IN GESPREK MET TON DU CHATINIER K BG. Ton du Chatinier on du Chatinier begint voor het tweede achtereenvolgende jaar met AFC in de Tweede Divisie. Een voetbalman pur sang die zijn sporen verdiende als Eredivisie voetballer en daarna ook als trainer bij o.a. Elinkwijk, Argon, AFC, Kozakken Boys, FC Utrecht, Anzji en Zuid Korea. Bij de start van het seizoen sprak hij met Bobby Gehring, over de Tweede Divisie, de kan sen van AFC en de ontwikkelingen in het Nederlandse voetbal. Vorig seizoen verliepen de eerste vijf' maanden geweldig, het tweede deel ging het zeer stroef Hoe kwam dat TdC: Dat had met verschillende factoren te maken. Een aantal dragende spelers raakte langdurig geblesseerd. Dat konden wij moeilijk opvangen. Daarbij werd ook nog Melvin Grootfaam voor zes duels geschorst en toen bleek de spoe ling te dun. Ondanks die excuses moesten we ook gewoon vaker in de spiegel kijken. Naar ons eigen niveau. Dat moest gewoon beter. Mede door dat besef hebben we in die moei zame fase een paar knappe overwinningen geboekt, waardoor we uiteindelijk op een goede plaats eindigden. Het tweede jaar in de Tweede Divisie. Wat zijn je ver wachtingen van deze competitie TdC: Ik denk dat deze afdeling ten opzichte van vorig jaar alleen maar sterker en interessanter is geworden. Alle teams zijn van hoog niveau en je kan dus zomaar heel goed spelen en toch verliezen. Elk weekend wacht weer een top team, dus we moeten aan de bak. Veel arbeid leveren! En dat 34 wed strijden dat is niet niks. Maar dat kunnen we aan, daar ben ik van overtuigd. We moeten kunnen gaan voor een hoge klas sering. Ik denk dat Kozakken Boys, Katwijk en Rijnsburgse Boys om de bovenste plaatsen gaan strijden. Voor dit seizoen een behoorlijk aantal wijzigingen binnen je eigen selectie. Hoe schat jij de kracht van AFC in dit jaar TdC: Ik moet de club een compliment maken, want met een relatief laag budget, heeft men een prima selectie weten sa men te smeden. Zo zie je dat geld niet altijd zaligmakend is. Ik vind dat we veel kwaliteit hebben en denk dat we ook in de breedte sterker zijn geworden. Dat is belangrijk want zoals ik al zei, het is een lang en zwaar seizoen. Dus je zal iedereen hard nodig hebben en er is veel concurrentie. Dat is goed, maar zorgt er ook voor dat je steeds vaker de jongens moet 'managen'. Soms ben je meer daar mee bezig (people mana gen) dan dat je echt traint. Maar ik denk dan altijd: 'Rustig blijven en hard werken. Je kans komt vanzelf'. In dit inten sieve seizoen gaat iedereen belangrijk zijn. Je speelt in deze divisie - net als in de Eredivisie en Ju- piler League- nog maar zelden op echt gras. Wat vind je daarvan TdC: Ik vind dat kunstgras helemaal niks. Er is niks lekker- ders dan voetballen op een mooie, goed gemaaide grasmat. Dan krijg je echt zin om te spelen. Maar op kunstgras, zeker in de warmere maanden als de zon er op staat, dan ruikt het naar rubber. En dan denk ik altijd dat ik bij een condoomfa- briek sta. Maar ja het is niet te stoppen. We worden zo wel het lachtertje van Europa. Maar tegen de financiële argu menten kun je niet op. We zullen het er mee moeten doen. Jij was ook onderdeel van een belangrijke adviesgroep voor de KNVB. Hoe zie jij de toekomst van het Nederland se voetbal TdC: De doodsteek is natuurlijk dat al die jonge talenten op zo'n vroege leeftijd voor het buitenland kiezen. Ze zijn dan nog niet klaar voor de top en komen niet aan spelen toe. Dat is zonde want zo gaan mooie carrières juist verloren. Het ge beurt zelfs in de jeugd bij AFC, waar vorig jaar 46 jon getjes naar een BvO gingen. Dat is zonde want veel van die jochies haken af als ze de top niet bereiken. Maar het komt goed. We maken nu een slechte periode mee maar daar zullen we sterker uitkomen. Ik raad echter sterk aan om al die jongetjes vrijer te laten in hun jeugdvoetbalja ren. Soms zie je trainingsoefeningen en dan staan er op het veld meer pylonen dan op Schiphol. Ik pleit voor minder op drachten en meer vrijheid. Dan komen uiteindelijk de beste spelers bovendrijven. Ton, heel veel succes voor het komende seizoen TdC: Dank je We gaan er met z'n allen een mooi jaar van maken. Dat verdient de club.

Persmappen | 2017 | | pagina 10