DE MINI WK DE HERFST2DAAGSE 18 AFC tradities Al sinds 1989 sluit de AFC onderbouw (onder 13 jaar) het seizoen af met het Mini WK. Traditiegetrouw gaan die dag de na men van alle spelers in de hoge hoed om ingedeeld te worden bij landen met klinkende namen. Spelers van ieder land krijgen hun eigen tenue. De openingsceremonie, met ruim 400 spelers en speelsters, begint met een vlaggenparade achter de drumband aan. Het mixen van de spelers maakt AFC's Mini-WK uniek! Het spitsje van Duitsland dat anders in de O12-5 speelt kan nu opeens scoren uit voorzetten van de rechtsbuiten van de O13-1. Tijdens het toernooi ontbreekt het de spelers aan niets. Kraampjes waar poffertjes, popcorn en pizza (met dank aan New York Pizza) gehaald kunnen worden en gedronken kan worden. En als sluitstuk de prijsuitreiking. Als de blaadjes van de bomen vallen en de herfstvakantie begint is het zover: de Herfst2Daagse. Traditiegetrouw organiseert AFC dan twee dolle, dwaze dagen vol met voetbal en spel voor alle thuisblijvers uit de 08, 09, OlC), Ol 1, Ol2 en OlS. Deze traditie dateert al vanaf 1985. Hoe ziet zo'n dag eruit? Even passen trappen, potje latjetrap, pingels scoren met een Panenka of met je chocoladebeen en daarna snel even wat panna's uitde len bij het boardingtoernooi en uiteraard ook klimmen en klauteren op de enorme stormbaan. Het leuke van de Herfst2Daagse is dat de spelers verdeeld worden in gelegen heidsformaties en daardoor in rap tempo nieuwe vriendjes leren kennen of weer even met oud-teamgenoten samen spelen. En na de lunch de grote partijen waar iedere voetballer voor leeft.

Persmappen | 2017 | | pagina 20