TERUGBLIK SEIZOEN 2018-2019 MvdW. 6 I Terugblik op het seizoen 2018-2019 iemand kon augustus 2018 bevroeden dat AFC aan het begin stond van het meest succesvolle seizoen in de 124 jarige ge schiedenis. Spelend in de Tweede Divisie, op het hoogste amateurniveau, waar we ons een paar maanden geleden maar ternauwernood konden handhaven door een wonderbaarlijk goede reeks wedstrijden na de winterstop, die ook beloond werd met een titel in de derde periode. Hoe zou het nu gaan, met de komst van trainer Ulrich Landvreugd, die op dit niveau debuteerde en de komst van vijf nieuwe spelers. Vleugelspits Fouad Belarbi die overkwam van Hercules, middenvelder Kenny Teijsse van SC Cambuur en zijn tweelingbroer spits Yordi van Quick Boys, centrale verdediger Tim Linthorst van Berliner AK en middenvelder Tiemen van Heezel van HHC Hardenberg. Zouden zij de vertrokken spelers en de gestopte Marien Willemse, kunnen doen vergeten? Konden de nieuwe spe lers goed worden ingepast in een ervaren selectie met o.a. captain Magid Jansen en superspits Raily Ignacio. Als snel in het seizoen konden deze vragen positief wor den beantwoord. Na vijf wedstrijden stond AFC op een mooie tweede plaats, één punt achter koploper IJssel- meervogels. De ouverture tegen Kozakken Boys werd met 0-1 gewonnen, waarna een thuiszege volgde tegen Spakenburg met dezelfde cijfers. In Haarlem werd met 3-1 verloren van Kon. HFC. Na deze nederlaag werd in eigen huis ruim van De Treffers gewonnen. De altijd moeilijke uitwedstrijd tegen VVSB werd in Noordwijkerhout na een 2-0 achterstand vervolgens met een 2-4 zege afgesloten. Belangrijker nog dan de punten en de mooie klassering was in deze periode het spel van ons eerste. Maar er waren natuurlijk meer sterke kapers op de kust, zo als koploper IJsselmeervogels. Tot eind november wisselden IJsselmeervogels en AFC elkaar voortdurend af als koploper. Het elftal was vooral in de thuiswedstrijd tegen GVVV (4-0) en de uitwedstrijd tegen Rijnsburgse Boys (2-6) in topvorm. Vlak voor de winterstop kwam er tekening in de onder linge strijd met IJsselmeervogels. Waar AFC 'gewoon' door ging met winnen, verloren De Rooien een paar keer op rij en werd de competitie in 2018 afgesloten als trotse kop loper met een voorsprong van vijf punten op IJsselmeer vogels. De door blessures geplaagde selectie werd in de winterstop uitgebreid met Dalian Maatsen, Cody Claver en Vincent Weijl. De eerste wedstrijd van 2019 ging uitgerekend tegen IJs selmeervogels. Op thuisbasis Goed Genoeg kon een gat worden geslagen van acht punten. Maar dat mocht niet zo zijn. AFC speelde goed, was dicht bij de overwinning, maar het pakte vlak voor tijd door een discutabele penalty volledig anders uit. 2-3 voor IJsselmeervogels dat weer op twee punten kwam. De strijd aan de top spitste zich in de tweede competitiehelft steeds verder toe. Dan weer stond IJsselmeervogels bovenaan, dan weer AFC. Op 23 maart nestelde de ploeg van Ulrich Landvreugd zich weer bovenaan de ranglijst na een thuiszege op Jong Sparta en een nederlaag van IJsselmeervogels tegen Kon. HFC in Haarlem. Het verschil was toen weer twee punten, een verschil dat op 20 april gegroeid was tot acht punten na een inzinking van IJsselmeervogels met nog vier wedstrijden te gaan. In het volgende weekend van 4/5 mei kon AFC als het een beetje mee zat 'zo maar' kampioen worden. Maar kon er door AFC dat weekend wel gevoetbald worden? Door de Dodenherdenking op Sportpark Goed Genoeg was 4 mei als speeldag geen optie. Medewerking van Scheveningen was per se nodig om uit te wijken naar zondag 5 mei. Die medewerking kwam er: de dankbaar heid in Amsterdam was groot. Toen The Reds en de Schol- lenkoppen op zondag aantraden was de nederlaag van IJsselmeervogels in Groesbeek al lang en breed bekend en kon AFC zich dus op Bevrijdingsdag laten kronen tot het allerbeste amateurteam van Nederland. Maar er moest nog wel 'even' gewonnen worden van Scheveningen dat AFC eerder in het seizoen thuis op 3-3 hield en dat nog vocht tegen degradatie. Bovendien kon ons eerste niet be schikken over captain Magid Jansen die zijn vrouw Anne- geert bij stond bij de bevalling van zijn dochtertje Alexa. Zou het gaan lukken? Het volgepakte en feestelijk uit gedoste sportpark Goed Genoeg hoefde niet lang op het eerste doelpunt te wachten. Het was een beauty van de het hele seizoen in grootste vorm verkerende Melvin Grootfaam. Patrick Zonneveld moest nog wel een paar keer handelend optreden. Maar nadat Kenny Teijsse in de 53e minuut een penalty benutte was het hek van de dam en liet AFC zien waarom het met vlag en wimpel kam pioen ging worden. Topscorer Raily Ignacio (dit seizoen goed voor 27 doelpunten) onderstreepte na het tweede doelpunt met een glaszuivere hattrick nog maar eens zijn killersinstinct. 5-0, een prachtige eindstand die veel emo ties zou losmaken. AFC was de overtuigende kampioen van de Tweede Divisie en daarmee voor het eerst de beste amateurclub van ons land. Na 31 wedstrijden met 21 zeges, 5 gelijke spelen en 5 nederlagen. Met 81 doelpunten voor en 38 tegen. Met een op dit niveau fantastisch debuterende trainer Ulrich Landvreugd en met een keur aan goede spelers die elkaar binnen en buiten het veld zeer goed wisten te vinden. AFC was in 1918, 1919, 1963, 1967, 1969, 2010 en 2014 met kampioenschappen op het hoogste niveau heel dicht bij het algehele amateurkam-pioenschap van Nederland. Op 5 mei, op Bevrijdingsdag, was ook dat gelukt.

Persmappen | 2019 | | pagina 8