Foto: Tom Poederbach AFC PERSMAP SEIZOEN 2022-2023 11 Hoe zou je jouw trainer-coach stijl omschrijven? Trainer en coach zijn tegenwoordig echt twee verschillende dingen. Ik ben bijvoorbeeld niet een typische veldtrainer. Ik laat veel over aan mijn assistenten. We hebben een uitgebreide staf, waarin veel kwaliteit zit. Mensen die iets toevoegen wat ik niet kan. Mijn kracht ligt er vooral in om het hele staf te managen, want uiteindelijk zijn we met veertig man. De trainingen verdelen wij in blokken en een ieder is verantwoordelijk voor een bepaald gedeelte. Ik geloof dat spelers niet elke dag anderhalf uur dezelfde stem willen horen, want dan worden ze helemaal gek. Dus elk staflid draagt verantwoordelijkheid. Wat ik wel zelf altijd doe, is de elf tegen elf op de training. Daar zit ik kort op, want ik denk dat het tactische aspect één van mijn kwaliteiten is als trainer. Ik maak ook elke dag duidelijk wat ik terug wil zien en wat ik van iedereen verwacht. Eerlijkheid en communicatie is cruciaal in mijn beleving. Ik durf daarom ook vervelende maatregelen te nemen als dat moet, maar ik leg het wel goed uit. Misschien ben ik soms te eerlijk en te direct, maar deze groep heeft dat ook nodig. Spelers kunnen vierentwintig uur per dag bij mij terecht. Ik wil veel van ze weten, omdat ik ervan overtuigd ben dat tal van aspecten meespelen in de prestaties op het veld. Ook Remy Reijnierse van de KNVB-opleidingscursus moet genoemd worden, met hem heb ik nog steeds een goede klik Louis van Gaal, heb ik ooit eens mogen spreken en dat maakte grote indruk op mij. Hij is een heel bijzondere man! Ga je op tactisch gebied anders spelen dan je voorganger? Iedere trainer heeft z’n eigen stijl. Ik wil op een aantal vlakken anders gaan voetballen. We moeten in staat zijn om meerdere systemen te spelen, want tegen bepaalde tegenstanders of in bepaalde wedstrijdfases moet je manier van spelen kunnen veranderen. Daar horen dan andere posities bij. Wanneer komt welke speler het best in zijn kracht? De ene keer is dat bijvoorbeeld met drie spitsen, de andere keer kunnen dat er maar twee zijn. De competitie is zoveel sterker geworden de laatste jaren. Er zijn zeker zes teams die kampioen kunnen worden. De doelstelling is binnen de top drie te eindigen, maar de ambitie is om in ieder geval zo hoog mogelijk te eindigen. Dat gaat natuurlijk ook wel van geluk afhangen. Want stel, je speelt een geweldig seizoen, maar in de laatste drie wedstrijden zijn er zoveel blessures en schorsingen dat je uiteindelijk toch lager eindigt. Dan is je seizoen niet persé slecht geweest. Die nuance wil ik graag maken. Je hoopt ze zo te raken. Het is een geweldige groep met heel veel kwaliteit, maar er zitten ook veel sterke karakters tussen, die ik hoop te laten inzien dat aan het einde van de rit het sterkste team wint. Tot slot, wat is voor jouw doelstelling dit seizoen? ut

Persmappen | 2022 | | pagina 11