ter deed de verwachtingen stijgen. Ofschoon ook hierbij Piet Bos weer ontbrak, werd een zeer goede wedstrijd gespeeld, waarvan de uitslag evengoed andersom had kunnen zijn. Deze verwachtingen werden dan ook niet beschaamd en tegen Hortus werd het eerste resultaat behaald. Bos was eindelijk van de partij en bleek een belangrijke versterking van de voorhoede te zijn, terwijl Versluys in het doel de verwachtingen overtrof. Wan neer de laatste zich weer ernstig in het doel- verdedigen oefent, behoeft de A. F. C. zich omtrent de bezetting van deze plaats niet ongerust te maken. Dat dit ook het spel van de achterhoede ten goede zal komen, be hoeft geen betoog. De wedstrijd j.l. Zondag tegen Schoten was in zeker opzicht een teleurstelling, en wel daardoor, dat met een weinig geluk de overwinning zeker ons geweest zou zijn. Al hoewel het uitblijven van doelpunten dik wijls als pech beschouwd wordt, terwijl het inderdaad door machteloosheid van de be treffende voorhoede ontstaat, dan is dit toch dit keer zeker niet het geval geweest. Bij den tweeden door ons genomen strafschop ontsnapte „Schoten" op zeer fortuinlijke wijze aan het gevaar, daar de bal van 's keepers vuist, tegen de deklat, naar veler meening van achter de deklat terug sprong en weggewerkt werd. Beschouwen we nu den competitiestand in onze afdeeling, dan zien wij, dat wij op de leiders 5 punten achterstaan. Wanneer onze eerste elftallers nu maar met hetzelfde enthousiasme als gedurende de laatste wed strijden blijven spelen, dan bestaat er nog wel kans dezen achterstand in te halen. Wij behoeven slechts te wijzen op het groote aantal gelijke spelen in deze afdeeling, waaruit blijkt, dat de sterkte der clubs wei nig uiteenloopt en men over en weer nog menig puntje zal verliezen. Bovendien hebben wij de zwaarste wed strijden thans achter den rug. Wij hebben nu totaal 3 wedstrijden verloren. „Driemaal is scheepsrecht", zegt het spreekwoord; hieraan is dus voldaan en laat het nu heusch genoeg zijn! Wanneer de volgende „Scha kel" verschijnt, mag geen enkel kostbaar puntje meer verloren zijn gegaan. Als nu onze trainer nog de noodige aanwijzingen geeft en men inderdaad serieus gaat trainen, dan gelooven wij, dat we de toekomst met een gerust hart kunnen tege moet zien. De spelers hebben deze in han den en wij zijn er van overtuigd, dat ons tegenwoordig elftal zich van zijn plicht be wust is. Hoe harder er gewerkt moet wor den, des te grooter zal de voldoening zijn, als men aan het eind van het seizoen op een gunstig resultaat kan terugzien. Om van een kampioenschap, met de daaraan verbonden promotie, maar niet eens te spreken! Het tweede elftal geeft het goede voor beeld en gaat ongeslagen bovenaan in zijn afdeeling. Achtereenvolgens werden hier O.D.E. II met 6—0, Victoria II met 21, Hercules III met 80 en Vriendenschaar II met 31 ingemaakt. Zondag j.l. werd met een helaas onvolledig elftal tegen den sterk- sten concurrent Ajax III met 11 gelijk gespeeld. Ten slotte is het ons een buitengewoon genoegen te kunnen vermelden, dat ons eer ste elftal bij zijn uitwedstrijden, in tegen stelling met het vorig seizoen, door een stij gend aantal supporters werd vergezeld. De opwekkende invloed, welke hierdoor op de spelers wordt uitgeoefend, kan niet vol doende naar waarde worden geschat en hopen wij dan ook, dat deze belangstelling gedurende het geheele seizoen zal blijven bestaan en indien mogelijk nog in ongekende mate zal toenemen. ONZE TRAINER. Jack Burton, de door ons geëngageerde trainer, speelde vroeger voor de prof-clubs: Cardiff City, Crytal Palace, Leicester City, 2

Schakels (clubbladen) | 1922 | | pagina 2