ruimen tijd met de handen in de, mijn kruin steeds spaarzamer bedekkende, haren ge zeten. Wat toch zou ik kunnen schrijven, dat zoowel mijn oudere clubgenooten, als wel de jongere, mij veelal persoonlijk onbe kende medeleden zou interesseeren? Na ruim beraad, dat mij minstens nog een 10 c.M*. dakbedekking kostte, besloot ik mezelf maar geen omlijnd programma voor te schrijven, zoodat mijn lezers de eene week aangenaam zullen worden bezig gehouden met mijn herinneringen uit de oude doos, een volgende maal zullen genie ten van mijn beschouwingen over het heden, ja, zelfs onder mijn leiding blikken zullen trachten te werpen in de toekomst. Dit keer eens een ernstig woordje over de clubavonden. In vroeger jaren, toen we met een keur van A. F. C.'ers Zaterdags avonds de Oude Karseboom en omliggende landstreken onveilig maakten, voor onzen teed'ren leeftijd zeer duidelijke hoeveel heden bier verwerkten en ons den tijd voorts aangenaam kortten door het weergeven van cabaretprogramma's, die zelfs Pisuisse zou den doen duizelen, toen dan werd daar de grondslag gelegd voor een onderlinge vriendschap en goede verstandhouding, die gedurende ons geheele verdere leven zijn invloed zou doen gelden. Daar werd een band geweven, waarvan gerust gezegd mag worden, dat onze geliefde vereeniging in zeer veel opzichten haar voortbestaan er aan heeft te danken. Daarom geldt nu deze opwekking den jon geren onder ons. Wordt en blijft getrouw bezoeker onzer clubavonden. Later zal het u blijken, dat ge u zelf daarmede een blij vend genoegen hebt verschaft, terwijl ge de vereeniging, waarvan het wel en wee u toch zeer zeker ter harte gaat, er evenzeer mede dient als u zeiven. En moge dan ook binnenkort de Trainer zijn ijzeren scepter zwaaien over de IJs breker en kwast of fosco de plaatsen inne men van bier en groc, dan drage een ieder op eigen wijze er toe bij, een ongedwongen stemming van vroolijkheid en opgeruimd heid te kweeken en te verhoogen. Wellicht worden de pogingen hiertoe nog eens ge steund door een eendrachtig optreden van Amstels Oude Garde, waaronder De Man van de Tribune. P.S. Mocht iemand uwer bij de lezing van het opschrift boven dit betoog, meenen te moeten denken aan hersenverweeking bij den schrijver, dan gelieve hij zich op de clubavonden om inlichtingen te wenden tot onzen Voorzitter. M. v. d. T. De wedstrijd A. F. C. Il-Ajax III. 1 1. Zie Ernst van Ooy eens werken als voor twee, En Houtman dan, zijn body geeft niet mee, Vol vuur speelt Krik zijn laatsten wedstrijd hier, En Merkelbach hij gooit en vangt voor vier. 't Is Workum, die als spil. als tijgerin zich weert, Verhoeven, die als half menig gevaar be zweert, Gerard rent langs de lijn, als was hij acht tien jaar, En Hubbel huppelt speels langs 't rood en witte backpaar. Kreugel opent zonder blozen heel zachtjes dan de score En Scholtz, hij zoekt het doel dicht bij den Stadiontoren. Klücken weet af en toe nog wel een kans te scheppen En weet gelijk een haas, zich naar den bal te reppen. Het einde is eeneen, we zijn in onze sas, Bravo reserves, voorwaarts, U wacht de eerste klas. Een cappie. Onze Advertenties. Van verschillende zijden bereikten ons adressen van firma's, die bereid waren, de ,,A. F. C. Schakel" met hare advertenties te steunen, waarvoor wij zeer erkentelijk zijn. Tevens zou het ons zeer aangenaam zijn, wanneer onze leden wederkeerig zoo moge lijk de adverteerders steunden. Er bevinden zich hieronder oud-leden der A. F. C., die ook thans nog bereid waren, hun A. F. C.- hart te toonen. En wie zorgt nog voor meerdere adressen? 4

Schakels (clubbladen) | 1922 | | pagina 4