K HK. In gesprek met Uli Landvreugd speler en bij mijn eerste trainersperiode bij de jeugd van AFC. Hoe overtuig jij de spelersgroep van het besef dat iedere ploeg van de Kampioen van Nederland wilt winnen? Vanaf het begin van dit nieuwe seizoen probeer ik de spelers erop te attenderen dat wat wij afgelopen jaar hebben laten zien niet genoeg zal zijn om dit jaar weer voor de hoogste prijs mee te kunnen doen. Wij, spelers en begeleiding, moeten ons blijven door ontwikkelen en daarmee de lat voor dit seizoen ho ger leggen. Geconcentreerd trainen, de kwaliteit in balbezit moet beter en balverlies leiden kan dodelijk zijn! Tegenstanders van ons zullen vooral daarop loe ren. Kenmerk van het huidige voetbal is vooral het moment van balverlies waarop vaak snel en efficiënt gecounterd wordt. Met andere woorden, stilstand kan achteruitgang betekenen. Maar één ding staat vast, wij mogen trots zijn op deze spelersgroep en uiteraard betekent dat ook dat wij veel vertrouwen kunnen hebben! De grote kern van de ploeg is gebleven. Er zijn een aantal nieuwe spelers bijgekomen. Denk jij dat de selectie er sterker op geworden is? Sterker wil ik niet zeggen maar de groep heeft er andere kwaliteiten bijgekregen die onze selectie af gelopen jaar miste en dat is wel fijn voor deze spe lersgroep. De Tweede Divisie met 34 competitiewed strijden is qua aantal te vergelijken met het aantal te spelen wedstrijden in het betaald voetbal. De voor bereiding startte al op 8 juli en de laatste wedstrijd wordt gespeeld eind mei en ook dat is te vergelijken met betaald voetbal, maar het blijft in ons geval nog steeds gaan om amateurvoetbal, tegenwoordig wel met een vergoeding, maar dan moet je wel bedenken dat de spelers drie keer in de week 's avonds moe ten trainen en bij uitwedstrijden op de wedstrijddag vaak het gehele land te zien krijgen. Tenslotte, in de voetbalwereld is het lastig om een planning te maken omdat de waan van de dag vaak regeert. Kan jij toch iets kwijt over je toekomstige ambities in de voetballerij? Als trainer-coach ambieer ik in ieder geval om in de nabije toekomst mijn diploma Coach Betaald Voetbal te halen. Het is logisch dat mijn ambitie het hoogste nastreeft en als oud-betaald voetbalspeler lijkt het mij fantastisch om ooit op dat niveau ook werkzaam te zijn. Op dit moment heb ik het in mijn huidige functies bij AFC mega naar mijn zin, waarbij ik mij als een vis in het water voel en perfect op mijn plek zit en waar ik dit seizoen ook bij de AFC-jeugd via ons ATA systeem de liefde voor het AFC-voetbal hoop bij te brengen. Wat de toekomst zal brengen laat ik op mij afkomen, meer dan mijn best doen kan ik niet en ik geniet op dit moment van ieder moment dat ik op het veld sta met onze spelers en met de overige begeleidingsstaf! De nieuwe spelers, v.l.n.r.: Gevero Markiet, Nick van der Velden, Sharique Hovenkamp, Djuric Ascension en Daily Groenewegen.

Persmappen | 2019 | | pagina 19