Foto: Tom Poederbach 10 AFC PERSMAP SEIZOEN 2022-2023 Ik ben jeugdcoördinator en hoofd van de jeugdafdeling geweest, maar ook jeugdvoorzitter en lid van de technische commissie. Ik zat ook in het bestuur, in een ver verleden floot ik wedstrijden en heb mede de Junior Board opgezet, die leuke activiteiten organiseerde. Oh, ja, stond zelfs nog achter de bar, ha, ha. Op 1 juli 1992 werd ik lid van AFC en 1 juli 2022 ging officieel mijn contract in als hoofdtrainer, dat is toch mooi! Na 30 jaar AFC is de cirkel wel rond, mag je zeggen, al hoop ik dat dit niet het laatste is dat ik hier doe. Na mijn periode als trainer blijft ik gewoon AFC-er en keer mogelijk terug in het bestuur. Ik wil de club altijd vooruit te helpen. Nee, dat wordt niet lastiger als de komende tijd niet zo succesvol blijk. Werk en clubliefde kan ik goed scheiden. Je hebt veel teams getraind bij AFC. Is dat nu een voordeel? Dit klinkt misschien als een cliché, maar het trainersvak is een ervaringsvak. Ik heb zelf niet hoog gevoetbald, maar ben inmiddels al bijna 20 jaar bezig als trainer. Alle bagage die ik heb opgedaan bij AFC, de Ajax-jeugd en de Ajax- vrouwen neem ik natuurlijk mee en dat zorgt ervoor dat ik met veel vertrouwen op het veld sta. Dit is het goede moment. Is het een droom of een ambitie geweest om trainer van AFC 1 te worden? Naast trainingen geven heb je nog meer functies bekleed binnen de club. Sommige mensen zien het als een nadeel, omdat ik als jongen van de club onder een vergrootglas lig. Ik ben ook een uitgesproken persoon binnen de vereniging. Maar voor mijzelf is het een voordeel. Ik weet hoe de hazen lopen en kan daardoor extra dingen voor elkaar krijgen. Na Uli Landvreugd ben ik de tweede trainer op rij die als kind van de club het eerste elftal traint. Voor jeugdtrainers en voor jeugdspelers is het mooi te zien dat je uiteindelijk het hoogste niveau binnen de club kunt bereiken. Een aantal jonge jongens is ook nu weer doorgeschoven naar de selectie. Zij brengen echt nieuw elan met zich mee en daarmee hebben wij naast de routiniers een geweldig uitgebalanceerde selectie. Je kent de club natuurlijk door en door. Is dat een voordeel of nadeel? Is er een trainer-coach die je als voorbeeld ziet? Van alle trainers die op mijn pad kwamen heb ik wel facetten meegenomen, maar ik probeer vooral mijn eigen stijl te hanteren. Ik heb veel geleerd van Pim van de Meent als heel jonge assistent-trainer. Leerzaam was mijn stage bij Gery Vink in de jeugd bij Ajax en ik ben natuurlijk vijf jaar assistent geweest van Ed Engelkes bij de Ajax-vrouwen. Hij heeft mij voor het eerst laten zien wat professioneel voetbal inhoudt en wat daarbij komt kijken. Maar toch, voel je extra druk als kind van de club? Er is altijd druk op dit niveau, het gaat gewoon om presteren. Mensen binnen de club hebben een mening over mij. Zowel positief als negatief, maar ik doe gewoon stoïcijns mijn ding, sta niet voor het eerst op het veld en geef mij voor honderd procent. Allebei. Sportief gezien is het zeker een ambitie geweest. Prachtig dat het zover is gekomen, zeker met de mogelijkheden die nu er zijn. Maar ik droomde er vroeger ook van om het hoogste elftal van onze club te trainen.

Persmappen | 2022 | | pagina 10