John John 45 In de lange geschiedenis van AFC heeft de club altijd vele markante leden gekend, die hun sporen verdienden op het gebied van topsport, kunst en cultuur. In dit portret aandacht voor twee toppers uit de muziek- en tenniswereld: John Ewbank en John van Lottum. Wij spreken af in het voormalig hoofdkwartier van de Ko ninklijke Asscher Diamant Maatschappij. In de Tolstraat. Daar huist de tijdelijke fotostudio van het gerenommeerde fotografen duo Bill Tanaka. In eerdere edities van de AFC Persmap legden zij Tom Egbers Jack van Gelder en Ivo Niehe en zonen vast op de gevoelige plaat. Gelukkig maken zij voor ons nog een uurtje vrij in hun volle agenda. "Voor AFC Ja, leuk!". Het gaat deze keer om John en John. Ewbank en van Lot- tum. Twee vrienden en gewaardeerde teamgenoten. Samen maken zij al lange tijd deel uit van de Zaterdag 2. Ewbank zelfs al 18 jaar De in het Engelse Eastleigh geboren com ponist, tekstschrijver en producer voelt zich op zijn gemak op Goed Genoeg. Hij komt er graag vanwege de ontspannen sfeer die goed bij hemzelf past. John is altijd vrolijk, altijd re laxed. Zijn eerste seizoen in het rood-zwart speelde hij samen met ex-topvoetballers als Ruud Gullit, John van't Schip en Marco van Basten. 'Dat was wel even wennen' omschrijft hij die eerste jaren lachend. Ewbanks doorbraak in de Nederlandse muziek liep gelijk met die van Marco Borsato. Samen noteerden zij met 'De Meeste Dromen zijn Bedrog' hun eerste nummer 1 hit. In de jaren daarna was the sky the limit. De successen stapelden zich op die onderstreept werden door grote concerten in de Kuip. Voor tienduizenden mensen. Die andere John, Van Lottum, draait inmiddels ook alweer ruim tien jaar mee bij de Zaterdag 2. Daarbij is hij een trot se en vaak langs de lijn gespotte voetbalvader van Milan, die bij AFC in Onder 9 speelt. John, geboren in Antanana rivo Madagaskar, kende een prachtige tennis carrière. Zijn hoogste ranking op de ATP wereldranglijst was 62 en hij reikte ooit tot de 4e ronde op Wimbledon. Hij was op zijn best als er met Oranje voor de Davis Cup gespeeld moest worden. Duels op het scherp van de snede, de tegenstander prikkelen en boven jezelf uitstijgen. Het waren wedstrij den waar hij van genoot. Voor tienduizenden mensen. Als John John de fotostudio binnen wandelen vult de ruimte zich met veel gelach en vrolijkheid. Even kijken welke maat shirt ze aantrekken. Want ook al zijn ze re laxed, de foto's moeten natuurlijk wel even goed genomen worden. Deze mannen speelden voor volle tribunes in de Kuip en Wimbledon en kennen dus de druk van het presteren voor een groot publiek. Met dat beeld in het achterhoofd is het leuk om hen bezig te te zien op een zaterdagmiddag op een achteraf voetbalveldje. Want ook als er niemand meekijkt, komt zo nu en dan hun extra fanatieke kant naar boven. Want dan moet er gewoon gewonnen worden. Een mooie, tekenende eigenschap van twee relaxte winnaars, die het bij AFC zeer naar hun zin hebben. BG.

Persmappen | 2016 | | pagina 47