AFC EN DE ZUIDAS /C>. DE REIS IS DE BELONING VOORAANZICHT MAQUETTE r(r)? 20 De Zuidas n het voorjaar van 1997, zo'n 20 jaar geleden, wordt de voorzitter van AFC, Jan van Dijk, benaderd door ambtenaren van de gemeente Amsterdam. Het gaat over de toekomst van het terrein van onze voetbal club, waar ook onze dochtervereniging ATC (Amster- damsche Tennis Club) is gevestigd. Er is een plan om de A10 te overkappen en het sportpark van AFC een nieuwe plek te geven boven op de snelweg. Het AFC bestuur is niet meteen laaiend enthousiast, maar gaandeweg de besprekingen die periodiek plaats vinden, worden de toezeggin gen steeds verleidelijker en vooral ook steeds concreter. De AFC delegatie bestaande uit inmiddels oud voorzitter Jan van Dijk, de toenmalige voorzitter Dick van der Klaauw en de penningmees ter Bob Neseker. Laatstgenoemde zal tot 2015 zeer betrokken blijven bij de plannenvorming, onderhandeling en uitvoering. Tal van schetsen en later gedetailleerde tekeningen passeren de revue. Uiteindelijk wordt besloten dat AFC komt te spelen in een ruim opgezet sportpark in een parkachtige omgeving, waarbij de velden als terrassen op verschillende hoogteniveau's over de A10 gesitueerd worden Een en ander zou in 2002 gerealiseerd moeten worden. Omdat er ook voor AFC geen fi nanciële nadelen aan verbonden zijn stemt het bestuur hiermee in. Door de herinrichting moet wel het lommerrijke tennispark, een landmark en tegelijkertijd oase in de stad, verdwijnen. Op die plaats krijgt AFC haar eerste kunstgrasveld. In 2005 opent wethouder van sport, Hester May, samen met onze trainer Stanley Menzo, het nieuwe kunstgrasveld. Door de ingrijpende verandering van de zuidzijde van sportpark "Goed Genoeg" is ons clubhuis nu goed te zien van de De Boelelaan. De jaren erna wordt de inrichting van ons sportpark drastisch gewijzigd. Twee kunstgrasvelden worden aangelegd op de plaats van het gravelveld en het hoofdveld. Het nieuwe hoofd- veld krijgt een mooie plek recht voor het clubhuis met daarte genover een prachtige tribune. Jaren van voorbereiding door een groot deel van het bestuur gaan hieraan vooraf, waarbij de uiteindelijke inrichting wordt geregisseerd door Kees Gehring. Met de wethouder Duco Sta dig wordt een akkoord gesloten en ondertekend over de vorm en indeling van ons nieuwe sportpark. Uitgangspunt is dat de velden op en over de A-10 worden aangelegd, als het zoge naamde Dokmodel is gerealiseerd. Dan is vanaf 2007 de econo mische crisis steeds nadrukkelijker voelbaar, waardoor ook de onderhandelingen met de Gemeente Amsterdam en het bureau Zuidas steeds moeizamer verlopen. De financiering door Be drijfsleven, Gemeente en Rijk van de Zuidas staat inmiddels op losse schroeven. Met de voorgestelde aanpassingen en wijzigin gen van ons nieuwe sportpark blijft er voor AFC te weinig over om nog enigszins enthousiast over te zijn. Moeizame gesprekken door een bestuursdelegatie onder leiding van een zeer toegewijde AFC voorzitter Machiel van der Woude met Gemeente en Zuidas volgen. Na jaren van onderhandelin gen kan er dan in 2016 uiteindelijk een handtekening worden gezet over de definitieve invulling van ons sportpark. Hierbij is de rol van wethouder Eric van der Burg en de inzet van Zuidas directeur Klaas de Boer en zijn team bepalend geweest voor de uitkomst. Het is ons inziens goed dat er, ondanks de twijfels gedurende het gehele proces, nu een duidelijke invulling is, wat betreft tijd en vorm, van ons sportpark. Hoe mooi plannen en visie ook zijn, je kunt geen wedstrijden spelen of trainen in mooie plannen en toekomstvisie! Met de realisatie is al een aanvang gemaakt. Eind dit jaar wordt de parkeergarage onder het meest oostelijke veld in gebruik ge nomen. In de winterstop (of vlak daarna) van het volgende sei zoen (2018-2019) wordt ons nieuwe clubhuis met aangebouwde tribune in gebruik genomen, het hoofdveld verplaatst en in de maanden daarna de andere kunstgrasvelden aangelegd Totaal 5 kunstgrasvelden waardoor wij ons drukke spelprogramma kunnen realiseren. Al met al enorm ambitieus. Gelukkig trekt er een grote groep de kar. De dagelijkse steun en coördinatie van een uitvoeringsteam van de Gemeente Amsterdam met specialisten op allerlei gebied, het architectenteam, de bijna dagelijkse inzet van de bestuursle den Nicolaas van Ommeren, Bob Duis en ondergetekende on dersteund door onze Verenigingsmanager Henny Kottmann en de hand-en spandiensten van enkele bestuursleden maken dat deze grote klus goed uitvoerbaar is. Wij allen kijken met spanning uit naar het resultaat. AW

Persmappen | 2017 | | pagina 22