AFC DE ORGANISATIE 4 AFC de organisatie en omvangrijke vereniging als de Amster- damsche Football Club met circa 2100 leden en donateurs en ruim 125 teams spelend in competitieverband kan alleen maar soepel functioneren als er een stevige organisatie is die goed op elkaar is ingespeeld. Gelukkig kan AFC rekenen op een leger vrijwilligers, com missieleden, elftal begeleiders, scheidsrechters, bestuur en al lerlei overige vrijwilligers die het reilen en zeilen van de club mogelijk maken. Ruim 300 in getal Hier ligt ook de basis van onze club en vind je de amateur gedachte terug. AFC is daardoor dan ook compleet anders dan een betaald voetbal organisatie (BVO), waar het aantal vrijwilligers wordt aangestuurd door betaalde krachten, de professionals. De organisatie van AFC is een vrijwilligersorganisatie, die ondersteund wordt door (deels) professionele krachten. Door die betaalde en deels betaalde medewerkers kan de or ganisatie succesvol zijn en vinden heel veel vrijwilligers er een prachtige en dankbare hobby met een surplus aan vol doening. Zonder vrijwilligers geen vereniging, geen AFC Vanaf de start, meer dan 122 jaar geleden, drijft de club op de inzet van velen. Het huidige bestuur en de huidige commis sieleden staan figuurlijk dus op de schouders van hun vaak illustere voorgangers. Als je wilt weten wie dat allemaal zijn kun je de meesten vin den in onze Eregalerij waar vrijwilligers met een aanspre kende staat van dienst zijn vermeld. Chapeau! Het succes van AFC is vooral te danken aan deze groep oer AFC-ers. Met de benoeming van de vrijwilliger van het jaar bij de jeugd (Rob Genot) en de senioren (Maarten Blokland) onderschrijft AFC het belang van deze omvangrijke groep mensen. Achterste rij vlnr: Lou Hekster, Bob Duis, Peter Dekkers, Remco Post Voorste rij vlnr: Ronald Koster, Ernst Pieter Knüpfer, Ad Westerhof, Nicolaas van Ommeren De vereniging wordt voor het seizoen 2017-2018 aange stuurd door het bestuur in de volgende samenstelling Ad Westerhof (65) voor het 4de jaar voorzitter en zijn 19de seizoen als bestuurslid, Ernst Pieter Knüpfer (56) voor het eerste jaar 1ste secreta ris en voor het 4de jaar bestuurslid, Nicolaas van Ommeren (51) voor het 5de jaar penningmees ter en zijn 10de seizoen als bestuurslid, Ronald Koster (51) voor het 2de jaar als vice-voorzitter en zijn 17de jaar als bestuurslid, Peter Dekkers (63), voor het 4de jaar actief binnen het be stuur als commissaris jeugdzaken, Lou Hekster (58), voor het 8ste jaar in successie commis saris senioren voetbal, Bob Duis (49), voor het tweede jaar achtereen commissaris Topamateurs en zijn 9de jaar als bestuurslid en Remco Post (53), voor het tweede jaar actief in het bestuur als commissaris materiaal. Bob Gehring heeft na drie jaar als bestuurslid Pers, Publici teit en Evenementen te kennen gegeven onvoldoende tijd aan zijn bestuur portefeuille te kunnen geven en zal zijn activiteit, met een iets lagere intentie, voortzetten in de commissie PP&E. Ruud Mantel heeft om diezelfde reden ook afscheid geno men van zijn bestuursfunctie als 1ste secretaris. AFC dankt beide mannen voor hun inzet en enthousiasme tijdens hun bestuursperiode Het AFC bestuur kan rekenen op de steun van zo'n 60 leden in 17 verschillende commissies (zie elders in deze persmap). Voorts is er de wekelijkse begeleiding en ondersteuning bij de wedstrijden door onze gastvrouw Marian Janssen en Jan Wortel op zaterdag en Paul Ravelli op zondag. De ondersteuning geldt uiteraard voor de zondag en zaterdag thuiswedstrijden door de poortwachters Hans Honsdrecht, Edwin Geluk, Bob v.d. Bergh en incidenteel Amel Vroege onder de bezielende leiding van Frank Bouman. Ook de inzet van onze radiokamer met omroeper Maarten Blokland geeft AFC een meerwaarde. En last but not least de support en het enthousiasme van onze webmaster Hans Elias maakt dat onze club zowel in tern als extern steeds zichtbaarder wordt. Een visitekaartje voor AFC! Om de organisatie van zo'n grote club, met alle dagelijkse be slommeringen, soepel te laten verlopen kan AFC beschikken over een groot aantal (deels) betaalde krachten. Van tiental len trainers voor de jeugd en voor de senioren, zowel voor de recreatieve tak als voor de prestatieve elftallen tot jeugd coördinatoren, fysio's en allen die de club professioneel on dersteunen. De dagelijkse leiding is, voor het 8ste jaar alweer, in han den van verenigingsmanager Henny Kottmann (oud eerste

Persmappen | 2017 | | pagina 6