COMMISSIE TOPAMATEURS Commissie Topamateurs 11 on du Chatinier en zijn spelers kunnen reke nen op een uitgebalanceerde technische staf. In gesprek met de voorzitter van de Commis sie Top Amateurs, Bob Duis, stellen wij hen aan u voor. En spreken wij met Bob over de mooie momen ten die hij in de afgelopen jaren meemaakte, de verande ringen in het amateurvoetbal en het belang van bevlogen staf- en commissie leden. Hun inzet voor de club is van grote waarde. Bob je bent al 8 jaar actief rond AFC 1: Van leider, tot teammanager tot voorzitter van de Commissie Topama teurs. Je hebt vele mooie AFC teams en spelers meegemaakt. Wat zijn je favoriete herinneringen BD: Dat zijn er veel. Ik denk direct aan het kampioenschap met Cor ten Bosch in de Hoofdklasse in 2010. Maar ook aan de 'Houdini act' van Maarten Stekelenburg, toen we tot op de laatste dag streden voor lijfsbehoud en het ook nog haalden. Ook met Stanley Menzo was het geweldig toen wij eveneens hard moesten knokken tegen degradatie en ons uiteindelijk tóch weer veilig speelden. Dat is wel knap van AFC hoor, we geven nooit op. Maar het sportieve hoogtepunt was uiteraard het kampioenschap van Neder land met Willem Leushuis. Wij hebben nu ook een kampi- oensschaal in de vitrine. Dat vond ik geweldig en dat was een persoonlijke droom die uitkwam. In de laatste jaren is het amateurvoetbal wel veranderd naar een soort (semi) prof voetbal.. Vind je het nog leuk BD: Zeker! We spelen op het hoogst mogelijke niveau, maar dan wel op de manier van AFC. We blijven ondanks alle verplichtingen een amateurclub. Onze spelers geven alles op het veld maar in het dagelijks leven zijn ze met andere en ook zeer belangrijke dingen bezig dan met voet bal. En dat is alleen maar goed! Hoewel iedereen zijn beste beentje voorzet zodat wij als club en team optimaal kun nen presteren, vind ik wel dat het op ons niveau een hobby moet blijven. Maar ondertussen spelen we dan inmiddels wel tegen andere topclubs zoals IJsselmeervogels, De Treffers en Rijnsburgse Boys. Dat kan niet beter. De intensiteit wordt steeds groter. Kan je in dat aspect aangeven hoe belangrijk de technische staf is, bestaande uit: Ton du Chatinier, Said Moumane, Jeroen Brussee, Dennis Gentenaar, Cor Middelkoop, Lex Swaan, Hans van Rossum, Daphne van der Wereld, Michael Olivieira, Bas ter Hoeven en Bas Pijnenburg. BD: Voetbal is een teamsport. En alle puzzelstukjes heb je nodig om de puzzel compleet te maken. De assistent en de leider, Said en Jeroen, zijn onmisbaar. Daarnaast heb ben wij inmiddels vier verschillende fysio's, een clubarts (Lex Swaan, die al heel lang bij de club is) en een ortho pedisch chirurg. Bas kan langdurig geblesseerde jongens fantastisch helpen. En heeft dat in de voorbije seizoenen al vaak waargemaakt. En ook onze materiaalman, Hans van Rossum is van niet te onderschatten waarde. Het zijn stuk voor stuk prachtige mensen met heel veel kennis en inhoud. Vergeet tenslotte niet de steun van de stichting Keep Smiling. Deze is, anno 2017, onontbeerlijk. Jouw team van de Commissie Topamateurs (bestaande uit Henk Bijlsma, Frank Keijzer, Robert Gehring, Jack Huiman en Geoffrey Galata) barst van de voetbalkennis. Is dat een bewuste keuze? BD: Ja dat is tot op zekere hoogte een must. Dat is de bindende factor. Maar het zijn wel verschillende mensen. De een bewaakt wat meer de cultuur dan de ander. En soms moeten er ook wat minder vriendelijke mededelingen worden gedaan maar ook dat gaat ons als groep goed af. Frank, Robert en Henk zijn gepokt en gemazeld, zowel op het veld als binnen de club. Zij hebben een echte AFC achtergrond. Geoffrey Galata kan er wat objectiever naar kijken en Jack bestiert het Zaterdag 1 vriendenteam. Die spelen inmiddels in de Hoofdklasse dus die jongens heb ben recht op alle aandacht. We hebben een goede mix. We staan er goed op. BG.

Persmappen | 2017 | | pagina 13