige jaren. Laat ik als outsider, als toekijker, U dan zeggen spelers, stuk voor stuk, dat gij zelfvertrouwen moet her krijgen. Gij kunt; gij zijt niet zonder spel- routine, gij zijt niet zonder kracht, gij zoudt wat meer uithoudingsvermogen kunnen hebben, maar een beetje oefening en ook die is er. Welnu, vertrouwt op u zelf, ver trouwt op uw kunnen, en daarbij wilt! Trainer, help mee om dat zelfvertrouwen terug te krijgen, stamp het er desnoods in of schop het er in, maar er in moet het en dan. wij winnen de volgende wedstrij den. Waarheen gaat gij? Naar de over winning! TREBLA. Tweede brief van den Trainer. My Dear Players, My second letter to you is dealing with Speed, Trapping of Ball, Control of Ball and the Art of Shooting. We will start with Speed. Speed is a very essential item tot a 2

Schakels (clubbladen) | 1922 | | pagina 2