TERUGBLIK VOORUITBLIK Zaterdag 1 25 Voor het eerst in haar bestaan acteerde het team in het sei zoen 2016/2017 in de Eerste Klasse. De start was wisselend, het was duidelijk dat de stap vanuit de Tweede Klasse voetballend nog gezet moest worden. Een lange reeks van ruim 10 overwinningen bracht het team echter aan kop in de winterstop. En een periodetitel kwam daar als toetje bij. Hoewel vrijwel niemand vooraf rekening had gehouden met een kampioensschaal, liet Trainer Benno Nihom zich onder weg ontvallen dat je, als je in de winterstop bovenaan staat, natuurlijk ook kampioen kan worden. Zoals ook in het voorgaande seizoen, werd dat ondanks een flinke voorsprong in punten, nog een hele kluif. De eindsprint naar het kampioenschap kende een aantal kennelijk te grote horden, waardoor het behoorlijk span nend werd. Tot drie keer toe kon de uitgerukte KNVB func tionaris met de medailles weer naar huis. Maar in de thuiswedstrijd tegen Woudenberg schoot Thijs de Graaff vijf minuten voor tijd de verlossende goal in de touwen. Een uitbundig kampioensfeest, inclusief Brabants feestteam, zorgde ervoor dat het nog lang onrustig bleef aan de De Boelelaan. En dan nu de Hoofdklasse. De Zaterdag 1 zal door velen gezien worden als het buiten beentje in deze mooie competitie. Als ambitieuze volgboot achter het vlaggenschip van AFC op de zondag, is dat ook wel te begrijpen. Maar of het ook terecht is zullen we in de loop van het jaar zien. In ieder geval is de technische eindverantwoording weder om in handen van trainer/coach Benno Nihom, die daar mee zijn derde seizoen in gaat met het team. Maarten van der Schaaf assisteert hem daarbij. John de Lange neemt de keeperstraining ongewijzigd op zich en ook fysio Den nis Schröder blijft aan boord. Voor Tim de Groot gaat zijn achtste seizoen als teamleider beginnen. Een vertrouwde opstelling dus. Een aantal spelers heeft het team verlaten, maar er zijn ook nieuwe aanwinsten te melden. Daan Sutorius en Danny Goedkoop maakten de overstap vanaf het eerste AFC team op Zondag, Thierry van der Kooye (Ter Leede) en Jelle de Lange (jong FC Utrecht) keerden terug bij de club waar ze in de jeugd ook al speelden. Mitchell Faerber beëindigde zijn optreden bij Almere City en Jessey de Jong kwam over uit de junioren. Tezamen met de rest van de selectie brengen zij meer dan 250 jaar AFC lidmaatschap binnen de lijnen. De Zaterdag 1 maakt zich op voor een pittig jaar. De zaterdag Hoofdklasse kent roemruchte namen als Ter Leede, SteDoCo, Noordwijk, Rijnvogels en Jodan Boys. En ook bij de overige clubs in de competitie zullen alle zei len moeten worden bijgezet. Op de stadsderby tegen Swift en de streekderby tegen Argon verheugt het team zich al. En niet te vergeten de uitwedstrijd tegen Hoek! Handhaving in deze competitie zou voor de Zaterdag 1 een hoofdprijs zijn. Spelers en begeleiding gaan er alles aan doen om dat te bereiken. En het liefst met een flink aantal AFC supporters langs de lijn WW Een uitzinnige spelersgroep na het behalen van het tweede kampioenschap op rij.

Persmappen | 2017 | | pagina 27