deeling omtrent de belasting op de entrée- gelden. Zooals waarschijnlijk bekend, be draagt deze 20 pCt., doch het bijzondere van het geval is, dat de vereeniging feitelijk ook 20 pCt. over de contributie's verschul digd is. Waar echter in verband met het groot aantal spelers, hetwelk uit den aard der zaak slechts zelden in de gelegenheid zijn, de wedstrijdeii van het eerste elftal bij te wonen, deze maatregel natuurlijk zéér on billijk zou wezen, heeft men te bevoegder plaatse de regeling, voorgesteld, dat alle leden, welke een wedstrijd, waarbij entree geheven wordt, bijwonen, belasting betalen over de door hen ingenomen plaats. Daar de prijs voor de plaatsen op de_ overdekte tribune slechts op f 0.75 gebracht zal wor den, beteekent dit dus het luttele bedrag van f 0.15 per persoon. Het Bestuur be treurt ten zeerste hiertoe gedwongen te zijn, doch zal ten strengste aan de uit voering van dit voorschrift moeten vast houden. Ieder lid is dus verplicht aan het daarvoor bestemde loket een belasting- bewijs van f 0.15 te nemen. Met het oog op de groote moeilijkheden, welke voor de vereeniging kunnen ontstaan, wordt den leden dringend verzocht hieraan vooral niet te tornen. Ook spelers, die des mor gens b.v. op ons terrein een wedstrijd ge speeld hebben, zullen, indien zij een wed strijd van het eerste elftal willen bijwonen, aan deze heffing m 1. Eerste-elftalspeli tegenpartij, zullen een special» Gemeente afgestempeld, voo J» w strijd ont vangen. Gelijk gezegd, zee -,ot zij :zen moet het Bestuur dezen r voer bren gen, doch rekent -king van ieder lid, om reeds en thuis wedstrijd op Zonda 'les goed te doen functionee trafmaat- regelen te ontgaan. Ten slotte vermei, n le club avonden in den ver rvenzaal van „de Berebijti ;n wor den gehouden, waart lit num mer nog nader gespr De Clubavonden. Onze clubavonden zullen beginnende met Zaterdag 23 dezer, voortaan geregeld 's Za terdags plaats vinden in de bovenzaal van Café-Restaurant „de Berebijt", Amsteldijk. Eindelijk is het Bestuur er in mogen sla gen weer de beschikking over een zaal te krijgen, waarin de piano niet ontbreekt Wij weten maar al te goed, hoe een vroolijk stuk muziek en zang de stemming er in brengt en houdt. Wie herinnert zich niet de oer-gezellige clubavonden in de bovenzaal van de „IJs breker" (nu niet meer disponibel) en daar vóór in de „Karseboom"? Dat waren van die avonden om nooit te vergetenmen amuseerde zich met het lezen der sportbladen, der „A. F. C. mixed-pickles", welke een wereldvermaardheid hadden. (Naar verluidt zullen deze mixed-pickles weer in eere hersteld worden; de oude 4 5 deelen zullen Zaterdag a.s. op den clubavond aan wezig zijn). Voorts werd voorgedragen, gemusiceerd, tpiano, viool, mandoline) herinnert u zich nog den beroemden: „Einzug der Gladia toren"? Zoo moet en kan het ook dit jaar weer worden, indien op eene flinke op komst gerekend mag worden. Ieder drage het zijne hiertoe bij. Diverse buitengewone attracties zullen u worden aangeboden Zoo zal Zaterdag 30 September a.s. te half 9 het eerste groote Kien-Concours plaats vinden. Wij vertrouwen op groote opkomst, vooral ook van hen, die op muzikaal gebied iets ten beste willen geven. Komt H.H. musici met uwe instrumenten en muziek naar de „Berebijt" en verhoogt daardoor de gezelligheid op onze clubavon den, welke bijeenkomsten zoo bijzonder ge schikt zijn ter nadere kennismaking der leden onderling en tot het vastleggen en vasthou den van den goeden vriendschapsband, welke de trouwe A. F. C'ers reeds zoo vele jaren verbindt. Vooral onze nieuwe en jongere leden zijn hartelijk welkom. Maar al te vaak heeft in het veld slechts eene oppervlakkige kennismaking plaats en 3

Schakels (clubbladen) | 1922 | | pagina 3